Öneri Siteye Sohbet Paneli Eklemek Mantıklı Olabilir..

Sponsorlu Bağlantılar

kinger1905

kinger1905

Üye
    Konu Sahibi
Siteye Sohbet Paneli Eklemek Mantıklı Olabilir..
Site yöneticilerine ve sahiplerine bir öneride bulunmak istiyorum . Forum bölümünde sponsor bağlantılar yerine güzel bir sohbet bölümü olsa ve üyeler oradan canlı sohbet edebilse çok iyi olur . Hem duyuru ve reklamlarınızıda oradan link ve metin olarak oradan paylaşabilirsiniz.

daha yapılmadan sisteme güncelleme getirdim :) Sohbet meydanına yazabilmek için belirli bir rütbeye sahip olmak gerekebilir. Böylece sohbet katılım kalitesini önemli miktarda arttırmış olabiliriz. Bence tutar.

Sohbet Meydanı Nasıl Çalışır Basit Örnek :
Sohbet Meydanı
Admin : Bu bölümden sohbet edebilirsiniz. (İlk mesaj)
Üye001 : Selam Millet , Sohbet meydanı hayırlı olsun.
Üye002 : Saol üstad , hepimiz için.
Üye001 : Rica ederim.
Üye011 : Bana yardımcı olabilirmisiniz. ( Bu adamın mesajı sohbet meydanında gözükmez)
Uyarı : Buradan mesaj yayınlamak için en az yüzbaşı rütbesine sahip olmalısınız.
Reklam : ( Burada link olacak. ) Yatan bilgisayarda hafta içi kampanyaları için linke tıklayabilirsiniz. Myphone 7F 1299.00 tl
Üye 012 : (Bu adamda küfür yazsın mesela) Ben varya senin ****** taam mı?
(ayrıca her mesajın yanında bir bildir paneli olabilir , şikayetler için)
Uyarı : Sohbet bölümünden argo paylaşım yapamazsınız.

Gibi basit bir örnek ile açıklamaya çalıştım.

Örnek Site Reklamı :

Son düzenleme:

İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
Chat tarzı mı? :hmmm

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
yapılamayacak birşey çünkü anlık olarak kontrol etmek gerekir, ki yöneticiler 7/24 sitede değil

kinger1905

kinger1905

Üye
    Konu Sahibi
Bi nevi Chat de denilebilir. Sohbet meydanı gibi herkes yazabilecek. Tartışmalar falan yapılabilecek.

İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
Pek kabul görmez.

gstahsn

gstahsn

Üye
Site yöneticilerine ve sahiplerine bir öneride bulunmak istiyorum . Forum bölümünde sponsor bağlantılar yerine güzel bir sohbet bölümü olsa ve üyeler oradan canlı sohbet edebilse çok iyi olur bence . Hem duyuru ve reklamlarınızıda oradan link ve metin olarak oradan paylaşabilirsiniz.
burası forum sitesi onuda yaparlarsa sosyal paylaşım gibi kalır
fikir güzel aslında sağlam bir php ile bu iş hallolmalı :D

• Beğen
Tepkiler: kinger1905
kinger1905

kinger1905

Üye
    Konu Sahibi
yapılamayacak birşey çünkü anlık olarak kontrol etmek gerekir, ki yöneticiler 7/24 sitede değil
Öncelikle sadece yöneticilerin takip etmesi gerekmiyor , o anki üyelerde yanlış bir mesaj ya da durum gördüğü vakit hemen şikayet edebilir ve böylece sitede siteye üyeler ortaya çıkmış olabilir.

___kaptan___

___kaptan___

Üye
Chat tarzı olmasa bile gececiler konusu vb konular mevcut ve sitedeki üyeliklerimiz Mesaj sayımız ile rütbemiz artıyor sistem bu şekilde!
Ama online aktif bir chat sistemi olursa takip zorlaşır ve mesaj kasmak isteyenlere ortam hazırlanmış olur o yüzden olacağını zannetmiyorum :bilmm

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Öncelikle sadece yöneticilerin takip etmesi gerekmiyor , o anki üyelerde yanlış bir mesaj ya da durum gördüğü vakit hemen şikayet edebilir ve böylece sitede siteye üyeler ortaya çıkmış olabilir.

