Karşılaştırma Qualcomm Snapdragon vs Exynos

Sponsorlu Bağlantılar

bridgit

bridgit

Üye
    Konu Sahibi
Qualcomm Snapdragon vs Exynos
Merhaba arkadaşlar bunlar ne oluyor farkları neler? Qualcomm Snapdragon ne oluyor hangisi daha avantajlı ?

turkishield

turkishield

Üye
dediklerin ayrı ayrı markalar değil o bir marka zaten.. işlemci markası bunlar..

yusuf1998x

Üye
ikiside işlemci markası. birisi Qualcomm un ürettiği snapdragon serisi. diğeri samsungun ürettiği exynos marka işlemcidir. snapdragon serisi daha performanslıdır. zaten yakında 805 ve 810 modelleri çıkıcakamd ve intel gibi düşün bunlarda mobil işlemciler

bridgit

bridgit

Üye
    Konu Sahibi
Hangisi iyi peki mesela g2 qualcomm kullaniyor s4 exynos kullaniyor ama g2 daha akici ?Qualcomm snapdragon kullanan bir telefon yerine exynos kullanan bir telefon alsak ne kaybederiz ?

fk555897

fk555897

Üye
Bilgisayardaki gibi düşün Intel ve AMD'nin farkı gibi. G2'de Snapdragon 800 var yeni nesil bir işlemci. S4'de Exynos'un 8 çekirdekli 1.6 GHz hızlı bir işlemcisi var. G2'deki S800 işlemci çok daha yeni ve hızlı bir işlemci.

bridgit

bridgit

Üye
    Konu Sahibi
Anladim ayni cati altinda calisiyorlar ama marka farkli

PriZm

PriZm

Üye
Exynos Çipseti üzerinde çalışan işlemciler genelde daha yüksek optimizasyona sahip oluyor.

enterneoll

enterneoll

Üye
exynoslar daha iyi batarya süresi ve ısınma sorununun olmaması ile daha iyi bir noktada yani optimizasyon iyi fakat qualcomm'un son nesil işlemcileri yüksek performanslı kötü batarya ve ısı sorunlarına sahip

bridgit

bridgit

Üye
    Konu Sahibi
Demek ki lg g2 nin ısınmanın nedeni buymuş bide bi telefon fazla ısınırsa ekranı yada başka bi yeri bozulur mu

enterneoll

enterneoll

Üye
Demek ki lg g2 nin ısınmanın nedeni buymuş bide bi telefon fazla ısınırsa ekranı yada başka bi yeri bozulur mu
hayır telefon ısıdan dolayı zarar verebilecek kadar ısınırsa telefon kendini kapatır ve soğuyana kadar açılmaz soğuduktan sonra normal bi şekilde kullanırsın

Ufukcan77

Ufukcan77

Üye
Gerçi arkadaşlar açıklamış ama yinede bende söylim exynos işlemciler az ısınır diye birşey yok s4 de kullanılan exynos modeli mesela çok fazla ısınıyor ısınınca telefon otomatikmen performanstan kısıyor ve takılmalar meydana geliyor qualcom un napdrogon modellerini kulladım öyle birşeyle karşılaşmadım

bridgit

bridgit

Üye
    Konu Sahibi
Ama ne biliyim g2 de problemler var risk almak istemiyorum note 2 yada note 3 neo alabilirim yada uygun fiyata 4s yada 5 alabilirim

yusuf1998x

Üye
G2 yi arkadaş kullanıyor hiç bir sıkıntısı yok. zaten teknoloji şans işidir birazda :)

Ali Kurtaran

Ali Kurtaran

Üye
Snapdragon o kadar gelişti ki fan taksan koysan laptopa taşır heralde :)

bridgit

bridgit

Üye
    Konu Sahibi
Açıkçası g2 nin problemini duyduktan sonra bi soğudum nexus 5 alabilirim ama onunda iki farklı modeli varmış biri asya 4g si için biride avrupa 4g si içinmiş bir problem olur mu

Üst Alt