z2 şarj sorunu ve

Sponsorlu Bağlantılar

ejjder12tr

Üye
    Konu Sahibi
z2 şarj sorunu ve
Geçen hafta sonu mağazasından z2 aldım ve %63 şarjı vardı ilk açtığımda. Mağazada görevlinin dediğine göre şarj bitip kapanana kadar telefonu kullandım ve bayada uzun gitti şarj. Sonra sabaha kadar (10 saat civarı) şarj ettim ve kullanmaya başladım ama şarj 14-15 saat anca gidiyor ve bütün şarj yiyen özellikler kapalı.stamina açık. Sanırım bi kalibrasyon sıkıntısı gibi bir sorun var. Root atmadan telefonun şarjını nasıl düzeltebilirim?

BRKTNL

BRKTNL

Üye
Beklemedeyken şarj tüketmiyorsa fazla, bir sorun yoktur. Ama kullanımında o kadar gidiyorsa bir sıkıntı olmaması lazım.

Muhammet DEDE

Muhammet DEDE

Üye
Bendede öyleydi birkaç gün sonra açılıyor adamın bunu söylemiş olması lazımdı ki zaten yanlış yönlendirmiş.Kitapçığında ilk şarjı kesinlikle bitirmeden şarj a takın yazıyor hatta direk kullanmadan takın şarj dolunca kullanmaya.başlayın ibaresi geçiyor

lolaman

lolaman

Üye
Bendede öyleydi birkaç gün sonra açılıyor adamın bunu söylemiş olması lazımdı ki zaten yanlış yönlendirmiş.Kitapçığında ilk şarjı kesinlikle bitirmeden şarj a takın yazıyor hatta direk kullanmadan takın şarj dolunca kullanmaya.başlayın ibaresi geçiyor
Bu her telefonda böyle mi yoksa sadece Z2'de mi böyle?

BRKTNL

BRKTNL

Üye
pili lityum olan her cihazda (senin cihaz dahil)

Muhammet DEDE

Muhammet DEDE

Üye
Geneli böyle fakat z2 de özel bir ibare gördüm belirttiğim gibi