Haber Nexus 6 ?

Sponsorlu Bağlantılar

Topal Pire

Topal Pire

Üye
    Konu Sahibi
Nexus 6 ?
Merhaba arkadaşlar. Google Nexus 6 ile ilgili birkaç araştırma yaptım. Telefonun ne zaman çıkacağı ve donanımı hakkında birkaç makale buldum. Tahmini donanımları şöyle :

2.7 Ghz 8 çekirdekli 64 bit SnapDragon 805 ( adreno 420 gpu )
5.2" 2K çözünürlüğe sahip QHD Ekran
Kamera için şöyle bir yazı yazılmış ; "Kamera için çok iddialıyız". 13 megapixel arka 3.2 megapixel ön kamera.

Bazı bilgilere göre bu yıl geleceği yazıyor. Bir kişi 2015'de tanıtılır diye yazmış.Ayrıca telefonu bu yıl LG değil Motorola üretecekmiş. Ben telefon almayı düşünüyorum. iPhone düşünüyordum fakat bunu görünce fikrim değişti. Sizce ne zaman çıkar , hangi donanımlarla gelir , Türkiye'de ne kadara satılır ? Beklemeye değer mi ? Lütfen yorumlarınızı esirgemeyin. Telefonun iyi ve kötü bütün özelliklerini tarafsız tartışalım. Saygısızlık olmasın.

• Beğen
Tepkiler: UpOneTR ve B.A.R.O.N

Murdoc Massaka

Murdoc Massaka

Üye
Bu cihazda güncelleme sorunu kesinlikle olmaz. Rom bakımından da zengin cihazlardır nexuslar. Saf android olmasıda güzel. Donanımda iyi bence. Alınabilir bir cihaz. Tasarımda güzel olursa yemede yanında yat.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Cihaz muhtemelen 8 cekirdek degil 4 cekirdek gelecek ve 2.5 ghz saat hizinda krait450 mimarisinde bir islemci kullanacak. 8 cekirdekli bir mimari beklemiyorum ben qualcomm'dan. Eger olacaksa o da big.LITTLE 4+4 cekirdekli modeller olacaktir.

Topal Pire

Topal Pire

Üye
    Konu Sahibi
Cihaz muhtemelen 8 cekirdek degil 4 cekirdek gelecek ve 2.5 ghz saat hizinda krait450 mimarisinde bir islemci kullanacak. 8 cekirdekli bir mimari beklemiyorum ben qualcomm'dan. Eger olacaksa o da big.LITTLE 4+4 cekirdekli modeller olacaktir.
Ne zaman çıkar bir bilginiz var mı hocam ? Yani diğer modeller şu tarihte çıktı bu cihaz da o tarihe yakın çıkar diyebileceğiniz bir tarih var mı ? Ayrıca bazı yerlerde 8 çekirdek yazılmış.
Bu cihazda güncelleme sorunu kesinlikle olmaz. Rom bakımından da zengin cihazlardır nexuslar. Saf android olmasıda güzel. Donanımda iyi bence. Alınabilir bir cihaz. Tasarımda güzel olursa yemede yanında yat.
Evet hocam haklısınız.

maxirabit

maxirabit

Üye
Sizin telefon alcagınız falan yok bosuna tavsiye istemeyin.

Topal Pire

Topal Pire

Üye
    Konu Sahibi
Sizin telefon alcagınız falan yok bosuna tavsiye istemeyin.
Evet arkadaşlar lütfen ama lütfen konuya bu tür insanlar gelmesin. Benim kimseye yalan söylediğim falan yok.Aklımda olan cihazın olumsuz özelliklerini okuyunca vazgeçtim. Bu demek değildir ki telefon almayacağım.

raprap95

Üye
Bu telefonu bu özelliklerde lenovo üretseydi lg g3 yanında hikaye olurdu ama motorolada olur napalım :)

Topal Pire

Topal Pire

Üye
    Konu Sahibi
Bu telefonu bu özelliklerde lenovo üretseydi lg g3 yanında hikaye olurdu ama motorolada olur napalım :)
Hocam açıkçası benim için kimin ürettiğinin bir anlamı yok. Stabil ve akıcı olsun , kamera iyi olsun bi de batarya performansı iyi olsun yeter.

