Yardım Modemi Pc görmüyor

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
Modemi Pc görmüyor
Merhabalar daha 2 gün önce yeni bir bilgisayar aldım. Eski bilgisayarım modemi wifi ile görürken yeni bilgisayar görmüyor bunun sebebini anlamış değilim. Müşteri hizmetlerini aradım beni resmen azarladı. Asıl konuya dönersek.
Pc nin wifida sıkıntı yok. Bazı kişiler modem kanalını değiştir dedi. Airties 196.xxx.x adresine girdiğimde oradan bir ayar yapmam gerekiyormuş. Modem kanalında sıkıntı var sanırım emin değilim Eğer sıkıntı başka yerde ise onu nasıl yapabilirim? Teşekkürler

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
Acik yardim lazım bilen varsa hemen yazabilir mi??

Kanal 11 yaptım Düzelmedi güncel

Yönetici tarafından düzenlendi:
ANIL

ANIL

Admin
Başka bir cihaz ile bağlanabiliyor musun? Sadece PC görmüyorsa Wi-Fi yazılımını güncellemeyi deneyebilirsin.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
Başka bir cihaz ile bağlanabiliyor musun? Sadece PC görmüyorsa Wi-Fi yazılımını güncellemeyi deneyebilirsin.
Evet başka pc ler görüyor telefon olsun tablet olsun hepsi görüyor. Sorunlu bilgisayar başka wifi leri de görüyor sorunu hala anlamış değilim. :( kanal ayarlarını 11 yaptım ona rağmen değişiklik yok.

Wifi yazılımı güncel

Mail attım bakalım ne diyecekler.

ANIL

ANIL

Admin
Peki başka modemleri görüyor mu? Wi-Fi ile ilgili ayarlarının doğru olduğuna eminsen sorun donanımsal olabilir.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
Peki başka modemleri görüyor mu? Wi-Fi ile ilgili ayarlarının doğru olduğuna eminsen sorun donanımsal olabilir.
Doğru olduğuna eminim diyebilirim çünkü şuana kadar bir sürü cihaz sıkıntısız şekilde bağlandı. Wifi ı görmeyen bilgisayar ise başka wifi ları görüyor.

ANIL

ANIL

Admin
Sadece senin modemi görmüyor yani. O zaman donanımsal bakamayız. Modeme reset atabilir veya Airties panelinden firmware güncellemesi yapabilirsin.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
Sadece senin modemi görmüyor yani. O zaman donanımsal bakamayız. Modeme reset atablir veya Airties panelinden firmware güncellemesi yapabilirsin.
AirTies tan baktım sürüm güncel. Reset tuşu varsa birde öyle deniyeyim.

ANIL

ANIL

Admin
AirTies tan baktım sürüm güncel. Reset tuşu varsa birde öyle deniyeyim.

Modemin arkasında reset diye yazar. Biraz basılı tut ışıklar yanıp sönmeye başlayınca bırakabilirsin. Reset attıktan sonra cep telefonuna modem için yeni şifre geliyor.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
    Konu Sahibi
Modemin arkasında reset diye yazar. Biraz basılı tut ışıklar yanıp sönmeye başlayınca bırakabilirsin. Reset attıktan sonra cep telefonuna modem için yeni şifre geliyor.
Teşekkür ederim reset atma işe yaradı sorun çözüldü konu kapanabilir. :) Bu arada rütben dikkatimi çekti Co-Admin ne demek?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...