İçinden Çıkılmaz Bir Durum !

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
    Konu Sahibi
İçinden Çıkılmaz Bir Durum !
Benim pc de virüs var ama nasıl virüstür anlamadım gitti. Pek çok virüs programı ile tarattım, hepsi de virüs buldu pc de. Ama sorun şu, virüs resmen sisteme işlemiş durumda.
¤Eset, bitdefender, avast gibi programlarla taradım, hepsi virüs buldu.
¤Virüs temizlendikten sonra aygıt yöneticisine dahi giriş yapılamıyor, yani virüs resemn sisteme işlemiş.
¤Ccleaner gibi yazılmlarla denedim olmadı.
¤ComboFix çare olmadı.
Yani bilinen pek çok yöntemi denedim, olmadı ne yaptıysam olmuyor. Şimdi virüs temizleniyor ama aygıt yöneticisi, paint, not defteri, hesap makinesi gibi sistem araçlarına erişilmiyor. Ne yapmalıyım sizce :sinir

M@cros

M@cros

Üye
Format at.

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
    Konu Sahibi
Format atmayı da denedim hocam olmuyor, virüs aynen devam ediyor. Format bile çare bulmadı :(

M@cros

M@cros

Üye
Sorun hard diskte veya kullandıgın usb de olabilir.

Never Back Down

Never Back Down

Üye
laptopsa recovery yer

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
    Konu Sahibi
Laptop değil, Masaüstü. @M@cros Harddisk ile nasıl alakası olabilir yaa, başka USB ile de denedim formatı aynı. Ama HDD ile ne alakası olabilir. Yani HDD ye mi bulaşmıştır virüs :s

0MG90

0MG90

Üye
Formatta diski sıfırlamadın mı? Sıfırladıysan gitmesi lazım. ComboFix le de nasıl gitmedi şaştım.

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
    Konu Sahibi
Sıfırladım. Virüsü virüs programları siliyor ama onlar silince de aygıt yöneticisi felan kalmıyor dediğim gibi. Bu da bir sorun yani :s

M@cros

M@cros

Üye
Exe lere bulaşan bir virüs vardı.Sende bütün uygulamalara mı yoksa belirli uygulamalara mı bulaşıyor?

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
    Konu Sahibi
Belirli uygulamalara

M@cros

M@cros

Üye
formattan sonra da devam etmesi garip.Kullandığın diğer usb belleklerden veya telefondan bulaşmış olabilir.

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
    Konu Sahibi
Peki çözümü var mı hocam ? Evet bence de USB den bulaştı, çünkü bildiğim kadarıyla virüs internetten bulaşıyor. Bizim okul bilgisayarına virüs bulaşmıştı, ben de okul bilgisayarından sürekli dosya kopylama yapıyordum, flash a bulaştı sanırım. Peki var mıdır çözümü :hmmm

M@cros

M@cros

Üye
Peki çözümü var mı hocam ? Evet bence de USB den bulaştı, çünkü bildiğim kadarıyla virüs internetten bulaşıyor. Bizim okul bilgisayarına virüs bulaşmıştı, ben de okul bilgisayarından sürekli dosya kopylama yapıyordum, flash a bulaştı sanırım. Peki var mıdır çözümü :hmmm
Usb yi bilgisayara takma :)Veya dosyalar büyük değilse usb yi telefona bağlıyıp buluta atıp ordan bilgisayara at.

angara bebesi

Üye
farklı bir windows sürümü dene

Bilişim Profesörü

Bilişim Profesörü

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar virüs autorun.inf virüsüymüş, autorun temizleme aracıyla virüs temizlendi, sorun çözüldü :locked2:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt