Güneş enerjisi

Sponsorlu Bağlantılar

phasan

phasan

Üye
    Konu Sahibi
Güneş enerjisi
Meraba arkadaşlar güneş enerji panelleri nasıldır kullanan var mı

G8141 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Siz hangi açıdan soruyorsunuz ? Fiyat , ebat , şekil , boyut vs
Siz hangi açıdan soruyorsunuz ? Fiyat , ebat , şekil , boyut vs . Kullanmadım ama güneşten üretilen elektrikli bir evde birkaç gün kaldım

phasan

phasan

Üye
    Konu Sahibi
Siz hangi açıdan soruyorsunuz ? Fiyat , ebat , şekil , boyut vs
Siz hangi açıdan soruyorsunuz ? Fiyat , ebat , şekil , boyut vs . Kullanmadım ama güneşten üretilen elektrikli bir evde birkaç gün kaldım
Ebat ve fiyat

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
40*120 bir güneş paneli ile aküsü dönüştürücü vs . Dahil tüm sistem yaklaşık 4 bin idi . Ölçüleri tam hatırlamıyorum .

minoo

minoo

Üye
4 bin ne yahu çok pahalıymış. Sorsan 200-300 derdim. O kadar alakam yok :ehe

phasan

phasan

Üye
    Konu Sahibi
Gunluk bir ev ihtiyacı için nekadar güneş enerjisi almak gerek ve sanırım ortalama bir fiyat 1000 tl üstü

bilisimler

bilisimler

Üye
Çok faydalı ama çok pahalı imkanım olsa bende alırım .

technogamer2345

Üye
Bunlarin vergisi vardi bildigim kadariyls boyle bisey kullanirsan vergi odersin.

GT-S5830i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

PALA.

PALA.

Üye
Bunlarin vergisi vardi bildigim kadariyls boyle bisey kullanirsan vergi odersin.
Kendi evimizin bahçesine kazılan su kuyusuna bile vergi almaya kalkılıyor.
Bunada mı vergi alınıyor ? Güneşi kullandığın için mi vergi alacak devlet:)
Meraba arkadaşlar güneş enerji panelleri nasıldır kullanan var mı
Boyuttan ziyade sizin talep ettiğiniz enerji ne kadar ona göre birşey söylersek daha doğru olur. Kaç volt, kaç amper...
Güneş enerjisini depolayarak kullanmak şart. Hazır devrelerde var ama fiyatı gücüyle doğru orantılı

technogamer2345

Üye
Kendi evimizin bahçesine kazılan su kuyusuna bile vergi almaya kalkılıyor.
Bunada mı vergi alınıyor ? Güneşi kullandığın için mi vergi alacak devlet:)

Boyuttan ziyade sizin talep ettiğiniz enerji ne kadar ona göre birşey söylersek daha doğru olur. Kaç volt, kaç amper...
Güneş enerjisini depolayarak kullanmak şart. Hazır devrelerde var ama fiyatı gücüyle doğru orantılı

Hocam maalesef öyle Rize'li bi amca vardı kendi imkanlarıyla ve sponsor yardımlarıyla evinin yakınına rüzgar tribünü yapmıştı. Baya masraflı olduğunu söylemişti. Vergi kesiyorlarmış.

• Beğen
Tepkiler: PALA.
PALA.

PALA.

Üye
Hocam maalesef öyle Rize'li bi amca vardı kendi imkanlarıyla ve sponsor yardımlarıyla evinin yakınına rüzgar tribünü yapmıştı. Baya masraflı olduğunu söylemişti. Vergi kesiyorlarmış.
Sonra memleket niye ilerlemiyor derler. Kaçak elektrik kullananlara af çıkartırlar ancak. Adamın kime ne zararı varmış :hmmm
Asıl böyle adamlara destek verecen...

• Beğen
Tepkiler: phasan