Uygun Bilgisayar Parçaları

Sponsorlu Bağlantılar

Topal Pire

Topal Pire

Üye
    Konu Sahibi
Uygun Bilgisayar Parçaları
Arkadaşlar. Birkaç gün içerisinde klavye , mouse , mousepad , SSD , RAM , mousepad alacağım. Şuan bunların hepsi 580 lira tutuyor. Bildiğiniz uygun satan bir site var mı ? Yardımcı olur musunuz ?

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
Hepsiburadadan al kazık yersin :D bişey sorcam her ana kart butun bilgisayar parçalarını desteklermi

neyle gönderildiyse gönderildi.

Berkkk2375

Üye
Hepsiburadadan al kazık yersin :D bişey sorcam her ana kart butun bilgisayar parçalarını desteklermi

Hayır anakart işlemci ve fan için sorun çıkartabilir.

Uygulamaaaaa

abandonware

abandonware

Üye

hayır, işlemci, ekran kartı gibi bileşenlerin desteklediği belirli sayıda ana kart vardır. (tam tersini düşünürsek; her anakartın desteklediği işlemci, ekran katı gibi belirli sayıda bileşen vardır. - ikiside olur.)sevgili @Topal Pire ; ssd almayı planlıyorsun fakat yavaş bir işlemci kullanıyorsan aldığın ssd bir işine yaramaz. CPU ile harddiskin beraber çalışırlar. CPU'nun veriyi yavaş göndermesi, SDD'nin veriyi hızlı işleyip cevap bekleme süresinin uzaması CPU ile SSD arasında veri alışverişini kararsız kılar. Bu sebeple ikisinden biri sıkıntı çıkarabilir (arızalanabilir, geç tepki verebilir veya yanabilir). Bu sebeple işlemcin 2.nesil i5 ayarında veya daha üst düzey bir işlemci değilse pekde SSD'ye bulaşma derim. Tabi yinede araştır, bilgilerimde bir yanlışlık olabilir.

Topal Pire

Topal Pire

Üye
    Konu Sahibi
hayır, işlemci, ekran kartı gibi bileşenlerin desteklediği belirli sayıda ana kart vardır. (tam tersini düşünürsek; her anakartın desteklediği işlemci, ekran katı gibi belirli sayıda bileşen vardır. - ikiside olur.)sevgili @Topal Pire ; ssd almayı planlıyorsun fakat yavaş bir işlemci kullanıyorsan aldığın ssd bir işine yaramaz. CPU ile harddiskin beraber çalışırlar. CPU'nun veriyi yavaş göndermesi, SDD'nin veriyi hızlı işleyip cevap bekleme süresinin uzaması CPU ile SSD arasında veri alışverişini kararsız kılar. Bu sebeple ikisinden biri sıkıntı çıkarabilir (arızalanabilir, geç tepki verebilir veya yanabilir). Bu sebeple işlemcin 2.nesil i5 ayarında veya daha üst düzey bir işlemci değilse pekde SSD'ye bulaşma derim. Tabi yinede araştır, bilgilerimde bir yanlışlık olabilir.
Zaten işlemcim intel değil. inte olsa Rapid mod hızı etkiler. İşlemcim AMD FX 8350. Şuanda 4.2 Ghz'de kullanıyorum. Anakart mevzusuna gelirsek eğer her anakart her parça bileşeni desteklemez yeni nesil bir Fx işlemci eski nesil bir Amd uyumlu 970 chipset olmayan anakartta çalışmaz. SSD'yi uzun bir süredir araştırıyorum. Şuan aklımda Samsung 840 evo var. İşlemcim idare eder. İşletim sistemini SSD'ye kurmayı planlıyorum. Umarım iyi bir performans verir. Konuyu da dağıtmadan bildiğiniz uygun fiyat satan bir site var mı ? Almak istediğim parçalar şöyle ;

Mouse : Logitech G 300
Klavye : Logitech G 103
SSD : Samsung 840 Evo
Ram : Corsair Vengeance 1600 Mhz. CL 9 4 GB. RAM

Ben bunları 440 liraya ayarladım. Daha uygun varsa yazarsanız sevinirim.

abandonware

abandonware

Üye
Güzel bir site bilmiyorum maalesef. Fakat bazı bilgisayarcılar toptancılardan alışveriş ettikleri için çok ucuza ürün satın alabiliyorlar, bu sebeple şehirdeki bilgisayarcıları dolanmak fena bir fikir olmayabilir.

Topal Pire

Topal Pire

Üye
    Konu Sahibi
Güzel bir site bilmiyorum maalesef. Fakat bazı bilgisayarcılar toptancılardan alışveriş ettikleri için çok ucuza ürün satın alabiliyorlar, bu sebeple şehirdeki bilgisayarcıları dolanmak fena bir fikir olmayabilir.
İşte sorun orda.Onları hiç bilmiyorum.Nerde olabilirler bilgisi olan varsa yazabilir mi arkadaşlar ?

Üst Alt