Ekran Kartındamı Sorun Var???

Sponsorlu Bağlantılar

aybktpl

aybktpl

Üye
    Konu Sahibi
Ekran Kartındamı Sorun Var???
Merhaba Arkadaşlar..
2 gün önce bilgisayarım aniden kapandı ilk başta windows yazısı gelene kadar açılıyor ve dikey kırmızı çizgiler beliriyordu.Format attım düzeldi,fakat ekran kartımı güncelledikten sonra pc kendine res attı tekrar aynı hatayla karşılaştım.Tekrar format attım şimdi çalışıyor fakat ekran kartımı güncellemedim.Sorunum ekran kartımdamı bilgi verirseniz sevinirim arkadaşlar

Siycey

Siycey

Üye
Chipset yanmış driveri yükledikten sonra çizgiler çıkıyor demi

• Beğen
Tepkiler: aybktpl
aybktpl

aybktpl

Üye
    Konu Sahibi
@Siycey evet kardeşim ne yapmm lazım

Siycey

Siycey

Üye
@Siycey evet kardeşim ne yapmm lazım
Garantiye ver büyük ihtimal para karşılıgında değiştirirler sakın bilgisayarcıya falan verme foruma öyle bi arkadaş vardı verdiğinde pişman oldu daha kötü oldu laptopuBişey sormayı unuttum masaüstü mü laptop mu bu arada ?

• Beğen
aybktpl

aybktpl

Üye
    Konu Sahibi
@Siycey masaüstü hocam

Siycey

Siycey

Üye
Ekran kartının modeli nedir bazı kartlarda fırınlama yöntemiyle tekrar çalışır hale geliyor

• Beğen
aybktpl

aybktpl

Üye
    Konu Sahibi
@Siycey ekran karsltim cok eski bir model 2007 nin shappire x1500 series olmasi lazimdi 512 mb fazla kullanisli degil ekran kartimin yandigini dusunerek yeni bir ekran karti aldim yarin gelcek ekran kartimdami sorun var acaba hocam

Siycey

Siycey

Üye
Bak rastlantıya aynı model kart benim geçen sene overclock yaparken mefta oldu windows başlatılıyor logosundan sonra genelde kırmızı ve yeşil çizgiler çıkıyor demi

• Beğen
aybktpl

aybktpl

Üye
    Konu Sahibi
@Siycey aynen oyle kardeşim

Siycey

Siycey

Üye
@Siycey aynen oyle kardeşim
Gpu çekirdeği bitmiş o zaman kartın yani artık emekli olma zamanı onu bi rafa falan kaldır çünkü anakart a da zarar verme olasılıgı yüksek yeni kartında hayırlı olsun bu arada :)

aybktpl

aybktpl

Üye
    Konu Sahibi
@Siycey Sagolasin hocam yardimindan dolayi :) bi sorum daha olcak yenisi taktigm zaman duzelir demi yanma felan olmaz :)

• Beğen
Tepkiler: Siycey
Siycey

Siycey

Üye
@Siycey Sagolasin hocam yardimindan dolayi :) bi sorum daha olcak yenisi taktigm zaman duzelir demi yanma felan olmaz :)
Soğutmaya dikkat etmek lazım fakat problem çıkacağını sanmam sen ginede masaüstüne system info tarzı programlar yükleyip sıcaklıkları kontrol et kışın pek önemli olmuyor ama yazın cidden ben ekran kartının 74 derece oldugunu gördüm
Dikkat etmek lazım kasaya :)

• Beğen
aybktpl

aybktpl

Üye
    Konu Sahibi
@Siycey cok Sağol hocan hayirli günler

• Beğen
Tepkiler: Siycey