raprap95

Üye
Hocam açıkçası benim için kimin ürettiğinin bir anlamı yok. Stabil ve akıcı olsun , kamera iyi olsun bi de batarya performansı iyi olsun yeter.
Bizde öyle istiyoruz zaten ama lenovonun cihazlarını kullandıysan kasaları çok güzel oluyor :)

thenorth

thenorth

Üye
Ben alinir derim diger amiral gemilerden daha ustun gorunuyor guncelleme ve rom destegiyle sizi uzun yillar goturur ve merak etmeyin bence android l ile birlikte yeterince stabil olur :)

raprap95

Üye
Saf android temiz rom atmaya bile gerek yok.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Ne zaman çıkar bir bilginiz var mı hocam ? Yani diğer modeller şu tarihte çıktı bu cihaz da o tarihe yakın çıkar diyebileceğiniz bir tarih var mı ? Ayrıca bazı yerlerde 8 çekirdek yazılmış

Android L ile birlikte gelecektir muhtemelen. Testleri de onunla yapilmakta olan bir cihaz. Ekim ayi veya sonrasi benim beklentim. Daha once gelirse ne ala.

Fenomenon

Fenomenon

Üye
daha söylenti. bence biraz daha belirginleşsin o zaman karar verirsin.
ben de 4 çekirdek olacağını tahmin ediyorum.
umarım ekran qhd olmaz. çünkü qhd'nin hiçbir artısı yok.
ekran da 5.2 yerine 5 inçte kalsa daha iyi olur bence.
nexus serisi hem donanım hem de yazılım olarak gereksiz özelliklerden arınmış stabil ve akıcı telefonlardır. öyle kalmasını tercih ederim.
"modaya" uyup 2k ile gelirse veya telefonu daha da büyütürse iyi olmaz. onun yerine batarya büyüsün.

Seglopsi

Seglopsi

Üye
Aklımda olan cihazın olumsuz özelliklerini okuyunca vazgeçtim. Bu demek değildir ki telefon almayacağım.

Her cihazin artilari eksileri vardir neticede bunlardan kendiniz icin en dogru olani kendinize secmelisiniz. Ben telefon almaya giderken nexus5 veya lg g2 almak icin gittim. O gun galaxy s5'in gear fit hediyesi vardi, muay thai ile ilgili oldugum icin. Tercihimi s5'den yana kullandim. Kisacasi kendiniz icin dogru olan cihazi bulmaniz onemli.

Nexus cihazlarda kamera, pil ve ekstra ozellikleri beklemek sacmadir. Ozellikleri en guncel yazilimi, duzgun ve akici bir sekilde kullanmalari ve performans olarak geri kalmamasidir.

Fenomenon

Fenomenon

Üye
Her cihazin artilari eksileri vardir neticede bunlardan kendiniz icin en dogru olani kendinize secmelisiniz. Ben telefon almaya giderken nexus5 veya lg g2 almak icin gittim. O gun galaxy s5'in gear fit hediyesi vardi, muay thai ile ilgili oldugum icin. Tercihimi s5'den yana kullandim. Kisacasi kendiniz icin dogru olan cihazi bulmaniz onemli.

Nexus cihazlarda kamera, pil ve ekstra ozellikleri beklemek sacmadir. Ozellikleri en guncel yazilimi, duzgun ve akici bir sekilde kullanmalari ve performans olarak geri kalmamasidir.
bence de nexus'lardan extra özellik beklemek saçma olur ama pil extra özellik değil bana göre :)
nexus'ların pili gerçekten zayıf oluyor biraz daha artması lazım. çünkü pil zayıf olunca telefonun hiç albenisi kalmıyor.

raprap95

Üye
Doğru diyorsunuz Samsung gibi kullanılmayan özelliklere gerek yok donanım kamera ekran sağlam olsun metal kasa olsun yeter

Topal Pire

Topal Pire

Üye
    Konu Sahibi

Aynen hocam katılıyorum. O yüzden biraz beklemeyi tercih edebilirim. Umarım erken bir tarihte gelir ve fiyatı uygun olur.

Üst Alt