merhaba arkadailar yeni laptop aldım sizce özellikleri oyun için iyimi

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

alayınaa

Üye
    Konu Sahibi
merhaba arkadailar yeni laptop aldım sizce özellikleri oyun için iyimi
başlıktada yazdıgım gibi oyun için yeterlimi gta4 gibi younalrı en yüksek çözünürlükte kaldırırmı bunu bilmek istiyorum pek anlamadıgım için açıyorum konuyu şimdiden teşeşürler cvplarınız için pc w8 64 bit
dir

İşlemci : intel(R) Core(TM) i7-3517U CPU @ 1.90GHZ 2.40 GHz

Yüklü bellek (RAM): 6.00GB(kullanılabilir miktar:5.87 GB)

bagdaştırıcı bilgisi

yonga türü :Intel(R) HD Graphics Family

DAC Türü: Internal

Bagdaştırıcı Dizesi: Intel(R) HD Graphics 4000

toplam kullanılabilir grafik bellegi: 5310MB

ayrılmış video bellegi: 2560 MB

sistem video bellegi : 0 MB

paylaşılan sistem bellegi : 2750 MB

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
işlemci çok iyi, ram yeterli. ama malesefki ekran kartı oyun için yeterli değil. yani yüksek performans beklemeyin. intel hd graphics 4000 oyun için pek değilde internet için daha güzel. düşük ayarlarda belki açabilir.

birde unutmadan yazıyım laptopunuzun markası nedir? yazarmısınız?. ikinci ekran kartı vardır diye umuyorum.

• Beğen
Tepkiler: noss_bar
deforze

deforze

Üye
işlemci numarasına dikkat ederseniz bu bir ultrabook

ANIL

ANIL

Admin
Oyun için uygun değil kesinlikle. İnternet amaçlı kullanılabilir.

alayınaa

Üye
    Konu Sahibi
marka DELL ama model flan bilmiom neresinde yazar onu sölerseniz bakarım ayrıca ekran akrtı 2 gb oyunalrda sorun yaparmı genede :/
facebookta farmville 2 oyununda bile felaket kasma yapıo bu ondanmı acaba böyle dandik bi oyunda bile çok kasıo .s

salda15

salda15

Üye
Ah ah keşke almadan önce foruma danışsaydın

ekran kartı pek yeterli olmaz

ecel54

ecel54

Üye
o ekran kartının ram i yok ama yinede farmwille de kasma yapmaması lazım. Oyunlara gelince marketten yüklediğin oyunları açar fakat masaüstü oyunlarının çoğunu açamaz

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
marka DELL ama model flan bilmiom neresinde yazar onu sölerseniz bakarım ayrıca ekran akrtı 2 gb oyunalrda sorun yaparmı genede :/
facebookta farmville 2 oyununda bile felaket kasma yapıo bu ondanmı acaba böyle dandik bi oyunda bile çok kasıo .s

bilgisayarı aldığın kutusunun üzerine felan bak yazar orda modeli.

noss_bar

noss_bar

Emekli Yönetici
böyle işlemcinin yanında intel olması büyük ihtimal harici ekran kartı vardır diyorum genel olarak intel hd oyun için ise ikinici harici ekran kartı vardır

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
böyle işlemcinin yanında intel olması büyük ihtimal harici ekran kartı vardır diyorum genel olarak intel hd oyun için ise ikinici harici ekran kartı vardır

evet ama işlemci hızı zaten düşük sadece adı var i7 diye ssd olsa olur ancak bu bir ultrabook sanırım eğer öyle değilse kesin vardır olmayabiliyorda notebooklarda çok düşük ihtimal birkaç model var hp'nin var mesela i7 ekran kartsız ama ssd var üzerinde bu tarz olabiliyor. Ultrabooklarda oyun pek düşünülmediği genelde internet amaçlı kullanıldığından dolayı ekran kartı olmayabiliyor. Hatta çoğunda optik sürücü bile yok. Bu arada senin beğendiğin Samsung laptoptan arkadaşa aldık bugün :)

