"Google Chrome" a virüs girdi heryerde bi site çıkıyor

Sponsorlu Bağlantılar

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
"Google Chrome" a virüs girdi heryerde bi site çıkıyor
Arkadaşlar son günlerde hiç setuplu program yüklemedim fakat yinede Chrome ya nerden girmişse virüs girdi ve her yeni sekme açışımda bi site açılıyor ( UMARIM REKLAM OLMAZ ) diye bi site. ve google ye girdiğimde de bu siteye giriyor??

aşağıda resmi var isteyen olursa yarın videoda yükleyebilirim.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Chromeyi Silip Tekrar Yüklemeyi Denedin Mi ?

serkaon

Üye
Evet bende de aynı durum vardı birkaç hafta önce. Çözümünü bulamadım Chrome u tamamen kaldırdım.

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
    Konu Sahibi
Chromeyi Silip Tekrar Yüklemeyi Denedin Mi ?

Evet Chromeyi tamamen sildim yeniden yükledim fakat fayda yok. :/ ve şöyle birşey keşfettim, chromenin görev yöneticisne girip adobe flash playeri devre dışı bıraktığımda hiçbir sorun kalmıyor. fakat her başlangıçta yeniden aktif oluyor tabiki :(

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin

Evet Chromeyi tamamen sildim yeniden yükledim fakat fayda yok. :/ ve şöyle birşey keşfettim, chromenin görev yöneticisne girip adobe flash playeri devre dışı bıraktığımda hiçbir sorun kalmıyor. fakat her başlangıçta yeniden aktif oluyor tabiki :(

Siz Sadece Yüklü Programlardan Kaldırıyorsanız Birçok Dosyası Geride Kalır, Ben Hep Your Uninstaller Kullanırım..

Emrgncy

Emrgncy

Üye
virüs taraması yaptın mı?

Virüs olabilir, birde araçlardan toolbar'ı kontrol et..

sena5135

sena5135

Üye
program ekle veya kaldırda toolbar gibi programları kaldır

MaxiHan

MaxiHan

Üye
Malware girmis, oyle kaldirmayla falan gitmez. Combofix kullanmani tavsiye ederim

bayon

Üye
arkadaşlar öyle birşey değil o cromenin kısa yolunu sil sonra kurulu olduğu yerden kısa yol oluştur öyle düzeliyo

MaxiHan

MaxiHan

Üye
Kisayolun reklamla ne alakasi var? virusu yazan kisi sadece kisayola bulasacak sekilde kodlamamistir. Diger tarayicalardada reklam cikiyor mu?

partyhard

Üye
chromea değil pc ne girmiş virüs

MaxiHan

MaxiHan

Üye
Arkadasim o virusden pc format atmadan kurtulman mumkun digil ne denersen dene chromu kullandigin surece ve ayrica pciiye bulasan virus mussalat virusu format atman gerekir

Lutfen yanlis yonlendirme yapma, her seyin tek cozumu format degildir, ben gerekli yardimi yapabilmek amaciyla zaten mesaj yazmistim, insanlari yanlis yonlendirmeyelim.

aykt

aykt

Üye
kısayolu sildikten sonra bilgisayarında ve regeditte arama yapıp bunla ilgili çıkanları silmen lazım

bayon

Üye
aykt

aykt

Üye
evet fotmat diyen bile olmuş :)

Uhops

Uhops

Üye
Sağ tıkla(masaüstündeki kısayola) anadizindeki(c: / program fıles/chrome gibi) orada c : / prog. Files/chorme yazısından sonra uzun bi yazı/link varda onu sil düzelir heralde bide regeditte anasayfam yaz bişi çıkarsa sil ama ilk önce EI deki özelliklerde anasayfaya gir orayı google.com yaz asonra chromenın ayarlarına gir orada google.com yaz. Ben bunları yapıyorum bide setup yüklerken yandexbar-toolbar gibi seylerdeki tikleri kaldır.

Üst Alt