Yardım HTC One M8S 6.0.1 root atamıyorum acil yardım !

Sponsorlu Bağlantılar

Parimli

Parimli

Üye
    Konu Sahibi
HTC One M8S 6.0.1 root atamıyorum acil yardım !
Arkadaşlar iyi akşamlar. Cihazımı unlock yaptım fakat twrp recovery kuramıyorum ve rootlayamıyorum. Yardım edebilecek birisi mutlaka ulaşsın. Teşekkürler.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Arkadaşlar iyi akşamlar. Cihazımı unlock yaptım fakat twrp recovery kuramıyorum ve rootlayamıyorum. Yardım edebilecek birisi mutlaka ulaşsın. Teşekkürler.
kodları doğru yazdığına emin misin ?
veya doğru twrp dosyasını indirdiğini

Parimli

Parimli

Üye
    Konu Sahibi
hocam unlock kodunu htcdev adresinden aldım yani unlock adımlarını sırasıla yaptım cihaz unlock oldu fakat dediğiniz gibi belkide twrp dosyası farklı olabilir fakat ben twrp nin 3.0.2.0 son sürümünü indirdim ama bir türlü cihazıma flashlayamadım yani cmd den flashlamaya başlıyorum tamamlandı gibi bi işlem görünüyor cihazı bootloader moduna alıyorum recovery i seçiyorum beyaz htc ekranı geliyor ve recovery mode açılmıyor. Eğer bilginiz varsa yardımcı olabilir misiniz?

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
kodlarda hata derken cmd ekranında twrp atarken yazdıklarında var mı dedim

Parimli

Parimli

Üye
Olabilir zaten o kısım sıkıntılı. Yani orayı geçemiyorum o yüzden twrp yi kuramıyorum. İnternetten bir kaç siteden bakarak denedim yazdıkları gibi oldu fakat twrp ne kuruldu ne de açıldı.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Olabilir zaten o kısım sıkıntılı. Yani orayı geçemiyorum o yüzden twrp yi kuramıyorum. İnternetten bir kaç siteden bakarak denedim yazdıkları gibi oldu fakat twrp ne kuruldu ne de açıldı.
ne yazıyor cmd de

Parimli

Parimli

Üye
fastboot' is not recognized as an internal or external command,
operable program or batch file
bu yazı geliyor
yani flashlamak istediğim twrp dosyasının adını şu şekilde yazıyorum: fastboot flash recovery openrecovery-twrp-3.0.2-0-m8.img şeklinde yazıp enterliyorum sonrasında yukarıdaki yazı çıkıyor.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
adb dosyalarını değiştirmeyi dene

Parimli

Parimli

Üye
Nasıl yapacağım onu ?

Parimli

Parimli

Üye
Usta şimdi fastboot u çalıştırdım önüme komutlar falan geldi şuan recovery dosyasını flaslamak istedim kodu yazdım disk dosyası bozuk dedi. Var mı sağlam twrp dosyası

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Usta şimdi fastboot u çalıştırdım önüme komutlar falan geldi şuan recovery dosyasını flaslamak istedim kodu yazdım disk dosyası bozuk dedi. Var mı sağlam twrp dosyası

fastboot u açarak değil cmd den cd komutu ile fastboot dosyalarının olduğu klasöre gelmen lazım
sonra cmd ekranında klasörünün adını gördün mü fastboot flash recovery xxxx.img yap

Parimli

Parimli

Üye
Hocam az önce twrp yi kurdum fakat yine açılmadı. Ben nerde yanlış yapıyorum

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Hocam az önce twrp yi kurdum fakat yine açılmadı. Ben nerde yanlış yapıyorum
kurduğuna emin misin ? cmd hata veriyor ve sen kurduğunu sanıyor olabilirsin
bu çoğu zaman olan bir olay bazı kişiler cmd de yazanları okumuyor malesef bu arada nasıl bir beyaz ekran geliyor htc logosu üstte de entering recovery yazıyor mu ?

Parimli

Parimli

Üye
yazmıyor usta sadece beyaz ekranda htc yazıyor.

Parimli

Parimli

Üye
Hocam ben derdimi tam olarak anlatamadım istersen tw den detaylı anlatabilirim sana.
fastboot.exe yi değiştirdim dediğin gibi ondan sonra bişeyler yapabildim. Önceki fastboot dosyasında max upload 16 küsü mb falan yazıyordu img dosyası 16 mb nin altında olmasına rağmen. Sonra değiştirdim onu bu sefer dediğin gibi yaptım kurulum sorunsuz oldu ama recovery modu açınca yine beyaz ekran ve htc yazısı çıktı

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye

indir c ye adb diye klasör aç direk rarın içindeki dosyaları açtığın klasöre at
attığım recovery dosyasının adını recovery koy bu klasöre at
sonra telefonu fastboot modunda aç ve bağla
cmd aç (arama yerinden) bunları sırasıyla yaz
cd C:\adb
sonra
fastboot flash recovery recovery.img
sonra yazılar gelecek en sonda succesful yazıyorsa işlem tamamdır

Parimli

Parimli

Üye
platform tools dosyası vardı bende ama bunuda deneyeceğim. Teşekkür ederim ustam sonucu bildiricem.
target reported max download size of 16773120 bytes
sending 'recovery' (16086 KB)...
OKAY [ 1.594s]
writing 'recovery'...
OKAY [ 1.348s]
finished. total time: 2.948s

böyle bir yazı çıktı hocam

az öncede böyle olmuştu fakat değişen birşey olmamıştı. Recovery moda giricem şimdi açılırsa dile benden ne dilersen :)

hocam sonuç yine aynı. Beyaz ekran htc yazısı
Ben en iyisi full wipe yapayım bütün işlemleri baştan yapayım belki böyle olur hocam

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye

bir de bu dosyayı dene ilk attığım düz m8 içindi bunun adını recovery koy aynı işlemleri yap
Not:wipe yapmak recovery i etkilemez

Üst Alt