alayınaa

Üye
    Konu Sahibi
knıght online gibi eski bir oyunda fps kaybı olurmu

ecel54

ecel54

Üye
knight online oynayabilirsin sorun olmaz

MaxipmaN

Üye
markasını bile bilmiyosan iyi günler bana bi laptop veriver iyi günler kolay gelsin gibi bir muhabbete girmiş olmalısın

alayınaa

Üye
    Konu Sahibi
işlemci çok iyi, ram yeterli. ama malesefki ekran kartı oyun için yeterli değil. yani yüksek performans beklemeyin. intel hd graphics 4000 oyun için pek değilde internet için daha güzel. düşük ayarlarda belki açabilir.

birde unutmadan yazıyım laptopunuzun markası nedir? yazarmısınız?. ikinci ekran kartı vardır diye umuyorum.
[/QUO TE]
DELL inspiron 5521 i7 model bu

- - - Eklendi - - -

inspiron 5521 i7

alayınaa

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar konu açmıştım ama laptop modelini bilmiodum model inspiron 5521 oyun için idealmi ??

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
İnternette tüm modellerinde ekran kartı 8730M olarak gösteriyor. Ekran kartın şuan çıkan oyunların bazılarını yüksek bazılarını orta ayarda açar. Yani bütün oyunları açar. Yanlız sen önceki konunda İntel HD Graphics 4000 ekran kartım var demişdin. Senin iki ekran kartın olacaktır. Birisi 8730M biriside İntel HD Graphics. Sen yapacağın oyunlarda 8730M i seçmen İnternet kullanımında İntel HD Graphics i seçmen gerek.:oke:

alayınaa

Üye
    Konu Sahibi
İnternette tüm modellerinde ekran kartı 8730M olarak gösteriyor. Ekran kartın şuan çıkan oyunların bazılarını yüksek bazılarını orta ayarda açar. Yani bütün oyunları açar. Yanlız sen önceki konunda İntel HD Graphics 4000 ekran kartım var demişdin. Senin iki ekran kartın olacaktır. Birisi 8730M biriside İntel HD Graphics. Sen yapacağın oyunlarda 8730M i seçmen İnternet kullanımında İntel HD Graphics i seçmen gerek.:oke:

yorumun için teşekkürler masaüstünde özellikler dedigim de yazan intel hd 4000 peki geçişleri nasıl yapıcam oyunlarda 8730m demişsin ya onu nerden ayarlıcam .d

- - - Eklendi - - -

arkadaşalr buldum aygıt yöneticisinden görüntü bagdaştırıcıları sekmesinde 2 ekran akrtı gösteriyor biri amd radeon hd 8730m dieri intel hd graphics 4000 oyun iç,n intle hd yi dewre dışı bırakmam gerekio galiba sürekli dewre dışı bıraksam sorun olurmu _??

- - - Eklendi - - -

intel hd yi devre dışı bıraktıgımda radeon hd8730 direverı kurulu deil :(

Mr.Wick

Mr.Wick

Üye
Bak öncelikle 8730M i bi tanıt bilgisayarına. Tanıttıktan sonra istediğin oyun, uygulama ya exe. dosyasına sağ tıklayıp Grafik işlemci çalıştır diye bir yer var oradan sağ git 8730M i seç. İstediğin oyunlar 8730M ile başlayacaktır.

alayınaa

Üye
    Konu Sahibi
Bak öncelikle 8730M i bi tanıt bilgisayarına. Tanıttıktan sonra istediğin oyun, uygulama ya exe. dosyasına sağ tıklayıp Grafik işlemci çalıştır diye bir yer var oradan sağ git 8730M i seç. İstediğin oyunlar 8730M ile başlayacaktır.

intel hd 4000i devre dışı bıraktıgımda masa üstüne sag tık özellikler dedigimde 8730m adına bişi gözükmüyor direwerı kurulu gözükmüyor indirip kurdum gene göstermiyor ne yapmam gerek bilenler yardım edebilirmi :S

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt