Fen Lisesi Öğrencisi nasıl olmalı?

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
dr fire

dr fire

Üye
    Konu Sahibi
Fen Lisesi Öğrencisi nasıl olmalı?
bunu eğitim köşesine yazmak istemedim çünkü sosyal hayatla ilgili isteyen başlığa yorum yapabilir

Daha sonra kendimden derleme yapıp konu açıcam bakalım nasıl olmalıymış :)

alimemet1

Üye
ban sorarsan tam bir piskopat olmalı gördüğü soruyu anında çözmeli:d:( bu arda düz liseliyim)

x-scarface

x-scarface

Üye
gözlüklü,paspal,inek :naughty: oradaki inek hakaret değildir yanlış anlaşılmasın.

• Beğen
Tepkiler: doctorrr
Havvali

Havvali

Üye
matematik sorusunu 15-20snde, Türkçe sorusunu 9-12 sn de, fen sorusunu 6-8 sn de, sosyal sorusunu 3-5 sn de doğru cözecek seviyede olmalı gördüğüm fen lisesi öğrencileri beni bu özellikleriyle hep şasırtmıştır...

RecepBerkA

RecepBerkA

Üye
Ben anadoluya gidiyorum ama bi mat sorusu 10 sn mi almiyo :D

gariipp

gariipp

Üye
benim abim fen lisesine gidiyo valla işi gücü karı gız yatılı bide ohh hep karı kız arkadaşlar gez çarşıda hiç tahmin ettiğiniz tipler değil 1-2 tane oluyo gözlüklü inek dediğiniz

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
inek :hmmm

- - - Eklendi - - -

gözlüklü,paspal,inek :naughty: oradaki inek hakaret değildir yanlış anlaşılmasın.

ama hepsi öyle değiller yaa geçen yıl izmir fen lisesi binası yıkıldı bizim okula geldiler kızlar taşşşşşş ama talihsizlik ki hiçbiriyle tanışamadan başka bir binaya taşındılar

- - - Eklendi - - -

gitmeden önce bize not bırakmışlar alem akar suphili bakar diye :hmmm

achambo

achambo

Üye
ben fen lisesindeyim:D
ama dediğin gibi değil(gölüklü ,paspal)

ByKatre

ByKatre

Üye
inek :hmmm

- - - Eklendi - - -

ama hepsi öyle değiller yaa geçen yıl izmir fen lisesi binası yıkıldı bizim okula geldiler kızlar taşşşşşş ama talihsizlik ki hiçbiriyle tanışamadan başka bir binaya taşındılar

- - - Eklendi - - -

gitmeden önce bize not bırakmışlar alem akar suphili bakar diye :hmmm

Senin Aklın Nerede Ya

achambo

achambo

Üye
matematikte 10 snde çözülen soru nasıl ki bazı sorular 2 dk sürüyor(hızlı çözmeme rağmen)

otostopçu

otostopçu

Üye
aşın artık bunları bide heri ildeki fen lisesine göre değişir ardahandaki fen lisesi öğrencileri ile ankaradaki fen lisesi eşitmi o değil anadolu lisesi öğrencilerine eşit olamayan fen lisesine giden arkadaşlar var. fen lisesine de gitsen meslek lisesindede okusan içinde olmadıktan sonra olmuyor..

greenmile

greenmile

Üye
herşeyi zamanında yapmalı,planlı programlı olmalı.Tam derse odaklanacak zamanların ileri de ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksın.

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
Aslında sadece fen değil tüm okullardaki öğrenciler birbirine benzemeli aynı seviyede olmalıdır hemen hemen. :hmmm

dr fire

dr fire

Üye
    Konu Sahibi
Aslında sadece fen değil tüm okullardaki öğrenciler birbirine benzemeli aynı seviyede olmalıdır hemen hemen. :hmmm

en çok tartışma yaşadığm konulardan birisi fen lisesine keyfimizden gelmiyoruz ya da keyiflerindn almıyorlar. biz orayı hak edip gidiyoruz her okul zaten aynı seviyede öğrencinin kapasitesi değişik. ayrıca doğada bile bi seçilim doğal seleksiyon var kapasiten neyse oraya gidersin. peki neden fen lisesine tıp kazananlara verilen ek puan kalkıyor da ögretmen lisesine verilen puan hâlâ kalkmıyor? bizim suçumuz ne? neden kendimizi yırtarak çalışıp daha çok çalışmamız gereken bir yere geldik? şunu kabullenin çalışkan öğrencide vardır tembelde ve ayrıcalık olması lazım ama yok bütn ek puanlar kaldırıldı.

- - - Eklendi - - -

Ben anadoluya gidiyorum ama bi mat sorusu 10 sn mi almiyo :D

ne çözüyosun doğal sayılarda toplama işlemi mi?

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
ah ulan 6 ve 8de biraz daha fazla çalışsam galatasaray lisesi hayalimdi benim :hmmm

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
en çok tartışma yaşadığm konulardan birisi fen lisesine keyfimizden gelmiyoruz ya da keyiflerindn almıyorlar. biz orayı hak edip gidiyoruz her okul zaten aynı seviyede öğrencinin kapasitesi değişik. ayrıca doğada bile bi seçilim doğal seleksiyon var kapasiten neyse oraya gidersin. peki neden fen lisesine tıp kazananlara verilen ek puan kalkıyor da ögretmen lisesine verilen puan hâlâ kalkmıyor? bizim suçumuz ne? neden kendimizi yırtarak çalışıp daha çok çalışmamız gereken bir yere geldik? şunu kabullenin çalışkan öğrencide vardır tembelde ve ayrıcalık olması lazım ama yok bütn ek puanlar kaldırıldı.

- - - Eklendi - - -

ne çözüyosun doğal sayılarda toplama işlemi mi?
Bak;

Bizim zamanımızdaki sistem bunu gerektirmiyordu. Biz de çalıştık hakettiğimiz yere gelemedik sistem yüzünden.Ben anadolu teknik lisesi mezunuyum ve mühendis olma şansımız yoktu. ÖSS sınavında 2. bölümden sorumlu değildik peki neden sayısal2 ve sözel2 dersleri gördük?

Anlatmak istediğim sende eğitim sistemi kurbanısın, Şimdi öğretmenlik okuyorum beni bir düz lise mezunu okuyupta mühendisliğe geçmiş biriyle karşılaştıramazsın çünkü biz o işin içindeyiz anlıyorsun değil mi?

Her lisenin aynı eğitim seviyesi olmalıdır alınan derslerle. Sen de fizik gördün bende seninle aynı fiziği gördüm. anladın mı? Kimseye bir şey dyemezsin ayrıca okuduğun bölüm bunu gerektiriyor tıp okuyan arkadaşlarım var eşşek gibi çalışıyor adamlar ki çalışmak zorundalar. Elbet emeğinin karşılığını alacaklar bizim gibi işsiz kalma ihtimaliniz yok, çok düşük...

dr fire

dr fire

Üye
    Konu Sahibi
benim için yeterli değl uzmanlığı 5seneye çıkarıp pratisyen doktora aile hekimliği vermemek nedir ya? boşuna 6sene okudu gbi oluyor.

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
benim için yeterli değl uzmanlığı 5seneye çıkarıp pratisyen doktora aile hekimliği vermemek nedir ya? boşuna 6sene okudu gbi oluyor.
Bilemem ben o konuda bir şey diyemem. sen kafandaki düşünceye göre hareket etmek zorundasın.

dr fire

dr fire

Üye
    Konu Sahibi

Bak;

Bizim zamanımızdaki sistem bunu gerektirmiyordu. Biz de çalıştık hakettiğimiz yere gelemedik sistem yüzünden.Ben anadolu teknik lisesi mezunuyum ve mühendis olma şansımız yoktu. ÖSS sınavında 2. bölümden sorumlu değildik peki neden sayısal2 ve sözel2 dersleri gördük?

Anlatmak istediğim sende eğitim sistemi kurbanısın, Şimdi öğretmenlik okuyorum beni bir düz lise mezunu okuyupta mühendisliğe geçmiş biriyle karşılaştıramazsın çünkü biz o işin içindeyiz anlıyorsun değil mi?

Her lisenin aynı eğitim seviyesi olmalıdır alınan derslerle. Sen de fizik gördün bende seninle aynı fiziği gördüm. anladın mı? Kimseye bir şey dyemezsin ayrıca okuduğun bölüm bunu gerektiriyor tıp okuyan arkadaşlarım var eşşek gibi çalışıyor adamlar ki çalışmak zorundalar. Elbet emeğinin karşılığını alacaklar bizim gibi işsiz kalma ihtimaliniz yok, çok düşük...

11sene okuyup işsiz kalan uzman ölsün bence zaten daha tıpı ne kadar zorlaştırabilirler ki?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt