Bilgisayar Topluyorum İntel mi amd mi ? (anket)

Sponsorlu Bağlantılar

Amd mi İntel mi ?

• Kullanılan toplam oy
    11
hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
Bilgisayar Topluyorum İntel mi amd mi ? (anket)
Arkadaşlar Aşağıda Fotoğraflar paylaşacağım ankete göre düşeneceğim sizce hangi sistemi almalıyım.

Anketi Bunlara Göre Oylarsanız iyi olur.

AMD

Arkadaşlar İşlemci Amd FX8300 3.3Ghz 8 Çekirdek Fotoğrafa Eklemedim Çünkü 2 El Alacağım .

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

İNTEL

Buda İntel Sistemi

Ekli dosyalar

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
bence fx8300 daha hızlı

Aybars1979

Aybars1979

Üye
Arkadaşlar Aşağıda Fotoğraflar paylaşacağım ankete göre düşeneceğim sizce hangi sistemi almalıyım.

Anketi Bunlara Göre Oylarsanız iyi olur.

AMD

Arkadaşlar İşlemci Amd FX8300 3.3Ghz 8 Çekirdek Fotoğrafa Eklemedim Çünkü 2 El Alacağım .

İNTEL

Buda İntel Sistemi
ekran kartı yok mu?

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
intel sistemi göremedim
---
yeni gördüm internetimin maşallahı var

AMD daha iyi gibi özellikle yanında rx 470 veya rx 480 gibi bi kart alırsanız efsane olur

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
İntel Bİraz Daha Pahalıdır Ama DDR4 Sistemi Kullanıyorum Ocak Şubak Gİbi İntel Yeni Anakart ve İşlemcileri Duyuracak İstersen Bekle Ocakta Çıkartacaği İşlemciler Bİr Sonraki Nesil Anakart ve İşlemcilerlede Aynı Soketi Kullanacak Sistem Yükseltmede Sorun Yaşamazsın.Amd Daha DDR3 Deymiş :D

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi
ekran kartı yok mu?
var ekran kartı gtx570
İntel Bİraz Daha Pahalıdır Ama DDR4 Sistemi Kullanıyorum Ocak Şubak Gİbi İntel Yeni Anakart ve İşlemcileri Duyuracak İstersen Bekle Ocakta Çıkartacaği İşlemciler Bİr Sonraki Nesil Anakart ve İşlemcilerlede Aynı Soketi Kullanacak Sistem Yükseltmede Sorun Yaşamazsın.Amd Daha DDR3 Deymiş :D
intelin yeni cikan parcaları bekleyemem pahallı olur ve askere gidecem anca öderim ve 3000 tl limit var
intel sistemi göremedim
---
yeni gördüm internetimin maşallahı var

AMD daha iyi gibi özellikle yanında rx 470 veya rx 480 gibi bi kart alırsanız efsane olur
ekran kartım var gtx570
bence fx8300 daha hızlı
intel 4 cekırdek sanal çekirdek olmadığı içın daha iyimis

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
var ekran kartı gtx570

intelin yeni cikan parcaları bekleyemem pahallı olur ve askere gidecem anca öderim ve 3000 tl limit var

ekran kartım var gtx570

zaten amd de sanal çekirdeksiz 8 çekirdek (bu devirde sanal çekirdek mi kaldı :hmmm)

oyun performanslarında vb amd geçiyor

Aybars1979

Aybars1979

Üye
6. nesil ve çıkacak olan 7. nesil işlemciler aynı soket yapısına sahip olacaklardı. 7. ler daha çıkmaı ki onan sonra çıkac olanların hangi soket yapısını kullanacağı belli olsun.
var ekran kartı gtx570

ekran kartım var gtx570

askere gidecekseniz neden şimdiden alıyorsunuz?

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
aynen askere gidecekseniz parayı kenara koyun 6 ay sonra teknoloji çok değişir yeni ürünler alırsınız

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
6. nesil ve çıkacak olan 7. nesil işlemciler aynı soket yapısına sahip olacaklardı. 7. ler daha çıkmaı ki onan sonra çıkac olanların hangi soket yapısını kullanacağı belli olsun.

7.Nesiller 2020 Mi Ne Olacak.6. Nesillerle Aynı Soket Olmayacak

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi

aynen askere gidecekseniz parayı kenara koyun 6 ay sonra teknoloji çok değişir yeni ürünler alırsınız

Param Şuan Bol Ve Bir hızlı Bir bilgisayara ihtiyacım var

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
ağırlıklı kullanım amacınız?

alıntıdır.
"Kaby Lake işlemciler tıpkı SkyLake işlemciler gibi LGA 1151 soket yapısını kullanacaklar."
Hatta Forumda Okumuştum 2 Binli Bişeydi Hatta X199 Mu 200 Mu Çipsetli Anakartlarla Beraber Duyurulacakmiş

alıntıdır.
"Kaby Lake işlemciler tıpkı SkyLake işlemciler gibi LGA 1151 soket yapısını kullanacaklar."
"100 ve 200 serisi çipsetli anakartlar ve LGA 1151 soket yapısına uyumlu olacak aile 35-95W TDPdeğerlerine sahip olacak. Intel kanadından bildiğimiz gibi işlemci ailelerini farklı kategorilere ayırarak mobil sınıftan masaüstü sınıfa göre sıralandırıyor. Bu bağlamda elimizde Kaby Lake-S masaüstü, Kaby Lake-U düşük güç tüketimli platformlar ve Kaby Lake-Y ise Core M olarak bildiğimiz işlemcilere yönelik olacak." 6 Ay Önceki Haber Yalnız Bu.Daha Yenii Okumuştum

Aybars1979

Aybars1979

Üye
Hatta Forumda Okumuştum 2 Binli Bişeydi Hatta X199 Mu 200 Mu Çipsetli Anakartlarla Beraber Duyurulacakmiş
o 8. nesil işlemciler içindir belki ama 6. nesil ve 7. nesil işlemciler aynı soket yapısına sahip olacaklardı ben pc mi toplarken baya araştırmıştım o nedenle Pentium işlemci aldım 1-2 yıl idare eer direk 7. nesil bir işlemciye geçerim düşüncesi ile.

"100 ve 200 serisi çipsetli anakartlar ve LGA 1151 soket yapısına uyumlu olacak aile 35-95W TDPdeğerlerine sahip olacak. Intel kanadından bildiğimiz gibi işlemci ailelerini farklı kategorilere ayırarak mobil sınıftan masaüstü sınıfa göre sıralandırıyor. Bu bağlamda elimizde Kaby Lake-S masaüstü, Kaby Lake-U düşük güç tüketimli platformlar ve Kaby Lake-Y ise Core M olarak bildiğimiz işlemcilere yönelik olacak." 6 Ay Önceki Haber Yalnız Bu.Daha Yenii Okumuştum
tamam işte abi buradada aynı soketd yapısında olacğı yazıyor zaten.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
o 8. nesil işlemciler içindir belki ama 6. nesil ve 7. nesil işlemciler aynı soket yapısına sahip olacaklardı ben pc mi toplarken baya araştırmıştım o nedenle Pentium işlemci aldım 1-2 yıl idare eer direk 7. nesil bir işlemciye geçerim düşüncesi ile.
Neyse GÖrürde Unutmazsam Haberdar Ederim :)

alıntıdır.
Bu Attığın Yeride Gördümde NE Zamanın Konusu Ama? Haber Kaç Aylık O Önemli

hikmet366

hikmet366

Üye
    Konu Sahibi

Üst Alt