bu işlemciyi alırsam iyi yapar mıyım ?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
    Konu Sahibi
bu işlemciyi alırsam iyi yapar mıyım ?
arkadaşlar benim p4 ht işlemcim var.ben 2. El bir pentium dual core almayı düşünüyorum 1.si pentium dual core ,pentium 4 ht den üstün bir modelmidir.2.si alırsam performansta ne gibi bir değişiklik olur.

alembizim

alembizim

Üye
senin alacagın işlemcinin özelliklerini ve kullandıgın işlemcinin özelliklerinin yazarsan karşılaştırma fırsatımız olur

Software95

P4 HT ile Dual Core fark etmez ama Core Duo2 LGA775 var onlardan alırsan biraz daha hissedersin.

- - - Eklendi - - -

Ama Ekran kartı ve Ram yatırım yaparsan daha iyi noktalara varırsın neden dersen LGA775 soket bulmak hem zor hemde 2. el bulursun yani sıkıntı yaşayabilirsin.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
anakartın modeli nedir ?

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
pentium dual yada core2 duo işlemci desteği yok.
penitum D işlemci alabilirsin en yüksek.

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
    Konu Sahibi
peki pentium d , pentium 4 ht den dahamı üst model onu alsam performansta artış olur mu

Polymath

Polymath

Üye
peki pentium d , pentium 4 ht den dahamı üst model onu alsam performansta artış olur mu

Üstün bir model evet. Çift çekirdek. İyi bir modelini alabilirsen gözle görülür bir değişiklik hissedersin fakat çok şey bekleme :)

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
    Konu Sahibi
threads noluyor abi

PremiumWork

PremiumWork

Üye

çipsetin desteği yok. biosla çözülecek bir durum değil malesef.

O zaman anakart değişecek..

- - - Eklendi - - -

Üstün bir model evet. Çift çekirdek. İyi bir modelini alabilirsen gözle görülür bir değişiklik hissedersin fakat çok şey bekleme :)

P4 HT ilk defa sanallaştırmaya dayanan tam olarak çift çekirdek gücünde çalışmasada ona yakın performans veren bir işlemci

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
    Konu Sahibi
L-LumieRe abi threads ne oluyor

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye

O zaman anakart değişecek..

- - - Eklendi - - -

P4 HT ilk defa sanallaştırmaya dayanan tam olarak çift çekirdek gücünde çalışmasada ona yakın performans veren bir işlemci
ben p4 520 den core2 duo E6750 ye geçiş yaptım. ilk başta o dandik anakartla 2.8ghz overclock ettim
şöyle diyeyim yaklaşık 6 katı performans aldım. p4 ölüm gibi bişey ya :kop:

PremiumWork

PremiumWork

Üye

ben p4 520 den core2 duo E6750 ye geçiş yaptım. ilk başta o dandik anakartla 2.8ghz overclock ettim
şöyle diyeyim yaklaşık 6 katı performans aldım. p4 ölüm gibi bişey ya :kop:

:kop2: sanırım arkadaştaki P4 640 :hmmm

Van Hohenheim

Van Hohenheim

Üye
    Konu Sahibi
peki bana core 2 duo destekleyen bir anakart önerırmsn

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt