Nokia 603 navigasyon sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

ufukgul88

Üye
    Konu Sahibi
Nokia 603 navigasyon sorunu
arkadaşlar nokia 603üm de navigasyon sorunum var. Telefon hacksiz. Alalı da 2-3 ay oldu. Aldığım günden beri navigasyonumu ücretsiz ve süper olarak kullanıyordum. Hatta 2-3 saniye içinde yerimi bulacak kadar da hızlıydı. Ama geçen gün durduk yere beni bulamadı ve havadandır diye düşünerek üstüste günlerce denedim ancak gayet açık alanda olmama rağmen beni bulamıyor. Telefona soft format attım yine bulamadı.. Hafıza kartını çıkartıp hard format attım bu sefer iki kez buldu ancak rota çizemedi ve sonra beni kaybetti. Şu anda yine beni hiç bulamıyor. Sorun nedir sizce? Ve ne yapmalıyım?

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Suiteden yazılımı yeniden yükle bi

backwater

backwater

Üye
uygulama ayarlarından konum bul'u evet yap

Makale_Helvetia

Makale_Helvetia

Üye
ilginçtir ki bugün bende de aynı sorun oldu c6-01 ile..beyoğlu tarafında işyerim.yukarı katta bulamadı. balkona açığa çıktım bulamadı.. karaköy motor iskelesinde check in yapacaktım buldu..herhalde bölgesel bir sorundur.

ufukgul88

Üye
    Konu Sahibi
1. Hard format atınca yeniden yüklenmiş olmadı mı zaten acaba?
2. Yapılı.. Ve eskiden ücretsiz olarak kullandıgım ayarlar da yapılı yine.
3. Şuanda erasmustayım ve bugünlerde ülke ülke geziyorum ama yaklaşık 5 ayrı ülkede denedim hiçbirinde beni bulamadı.

Bugün polonyada bir nokia care centera gittim. Ordaki eleman hafıza kartıma da format atmamın gerektiğini söyledi. Haritalarım çakışıyor olabilirmiş. Bu tip sorunların %70i bu sebepten kaynaklanıyormuş. Ne olduysa bu fp1 güncellemesinden sonra oldu ya.

ANIL

ANIL

Admin
Hard format attığında yeniden yüklenmiş olmaz.

ufukgul88

Üye
    Konu Sahibi
bir de haritadan kaynaklanan bir sorun olduguu söylüyorlar ama şuanda wifiden internete girip de deneyince 1 saniye içerisinde haritası yüklü olmayan bir ülkede yerimi buldu. Sadece sokaklar filan görülmüyor. haritada sorun oldugu için uydu beni bulamamış olsa wifi bağlıolduğu halde bile bulamamış olması gerekmez miydi?

ufukgul88

Üye
    Konu Sahibi
sorunumu çözebilirsek çok iyi olacak ya çünkü birçok ülkede daha kullanmam gerekecek.

Moruk

Moruk

Üye
Arkadaşlar Nokia 603'ü yeni aldım cihazı hackledim (fp2 güncelledim) nokia maps'in son versiyonunu yükledim, HARİTA, SÜRÜŞ, HAVA DURUMU, KLAVUZ gibi eklentileriyle birlikte kuruldu, navigasyonu falan çok güzel direk uydudan internet gereksinimi olmadan çalışıyor, Türkiye haritasını da yükledim ancak harita görüntülerini incelediğim zaman sanırım 2002 yılındaki yada daha önceki harita olduğunu anladım, örneğin şu an çalıştığım bina 2002 yılında yapıldı nokia haritada boş arsa olarak görülüyor, google haritaya baktığımda hem çalıştığım bina hemde yan tarafa 2011 yılında inşaatı başlayan bina inşaat olarak görülüyor, nokia haritamı nasıl güncellerim. Sürüm bilgileri olarak:
v3.09 12wk09 b05
MW OpenGL MN
Map version 0.2.45.103

Kayahan14

Kayahan14

Üye
Konuyu hortlattın dostum

Kayahan14

Kayahan14

Üye
Harita yükleyiciye girip güncel sürüm varmı die bak yoksa seninki sondur

olumsuz4575

olumsuz4575

Üye
bendede 603 war fp2 yükledikten sonra benide bulmuyor artık o sorun bendede war ama çözemedim bi türlü
en gerekli olan uygulama çalışmıyo ne iş ya uyuz etti beni bende bıraktım artık peşini ister çalışsın ister çalımasın zor iş ama anlayan
birisi olsa yapılabilir bence eger sorunu yaparsanız banada pm atın olurmu

Kayahan14

Kayahan14

Üye
bendede 603 war fp2 yükledikten sonra benide bulmuyor artık o sorun bendede war ama çözemedim bi türlü
en gerekli olan uygulama çalışmıyo ne iş ya uyuz etti beni bende bıraktım artık peşini ister çalışsın ister çalımasın zor iş ama anlayan
birisi olsa yapılabilir bence eger sorunu yaparsanız banada pm atın olurmu

nokia mapsa gerek yok navitel çok iyi