Püf Noktası internet kullanmadan GPS

Sponsorlu Bağlantılar

hknyusuf

Üye
    Konu Sahibi
internet kullanmadan GPS
Merhaba arkadaşlar navigasyon kullanmak için illaki internetimiz olmalı değilmi ? internet olmadan kullanma ihtimali varmıdır ?

kraldiyar21

kraldiyar21

Üye
Nokianın hiç modelinde internet ihtiyacı yoktur.
İnternetsiz direk gps bağlantısı yapılabilir

dakamon

dakamon

Üye
Merhaba arkadaşlar navigasyon kullanmak için illaki internetimiz olmalı değilmi ? internet olmadan kullanma ihtimali varmıdır ?
İnternetsiz gps bağlantısı yapamazsınız. Wifi nizi açıp aynı zamanda konumu açarsanız yakındaki modemlerden çıkan wifi sinyallerinden telefon yerini tespit eder. Fakat gps kadar hassas olmaz gps ile 5-10 metre hata payı varsa wiifi de 25-30 metre hata payı olabilir.

hknyusuf

Üye
    Konu Sahibi
Telefonum Htc rio 8s , bunu nasıl yapabilirim indirmem gereken uygulama hangisi acaba ?

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Lumia modelleri ile birlikte gelen Here Maps servislerinde dilediğiniz ülkenin haritasını indirebilir ve istediğiniz dilde sesli navigasyon indirebilirsiniz. Yani bir sefere mahsus Wi-Fi ye bağlanıp indiriyorsun.

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Haritayı indir ve İnternet'e gerek kalmadan kullan.

alasulumurat

alasulumurat

Üye
İnternetsiz gps bağlantısı yapamazsınız. Wifi nizi açıp aynı zamanda konumu açarsanız yakındaki modemlerden çıkan wifi sinyallerinden telefon yerini tespit eder. Fakat gps kadar hassas olmaz gps ile 5-10 metre hata payı varsa wiifi de 25-30 metre hata payı olabilir.
İlk cümleniz yanlış. İnternetsiz GPS bağlantısı yaparsınız. Gps için internet gerekmez.

hknyusuf

Üye
    Konu Sahibi
Here Drive adında bir program indirdim bu işimi görecek gibi teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
beats

beats

Üye
Bugün Lumia'lar tamamen çevrimdışı harita ve navigasyon desteği sağlıyor. Bunlar cihazda GPS, A-GPS, GLONASS gibi donanımlara sahipse yapabiliyor elbette. Bu donanımların tümü internetsiz konum bulabilir ama A-GPS'in normal GPS'e göre avantajı internet bağlantısı kullanarak daha hızlı konum bulmak. Yani internet ile uydulara daha hızlı bağlanıp daha hızlı geri bildirim alabiliyor. Geri kalan yol tarifi anlatımı uygulamanın işi.

• Beğen
Tepkiler: hknyusuf ve Aybin.Kilic
dakamon

dakamon

Üye
İlk cümleniz yanlış. İnternetsiz GPS bağlantısı yaparsınız. Gps için internet gerekmez.
Lütfen hem wifi kapatın hemde mobil veriyi kapatın hiç bir şekilde internete bağlı olmayın sadece konumu açın ardından here maps e girin konumunuzu bulmasını isteyin bakim bulacakmı? Lütfen bilerek konuşalım. 8.1 den önce sadece internet bağlantısıyla konum bulabiliyordu ama artık wifi-direct geldi örneğin internet paketiniz yok ama yerinizi tespit etmek istiyorsunuz bunun için wifi yi aktif edin konumu da aktif edin çevredeki wifi modemlerden bilgi alıp yerinizi tespit etmeye çalışıyor.
İlk cümlem doğrudur kardeşim. Lumialardan konuşuyoruz. Başka teknolojiler konumuzun dışında arkadaşa yardımcı olacak şekilde konuşmalısınız.
Bugün Lumia'lar tamamen çevrimdışı harita ve navigasyon desteği sağlıyor. Bunlar cihazda GPS, A-GPS, GLONASS gibi donanımlara sahipse yapabiliyor elbette. Bu donanımların tümü internetsiz konum bulabilir ama A-GPS'in normal GPS'e göre avantajı internet bağlantısı kullanarak daha hızlı konum bulmak. Yani internet ile uydulara daha hızlı bağlanıp daha hızlı geri bildirim alabiliyor. Geri kalan yol tarifi anlatımı uygulamanın işi.
Bunun lumialarla ilgisi varmı? Ben internetsiz denedim olmuyor bulmuyor konum lumialarda.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
Dejavuex

Dejavuex

Üye
İnternetsiz konum bulmuyor katılıyorum bende çok yaşadım bu durumu.

dakamon

dakamon

Üye
İnternetsiz konum bulmuyor katılıyorum bende çok yaşadım bu durumu.
Ben 2 yıldır bu telefonu kullanıyorum böyle bir şey görmedim. Görsek olay olurdu devrim olurdu forumda olay olurdu :)

• Beğen
Tepkiler: YaşlıTaşCocuk54
csll

csll

Üye
Lütfen hem wifi kapatın hemde mobil veriyi kapatın hiç bir şekilde internete bağlı olmayın sadece konumu açın ardından here maps e girin konumunuzu bulmasını isteyin bakim bulacakmı? Lütfen bilerek konuşalım. 8.1 den önce sadece internet bağlantısıyla konum bulabiliyordu ama artık wifi-direct geldi örneğin internet paketiniz yok ama yerinizi tespit etmek istiyorsunuz bunun için wifi yi aktif edin konumu da aktif edin çevredeki wifi modemlerden bilgi alıp yerinizi tespit etmeye çalışıyor.
İlk cümlem doğrudur kardeşim. Lumialardan konuşuyoruz. Başka teknolojiler konumuzun dışında arkadaşa yardımcı olacak şekilde konuşmalısınız.

Bunun lumialarla ilgisi varmı? Ben internetsiz denedim olmuyor bulmuyor konum lumialarda.

Wifi ve mobil veri kapalı, konum açıkken bende yer tespiti yapıyor bence siz bilmeden yorum yapmayın hemde hatasız yer tespiti yapıyor(kapalı alanlarda istisna olabiliyor). Ayrıca ben kendimi bildim bileli nokianın bütün gps olan cihazları internet olmadan sadece gps ile yer tespiti yapabiliyor.. Bence sizin cihazın gps de sorun olabilir en yakın zamanda bi servise gösterin derim ;)

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: skynet, YaşlıTaşCocuk54, Aybin.Kilic ve 1 kişi daha
alasulumurat

alasulumurat

Üye

Dostum sakin ol :) , bi yerde yanlış anlaşılma var sanırım.
İnternet tamamen kapalı (wi fi ve Tcell) sadece konum açık.
Haritalara giriyorum soldaki yeşil noktaya basıyorum konumumu buluyor.
Hatta arama çubuğuna izmir bornova yazıyorum buluyor yol tarifi istiyorum onu da buluyor.
navigasyonu başlat diyorum here drive+ 'ı açıyor ve yolu tarif ediyor.

Yanlış konulardan mı bahsediyoruz acaba, nerede problem var ben anlamadım :)
Ayrıca gece gece üşenmedim video çektim şimdi youtube yüklüyorum birazdan paylaşırım
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
buradan izleyebilirsiniz az önce çektiğim videoyu

• Beğen
Tepkiler: hknyusuf, skynet, YaşlıTaşCocuk54 ve 4 diğerleri
dakamon

dakamon

Üye
Dostum sakin ol :) , bi yerde yanlış anlaşılma var sanırım.
İnternet tamamen kapalı (wi fi ve Tcell) sadece konum açık.
Haritalara giriyorum soldaki yeşil noktaya basıyorum konumumu buluyor.
Hatta arama çubuğuna izmir bornova yazıyorum buluyor yol tarifi istiyorum onu da buluyor.
navigasyonu başlat diyorum here drive+ 'ı açıyor ve yolu tarif ediyor.

Yanlış konulardan mı bahsediyoruz acaba, nerede problem var ben anlamadım :)
Ayrıca gece gece üşenmedim video çektim şimdi youtube yüklüyorum birazdan paylaşırım
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
buradan izleyebilirsiniz az önce çektiğim videoyu
Ben yazımı yazmadan önce denemiştim konumu bir tülü bulamamıştı aynı senin yaptığın şekilde yaptığımda şimdi videodan sonra bir daha denedim. Yeşil nokta çıktı. Telefonun azizliğine uğradım :) eline sağlık uğraşmışsın gece gece :)

• Beğen
Tepkiler: YaşlıTaşCocuk54, Aybin.Kilic ve alasulumurat
alasulumurat

alasulumurat

Üye
Ben yazımı yazmadan önce denemiştim konumu bir tülü bulamamıştı aynı senin yaptığın şekilde yaptığımda şimdi videodan sonra bir daha denedim. Yeşil nokta çıktı. Telefonun azizliğine uğradım :) eline sağlık uğraşmışsın gece gece :)
Aman hocam o özellikte olmazsa eyvah. Arkadaşlar var samsung S4 kullanan. Harıl harıl navigasyon programı arıyorlar. Hepsi de bi dünya para. Ama bizde bedava. Nokia sağ olsun. çok işime yarıyor.

• Beğen
Tepkiler: YaşlıTaşCocuk54, Aybin.Kilic ve beats
dakamon

dakamon

Üye
Aman hocam o özellikte olmazsa eyvah. Arkadaşlar var samsung S4 kullanan. Harıl harıl navigasyon programı arıyorlar. Hepsi de bi dünya para. Ama bizde bedava. Nokia sağ olsun. çok işime yarıyor.

Valla öyle.

• Beğen
Tepkiler: YaşlıTaşCocuk54 ve Aybin.Kilic
4MaGuS

4MaGuS

Üye
internetsiz konum buluyor ancak açık alanlarda hızlı olur kapalı alanlarda çok geç belki hiç bulmaz bunu daha iyi yapılmasını sağlamak için ise wifi ile bağlanmanız gerekir ancak açık alanlarda sorunsuz olarak konum ile bağlantı sağlayıp çevrede neler var mesela turcell bayisi bulup navisyon ile götüre bilir

• Beğen
Tepkiler: YaşlıTaşCocuk54
YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
sygic navigasyon var gps ile çalışyor

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Sygic ücretli, Yandex ücretsiz. Ama Yandex te Net bağlantısı şart diye biliyorum. :)