Htc Hakkında

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Htc Hakkında
-- Unlock Bootloader ne oluyor bunu htcdev den açtıgımızda telefon güncelleme alırmı ?ve garanti dışı kalırmı ?
--
0
-- Recovery işi ne oluyor geri yükleme gibi birşey oluyor galiba bu işlem ne için yapılır amacı nedir ?

Bunlar hakkında yardımcı olurmusunz..?

hmgurbuz2

hmgurbuz2

Üye
Bootloader Htc cihazlarda root yapabilmek için açılması gereken bir kilit.Yaptığınız zaman garanti dışı kalır.Bunları yaptığınız zaman OTA güncellemelerini alamazsiniz.Recovery ise root,rom yükleme,sistemi silme veya yedekleme gibi işlere yarayan bir moddur.Htc telefonlarinda orijinal olarak bulunmaz sonradan yüklenebilir.

• Beğen
Tepkiler: emreli01
emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Bootloader Htc cihazlarda root yapabilmek için açılması gereken bir kilit.Yaptığınız zaman garanti dışı kalır.Bunları yaptığınız zaman OTA güncellemelerini alamazsiniz.Recovery ise root,rom yükleme,sistemi silme veya yedekleme gibi işlere yarayan bir moddur.Htc telefonlarinda orijinal olarak bulunmaz sonradan yüklenebilir.

peki şimdi bu bootloader kilidinia açtık diyelim root işleminide yaptım diyelim (sadece root , rom değil ! ) tekrar telefona orjinal haline getirme işlemi nasıl oluyor yani htc yakında sense5 i verecek 4.1.2 ile birlikte bunu ilerde almak için yani

hmgurbuz2

hmgurbuz2

Üye
peki şimdi bu bootloader kilidinia açtık diyelim root işleminide yaptım diyelim (sadece root , rom değil ! ) tekrar telefona orjinal haline getirme işlemi nasıl oluyor yani htc yakında sense5 i verecek 4.1.2 ile birlikte bunu ilerde almak için yani

Stock recovery yükleyip bootloader kilidini kapatacaksin o zaman alınabilir..

hmgurbuz2

hmgurbuz2

Üye
bu anlattıgınız şeyler kolay bişeymi ? riski varmıdır

Eger yeteri kadar araştırirsaniz kolay.Ne yaptığını ne yapacağıni bilen bir insan için risk yok gibi bir şey (bana göre tabi).

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
BYFECI

BYFECI

Üye
Risk yok rahat ol..

• Beğen
emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Olamam çünkü yurtta kalıyorum ve internetim sınırlı ama bir sıkıntı olursa buradan yardım etmeye çalışırım

şimdi telefonun Bootloader kilidiini açıp garanti dışı kaldı root da yaptım sonra orjinale dönemem die çekniyorum

hmgurbuz2

hmgurbuz2

Üye
Onu istersen bi Htc müşteri hizmetlerine sor ama sakin root yapacağını söyleme.Sadece Bootloader kilidini açacağıni söyle ve geri dönüşü var mi garanti tekrar geçerli olur mu diye sor

emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Onu istersen bi Htc müşteri hizmetlerine sor ama sakin root yapacağını söyleme.Sadece Bootloader kilidini açacağıni söyle ve geri dönüşü var mi garanti tekrar geçerli olur mu diye sor

olmazsa sorayım bi nie root yapacagımı sölemiyimki :D

epts

epts

Üye
hocam ben aldığımdan beri rootlu kullanıyorum. Defalarca rom yükledim. Ve orjinale döndüm. Garanti konusuna bişey diyemem. Ben rootluyken KVK. Ya gönderdim sarı lekeden dolayı. Tamir edip gondermislerdi

- - - Eklendi - - -

yalnız telefonun rootlu olduğu her zaman anlaşılır. Fakat güncellemelerde sıkıntı yasamazsin

• Beğen
emreli01

emreli01

Üye
    Konu Sahibi
Sizin telefon ne acba banada yardımci olurmusunuz rootlamam konusunda

epts

epts

Üye
benim tel one x.

- - - Eklendi - - -

hocam zor olan htc devden boot kilidi alma. Diğerleri teferruat. Zor derken karışık anlamında. Onunda bir çok yerde açıklaması var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...