Yardım Kablolu Modemden Kablosuz Modeme Geçiş Işlemi

Sponsorlu Bağlantılar

mahzunikaya

mahzunikaya

Üye
    Konu Sahibi
Kablolu Modemden Kablosuz Modeme Geçiş Işlemi
Uzun bir süredir kablolu internet kullanıcısıyım, fakat kablosuz internet kullanmak istiyorum ne yapmam gerekmektedir. Kısacası prosedür nasıl olmalıdır. Bu konuda yardım edermisiniz?

Tolga3521

Tolga3521

Üye
Ben böyle yaptım bisorun olmadı :

Eski modemi'mi söktüm. Gittim kablosuz modem aldım onu taktım. Şuan rahatlıkla kullanıyorum bi sorunda çıkmadı

mahzunikaya

mahzunikaya

Üye
    Konu Sahibi
Tavsiyen için teşekkürler ama bu işin bir prosedürü var mıdır. Yoksa ne gibi ayarlar yapılır bilgi verebilecek var mı?

Tolga3521

Tolga3521

Üye
Valla ben böyle yaptıktan sonra kontrat bitti tekrar kontrat yapıldı ama hiçbir sorun yok. Bir sorun olsa kontrat imzalanırken çıkardı diye tahmin ediyorum.

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Sanırım mevcut internetiniz için kullandığınız modem kablolu diyorsunuz hangi servis hizmetini kullanırsanız kullanın alacağınız modem ayarları sadece sizi ilgilendirir.Aldığınız kablosuz modem ayarları verilen Cd yada içerikteki döküman sayesinde WEP/WPA/WPA2 şifreleme türlerini size sorması ile birlikte kurulumu yapabilirsiniz.

Uhops

Uhops

Üye
URL satırına 192.168.2.1 yazsak kullanıcı adı ve şifreyi kaydetmemiz yeterli olur mu ki?

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
Her modelin başlangıç ip numarasi farklıdır belirtilen adres numarası girildikten sonra kablosuz ag ayarları birbirine benzer.Temel prensibi aynıdır

Uhops

Uhops

Üye
Her modelin başlangıç ip numarasi farklıdır belirtilen adres numarası girildikten sonra kablosuz ag ayarları birbirine benzer.Temel prensibi aynıdır
:oke: Modemim air ties, Tp-Link olsaydı 192.168.2.1 linki çalışmıyacakmıydı?

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Modem ara yüzünden kablosuz ağ ayarlarını yapılandırman gerekiyor, öyle modem takıp kullanma yok. :)

Nextman

Nextman

Emekli Yönetici
:oke: Modemim air ties, Tp-Link olsaydı 192.168.2.1 linki çalışmıyacakmıydı?
modem kurulum klavuzunda zaten belirtir ama diğer bir yolu ise pcden yerel ip bilgilerinizde mevcuttur.
Elbette farklı ağ geçidine sahipse modem arayüzüne bağlanamazsınız.modem ağ gecidinin öğrenmenin bir diğer yolu ise pc de yerel ağ bağlantısına sağ tıklayıp durum sekmesine bakmanızdır.Orada size hangi ağ gecidi numarasını kullandığını gösterir ancak unutmamanız gereken nokta ise bazı modemlerde yönlendirme özelliğinden dolayı web arayüzüne farklı bir ip adresinden ulaşabileceğidir.

Uhops

Uhops

Üye
modem kurulum klavuzunda zaten belirtir ama diğer bir yolu ise pcden yerel ip bilgilerinizde mevcuttur.
Elbette farklı ağ geçidine sahipse modem arayüzüne bağlanamazsınız.modem ağ gecidinin öğrenmenin bir diğer yolu ise pc de yerel ağ bağlantısına sağ tıklayıp durum sekmesine bakmanızdır.Orada size hangi ağ gecidi numarasını kullandığını gösterir ancak unutmamanız gereken nokta ise bazı modemlerde yönlendirme özelliğinden dolayı web arayüzüne farklı bir ip adresinden ulaşabileceğidir.
:oke: :tşk:

• Beğen
Tepkiler: Nextman
Tolga3521

Tolga3521

Üye
URL satırına 192.168.2.1 yazsak kullanıcı adı ve şifreyi kaydetmemiz yeterli olur mu ki?

192.168.2.1 ile giriş yap. İnternet kullanıcı emailini şifreni gir. yandaki menülerden kablosuz ağ yerine gel etkin yap şifreni falan ayarla.

Uhops

Uhops

Üye
192.168.2.1 ile giriş yap. İnternet kullanıcı emailini şifreni gir. yandaki menülerden kablosuz ağ yerine gel etkin yap şifreni falan ayarla.
Yok benim şuan zaten ayarlı bi sorun yok :) Kablosuz modem alırsam, bilgim olsun diye sordum.

Tolga3521

Tolga3521

Üye
Tmm. Wi-Fi si olan telefonun varsa kullanamanı öneririm. Fakat odana koyma modemi baya zararlı.

mahzunikaya

mahzunikaya

Üye
    Konu Sahibi
Önerileriniz için teşekkürler arkadaşlar.Kısacası ben kablolu modemi söküp kablosuz modemi taktığımda ve gerekli ayarları yaptığımda kablosuz modemi kullana bilir miyim?

Üst Alt