Tavsiye Kablosuz açılmıyor!

Sponsorlu Bağlantılar

kaanslmz

kaanslmz

Üye
    Konu Sahibi
Kablosuz açılmıyor!
Arkadaşlar bende Discovery var ve wifi açılmıyor, geri kapanıyor, bazen açılıyo ama ağları görmüyor. Birkaç kez de gördü bu sefer de bağlanmadı. Sabahtan beri böyle, açıp kapatıyorum olmuyo. Stock rom yüklüydü wipe falan yaptım, yeni rom yükledim olmadı. Evdeki diğer telefonlar bağlanıyor, sorun modemde falan değil yani.

Neden böyle olmuştur sizce? Sabah biraz su döküldü telefona ondan olabilir mi?

Son düzenleme:

gstahsn

gstahsn

Üye
su telefonun içindei wifi çipinin alıcısına döküldüyse ondan olabilir ama değilse hard format olmazsa ben sana burdan yardım ederim kardeş :)

kaanslmz

kaanslmz

Üye
    Konu Sahibi
benim de aklıma sizin dediğiniz gibi geldi ama o donanımsal bi soruna girmez mi? yani en azından wifi açılsa yada ağı görse?
şimdi sp flash tool'u indiriyorum onla stock rom yüklücem inş olur.

gstahsn

gstahsn

Üye
benim de aklıma sizin dediğiniz gibi geldi ama o donanımsal bi soruna girmez mi? yani en azından wifi açılsa yada ağı görse?
inşallah olur dur bide ben araştırıyım

gstahsn

gstahsn

Üye
cihaza uygun başka bir kernel dene internette kimseden cevap yokKardeş bişey buldum galiba
öncellikle cmw yüklü olmalı
wifi trick dosyasını indirs
sdcarda at
cmwden flaşla(istall zip den zip dosyasını seç) reboot system now işlem tmm

kaanslmz

kaanslmz

Üye
    Konu Sahibi
tamam kardeşim hemen deniyorum. zaten Flash Tool da bi işe yaramadı hala açılmıyo.

kaanslmz

kaanslmz

Üye
    Konu Sahibi
denediğinde kesin buraya cevap yaz

Yine olmadı garanti yolu görünüyo, para alırlar mı?siznin dediğinizi yaptıktan sonra tekrar Flash Tool'la stock roma döndüm ve oldu nasıl olduysa. Allah razı olsun kardeş yardımların için :)

gstahsn

gstahsn

Üye
Yine olmadı garanti yolu görünüyo, para alırlar mı?siznin dediğinizi yaptıktan sonra tekrar Flash Tool'la stock roma döndüm ve oldu nasıl olduysa. Allah razı olsun kardeş yardımların için :)
bişeY değil her zaman :D
HA zaten bu yöntem stoclarda çalışıyor orjinal kernelde

• Beğen
Tepkiler: kaanslmz
kaanslmz

kaanslmz

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: gstahsn
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
Yenidn baslattin mi genelde sorunlara bu oneriliyor

kaanslmz

kaanslmz

Üye
    Konu Sahibi
Peocawe

Peocawe

Üye
Yenidn baslattin mi genelde sorunlara bu oneriliyor

post kasmak için mi geliyosunuz siz bu konulara? adam yeni rom bile denedim demiş. Hatta sorunu bile çözmüşler hala inatla sırf mesajım bulunsun diye cevap yazıyosunuz.

edit: sadece konu başlıklarını okuyarak cevap yazmayın şu konulara.

• Beğen
Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
Hmm neymis sorun nasil yaptin bnm arkadasdada oluyordu casper via v4

gstahsn

gstahsn

Üye
kardeş yeniden başlatmak ne kelime, neler yaptım neler iki üç kere rom yükledim ama olmamıştı, @gstahsn kardeş sağolsun halloldu :)
aslında bu yöntem galaxy s4 içindi ama galaxy acede denedim oldu
bunda oldu

• Beğen
Superfan

Superfan

Üye

donanımsal sorunsa çok daha kötü. Wifi hiç açılmaz, valla direkt kartı değiştirirler (hepsi bir bütün, işlemci, ram, nand flash disk..) çok fazla paraya mal olur.

Ama tahminimce yazılımsal bir sorun. Wifi modüller tekrar flaşlanmalı. Tabi sen genel olarak tüm romu flaşla.Ha düzeltmişsin. Tamam doğru tahmin etmişim. İstersen stock romdan wifi modülelrini ayıkla. Bir flaşlanabilir zip dosyasına koy. O sayede tekrar tüm romu flaşlamak zorunda kalmazsın.

Alo_Azrail

Alo_Azrail

Üye
Ayip edion kardesim ilk bes altri mesaji okudum ayrica post kassaydim bu tarihe kadar iyi bi rutbe yapmistim kendime hgem post kasiyorsam bile forum kurallarina aykiri dgil sonucta bildigin bi oneriyi soyledim yardimci olmaya calistim

Peocawe

Peocawe

Üye
Ayip edion kardesim ilk bes altri mesaji okudum ayrica post kassaydim bu tarihe kadar iyi bi rutbe yapmistim kendime hgem post kasiyorsam bile forum kurallarina aykiri dgil sonucta bildigin bi oneriyi soyledim yardimci olmaya calistim

yok kötü bi niyetle söylemedim zaten ama adam farklı rom bile denemiş sen hala yeniden başlatmayı dene gibi komik bi cevap verince ister istemez durumu belirtmek istedim. kaldı ki sorun zaten çözülmüş..

• Beğen
Tepkiler: Alo_Azrail
kaanslmz

kaanslmz

Üye
    Konu Sahibi
neyse arkadaşlar zaten sorun çözüldü ve bazen karışıklık olabilir :)

Üst Alt