Dünyanın Ilk 8 Çekirdekli Akıllısı Çin’den

Sponsorlu Bağlantılar

ANIL

ANIL

Admin
    Konu Sahibi
Dünyanın Ilk 8 Çekirdekli Akıllısı Çin’den
Akıllı cep telefonu pazarında daha çok klon modelleriyle birlikte ünlenen Çin metrajlı firmalar, özellikle son dönemlerde karşımıza kendisinin geliştirmekte olduğu üstün özellikli modellerle birlikte çıkıyor. Pazardaki birçok ilki yaşatan Çin metrajlı akıllı cep telefonu üreticileri, Samsung’un 4+4 çekirdek sistemiyle geliştirdiği Exynos 5 Octa serisinin başlattığı 8 çekirdek trendini ise ilk defa gerçek olarak bir akıllı cep telefonu modelinde barındıracak.

Dünyada bir ilk olarak lanse edilen Xiaocai firmasının geliştirdiği akıllı cep telefonu MediaTek’in bir süre öncesinde duyurduğu Cortex-A7 tabanlı olan 8 çekirdekli MT6592 işlemcisi, beraberinde 6 serisi Power VR SGX grafik birimi ve 2 GB kapasitesindeki RAM bellekten güç alacakken, yazılımsal olaraksa CaiOS işletim sistemini içerecek.

5.5 inç genişliğindeki Full HD çözünürlüklü IPS ekran üzerinde şekillenecek akıllı cep telefonun satışlarının önümüzdeki haftalar içerisinde başlanılacağı düşünülürken, fiyat etiketininse ne kadar olacağı bilinmiyor.

Dünyanın ilk 8 çekirdekli akıllısı Çin’den

• Beğen
Tepkiler: Buğra

big.LITTLE

big.LITTLE

Üye
Caios ne ya?:hmmm

achambo

achambo

Üye
android 4 çekirdek üstü desteklemediğinden erhalde başka işletim sistemi var:hmmm

By_Casparov

By_Casparov

Üye
ısınınca bi yumurta kaynatır heralde :ehe

• Beğen
Tepkiler: achambo
achambo

achambo

Üye
ne beklenir ki dostum yakında bu çekirdeklerden artarsa cebimize fanlı cepler girer :kop:

toplama cep telefonu alıcam, çift fanlılar çıkcakmış :zong: :kop:soğutucu alıcam arada fanların tozlarını almak gerek

• Beğen
Tepkiler: By_Casparov

Üst Alt