bu olay küfrün argonun önüne geçmez :ehe sistemi araştırman lazım netten

kinger1905

kinger1905

Üye
    Konu Sahibi
burası forum sitesi onuda yaparlarsa sosyal paylaşım gibi kalır
fikir güzel aslında sağlam bir php ile bu iş hallolmalı :D
Paylaşımdan ziyade anlık konuşma ve mesajlaşma , hal hatır sorma gibi durumlar söz konusu veya o anki gelişen tartışma konuşmaları ve öneriler. Zaten orada küfür vb. gibi yazı yazanlar hemen şikayet edilebilir.

• Beğen
Tepkiler: gstahsn
gstahsn

gstahsn

Üye
ADAM haklı :D kATILIYORUM

• Beğen
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
bekleyelim @Ozan

• Beğen
kinger1905

kinger1905

Üye
    Konu Sahibi
Chat tarzı olmasa bile gececiler konusu vb konular mevcut ve sitedeki üyeliklerimiz Mesaj sayımız ile rütbemiz artıyor sistem bu şekilde!
Ama online aktif bir chat sistemi olursa takip zorlaşır ve mesaj kasmak isteyenlere ortam hazırlanmış olur o yüzden olacağını zannetmiyorum :bilmm
Burdan yazılan mesajlar vs. profili etkilememeli böylece sadece mesaj kasmak isteyenler bu bölümü pek kullanmaz. Ayrıca bu sistemi yabancı bir sitede görmüştüm ve site online bir hizmetin forum sitesi ve milyonlarca üyesi mevcut. Bizim kaybımız hep burda başlıyor zaten onların yapabildiğini biz daha başlamadan yapamayız diyoruz. Belirli kelimeler yasaklanır en baştan ve bu kelimeler güncellene güncellene önüne geçilebilir.

Yapan var ise yapılabilir.

Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
Bir konuya girmeden önce 4-5 kez sayfa yenilemek yerine, kısa sohbetlerin yapılabileceği bir "Sohbet Paneli", fena fikir değil tabi ama uğraştırıcı kısmını bilmediğim için bir şey diyemem.

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper ve kinger1905
SHS

SHS

Üye
Küfür çok olur ayrıca REKLAM, mobilden gözükmez o panel illa masaüstü kullanmak zorunda kalırız

Gönüldaş

Gönüldaş

Üye
Chat sitesi yerine sosyal paylaşım sitesi olsa çok iyi olur.

kinger1905

kinger1905

Üye
    Konu Sahibi
Küfür çok olur ayrıca REKLAM, mobilden gözükmez o panel illa masaüstü kullanmak zorunda kalırız
Hocam öyle bi yaptınız ki sanki küfürsüz sohbet olmaz. Küfürü engellemek için rütbe zorunluluğu olabilir ayrıca küfür içerikli kelimeler belirlenip , yazıldığı zaman gözükmesi engellenebilir ve küfür eden kişiyi bildirip banlatabiliriz. Zaten yeni üyeler mesaj yazamayacağı için rütbeli kişililerin küfür edip ban yemesi biraz zor bence...
Chat sitesi yerine sosyal paylaşım sitesi olsa çok iyi olur.
Chat sitesi ya da paylaşım sitesi değil konu sadece bir sohbet paneli oluşturmak niyetimiz.

ANIL

ANIL

Admin
Bu konu daha önce konuşuldu ve kabul görmedi arkadaşlar. Bende pek olumlu bakmıyorum.

SHS

SHS

Üye
Hocam öyle bi yaptınız ki sanki küfürsüz sohbet olmaz. Küfürü engellemek için rütbe zorunluluğu olabilir ayrıca küfür içerikli kelimeler belirlenip , yazıldığı zaman gözükmesi engellenebilir ve küfür eden kişiyi bildirip banlatabiliriz. Zaten yeni üyeler mesaj yazamayacağı için rütbeli kişililerin küfür edip ban yemesi biraz zor bence...
Chat sitesi ya da paylaşım sitesi değil konu sadece bir sohbet paneli oluşturmak niyetimiz.

Zaten çeşitli konular altında sohbet ediyoruz, öm de var duvarda var

Üst Alt