Öneri Win XP'den Win 7'ye

Sponsorlu Bağlantılar

Hermaphroditos

Hermaphroditos

Üye
    Konu Sahibi
Win XP'den Win 7'ye
Arkadaşlar biraz komik olabilir ama 988 mb ramlik bir pcye win7 32 bit kurulurmu ?

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
mümkün hiçbir sorun olacağını düşünmüyorum tabi driverleri var mı diye kontrol etmen lazım

Son düzenleme:

fnldstntn

Üye
Kurabilirsin fakat ram düşük olduğu için kasabilir...

fk555897

fk555897

Üye
Büyük ihtimalle kasar hiç deneme bence.

exp_l0it

exp_l0it

Üye
çok bir şey yüklemezsen kasmaz kardeşim yükleyebilirsin sorun yok

-Emre

-Emre

Üye
kurulabilir ama işlemcine bağlı :)

Hermaphroditos

Hermaphroditos

Üye
    Konu Sahibi
Bu arada Gigabyte diye bi anakart var ondan var. Hdd 80 gb. Ve cevaplayanlara tşk.Benim win7 kurma sebebim xp kullanırken kendini yeniden başlatması.

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
Bu arada Gigabyte diye bi anakart var ondan var. Hdd 80 gb. Ve cevaplayanlara tşk.Benim win7 kurma sebebim xp kullanırken kendini yeniden başlatması.
emin ol win7de de yapacaktır aynı hatayı ve hdd o kadar önemli değil oyun oynamıyorsan ve sade internet dersen 20gb bile yeterkapanma sorunu genelde donanımsal olur güç kaynağında kablolarda filan sorun vardır

-Emre

-Emre

Üye

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
64 ise bu kadar yer kaplar windows ki 1gb ram olan pcye 64bit kuracak değil :ah

• Beğen
Tepkiler: -Emre
-Emre

-Emre

Üye
yok farketmez onun kaç bit olduğu

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
windowsun diğer dosyalarına da 2gb tutmaz ama 2 gb desen yine de kuruluyor :D :Dfark eder dosyalar azalır 32bit olunca ki zamanında bn kndim 40gblik hddyi 2 ye böldüm yani c ve d olarak kurdum yani sorun da olmadı ;)istediğin yere bakabilirsin kurulur :D

-Emre

-Emre

Üye
2 gb etmiyor mu :) o bilgisayar çalışmasın o zman ne diyeyim. bende hepi topu hepsi gereki 10 program var (oyun değil) 31 gb yer kaplıyor yani win7 kuracaksan hdd en az 50-60 gb olmalıkurulmaz demedim ki :) kurulur da bi süre sonra yer azalıyor diye bağırmaya başlar bi işe yaramaz yani ayrıca bu home basic bundan boşu starter :) 32 bit çok bişey farkettirmez. bir de bunun geri dönüşüm kutusu olayı var onu bilmeyen zaten kurmasın o sisteme win7

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
2 gb etmiyor mu :) o bilgisayar çalışmasın o zman ne diyeyim. bende hepi topu hepsi gereki 10 orıgram var (oyun değil) 31 gb yer kaplıyor yani win7 kuracaksan hdd en az 50-60 gb olmalıkurulmaz demedim ki :) kurulur da bi süre sonra yer azalıyor diye bağırmaya başlar bi işe yaramaz yani ayrıca bu home basic bundan boşu starter :) 32 bit çok bişey farkettirmez. bir de bunun geri dönüşüm kutusu olayı var onu bilmeyen zaten kurmasın o sisteme win7
program kurma sade internet için kullan tmm oyun program vb kurarsın demedim ztn sadece windowsu kurar çalıştırırsın dedim

Siycey

Siycey

Üye
Win 7 de kurulur fakat win8 tavsiye ederim kesinlikle ram kullanımı boşta 450mb falan win7 de boşta yaklaşık 700mb gidiyordu

• Beğen
-Emre

-Emre

Üye
internet için ben olsam sadece android kurarım :) bir de sürekli internet içinse bunun bir de temp klasörü var yani uğraştırıcı iş

SoulsEagle

SoulsEagle

Üye
bak 2. yorumunda anlamışsın dediğimi birde 32 bit 16, 64bit ise 20gb yer kaplıyo 4gb fark var çok değil ama 20gb ise hdd fark eder :D
internet için ben olsam sadece android kurarım :) bir de sürekli internet içinse bunun bir de temp klasörü var yani uğraştırıcı iş
adamın konusunu daha fazla kirletmeyelim istersen ;) w7 kurmak istiyor ki öyle söylüyor yer yoksa ztn xp kurar ki android kurmasını tavsiye etmem android istese pcyi satıp tablet alır daha fazla kirletmemek için son mesajım bu konuya

• Beğen

Üst Alt