Wİndows 8.1 %100 (hdd ) disk kulanımı

Sponsorlu Bağlantılar

okanbiz

okanbiz

Üye
    Konu Sahibi
Wİndows 8.1 %100 (hdd ) disk kulanımı
Öncelikle yakşamlar arkadaşlar, kendimde ve çoğu arkadaşlarımda oluşan sistem boştayken %100 olması durumunu araştırdım ve şöyle bir sonuca ulaştım sizlerinde yararlanmasını istedim.

1) Çalıştıra services.msc yazıyoruz

2) Gelen yerden hızlı getir sağ tık özellikler durdur daha sonra devre dışı bırak diyoruz
3) Aynı yerden windows search bularak aynı işlemleri uyguluyoruz

%100 kullanma sorununuzun düzelmiş olması dileğiyle iyi geceler
aynı sorunu yaşıyanlar farklı çözüm var mı ?ARKADAŞLAR Bİ ŞEY SORUCAM Windows search baktığınızda otomatik te mi otomotik gecikmeli de mi ?

• Beğen
Tepkiler: Ayrt0n Senna

ANIL

ANIL

Admin
Standart olarak Otomatik (Gecikmeli başlangıç) ayarı ile geliyor. Fakat arka tarafta sistemi yorduğu için kapatılması uygundur. Ben sürekli kapalı kullanıyorum. Olumsuz bir etkisi yok tam aksine diski gereksiz yere kullanmadığı için daha fazla performans alıyorsunuz.

• Beğen
Tepkiler: okanbiz
okanbiz

okanbiz

Üye
    Konu Sahibi
peki hızlı getirrme bölümü otomatikmi otamatik gecikme mi ? ayarları biraz bozdumda ondan soruyorum
Standart olarak Otomatik (Gecikmeli başlangıç) ayarı ile geliyor. Fakat arka tarafta sistemi yorduğu için kapatılması uygundur. Ben sürekli kapalı kullanıyorum. Olumsuz bir etkisi yok tam aksine diski gereksiz yere kullanmadığı için daha fazla performans alıyorsunuz.
admin teknopat denilen sieden ayarları bozdumda hızlı getirme otamatikte mi otamti gecikmeli mi?hdd %100 bunun başka çözümü yok mu :vur

ANIL

ANIL

Admin
Hızlı getirme otomatik olacak. Hangi işlem %100 kullanıyor? Görev yöneticisinin görselini paylaş istersen.

okanbiz

okanbiz

Üye
    Konu Sahibi
services.msc diyip çalıtırdığımızdaki hızlı getirme

okanbiz

okanbiz

Üye
    Konu Sahibi
ANIL

ANIL

Admin
<a href=" " /></a>
bıraktımda orjinalde neydi onu öğrenmek isiyorum

Dediğim gibi orjinali sadece otomatik.

okanbiz

okanbiz

Üye
    Konu Sahibi
Windows searc otamatik gecikmeli
hızlı getirmede otamatik dimi orjinali

okanbiz

okanbiz

Üye
    Konu Sahibi
Evet :oke: Fakat dediğim gibi Windows Search devre dışı bırakılabilir.
tamam ozaman Windows search ı devre dışı bıraktım şimdide disk kulanımı % 40 a düştü normal mi ? yüksek mi?

ANIL

ANIL

Admin
tamam ozaman Windows search ı devre dışı bıraktım şimdide disk kulanımı % 40 a düştü normal mi ? yüksek mi?

Boşta ise %40 yüksek. %0 görmen lazım. Görev yöneticini açarsan orada disk bölümü en çok hangi işlemin kullandığını oradan görebilirsini.

okanbiz

okanbiz

Üye
    Konu Sahibi
peki Windows searcı kapattım başka ne yapabilirim bu durum için
burdakileride uyguluyorum düzelicek İnşallahyukarda verdğim sitedeki leri uygluyorum bi sakıncası yok dimi?Merhaba
hakkında makalesindeki işlemleri eksiksiz uygulayın.
Bilgisayarınızın üretici firmasıyla görüşerek bios ve chipset dahil tüm donanım güncelleştirmelerini yaptırın.
Başlangıç ekranında cmd yazın ve çıkan sonucu, üzerinde sağ tıklayarak yönetici olarak çalıştırın. Açılacak olan komut satırı penceresinde aşağıdaki komutları sırayla yazıp Enter'a basın:
Dism /Online /Cleanup-Image /CheckHealth
Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth

Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Sorunun devam etmesi durumunda, sisteminizde 3. parti antivirüs veya güvenlik yazılımları varsa bunları kaldırabilir, " " makalesindeki işlemleri uygulayabilir ve faydalanarak yeni bir kullanıcı oluşturup durumu kontrol edebilirsiniz.
Problemin devamında bilgisayarınızın üretici firmasıyla görüşerek donanımsal kontrolleri teknik servis takibinde yaptırabilirsiniz.
Saygılarımla,bu sorunu düzeltmek için başka tavsiyeniz var mı

ANIL

ANIL

Admin
Hangi servis diski kullanıyor? Bunu görev yöneticisinden paylaşsanız tavsiye verebilirim belki.

okanbiz

okanbiz

Üye
    Konu Sahibi
yeniden başlattığımda ilk2 dakka %100 ken şuan % 0 la 5 arasında [![image]( )

ANIL

ANIL

Admin
%0-5 arası ise sorun yok demektir. İlk açıldığında fazla kullanması normal.

ANIL

ANIL

Admin
Çalıştır menüsüne regedit yaz ve aç. Sonra ''HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters'' bu yolu izle. EnableBootTrace, EnablePrefetcher, EnableSuperfetch bu ifadelerden gördüklerine sağ tıklayıp 0 değerine gir ve tamam de. Hızlı getirme hizmetlerde devre dışı olsun. Sonra yeniden başlat.

okanbiz

okanbiz

Üye
    Konu Sahibi
:tşk:ANIL bey sizden bi ricam olacak bana driverları bulup win8.1 olarak güncelleyecek bi pro lazım neyi öneeririsiniz? teker teker aratım bulması zor oluyo

• Beğen
Tepkiler: ANIL
ANIL

ANIL

Admin
:tşk:ANIL bey sizden bi ricam olacak bana driverları bulup win8.1 olarak güncelleyecek bi pro lazım neyi öneeririsiniz? teker teker aratım bulması zor oluyo

Driver Genius Professional uygulamasını deneyebilirsin. Bir çok alternatif var. Ben kullanmıyorum ama. Güncellenecek pek fazla sürücü yok zaten.

Üst Alt