i9070 Advance için root atma

Sponsorlu Bağlantılar

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
i9070 Advance için root atma
öncelikle bu işlem için kies kurulu olması ve cihazınızı sorunsuz tanıyor olması önemlidir

İlk önce ayarlar /uygulamalar/gelişim sekmesine girin;

Usb hata ayıklama ve sahte konumlara izin verin(yanındaki kutucuklar işaretli olsun)

ANLATIM XXLD1 SÜRÜM İÇİN yapıyorum eğer farklı sürüm bir kullanıyorsanız her sürümün kendi kernel dosyasını yüklemeli siniz

BAŞLICA GÜNCEL ROOT VE TERNEL DOSYALARI

DDLD4.TAR.MD5
JPLD3.TAR.MD5
ZSLE.TAR.MD5
XXLE2.TAR.MD5
VJDL1.TAR.MD5
XXLD1.TAR.MD5

Telefonunuzu dowland moduna alalım (ses kısma + ortadaki home tuşu+power tuşu yani teli kapama tuşu )sırası ile bu tuşlara
bastığımızda değişik bir ekran gelecek burada ses açma tuşu dowland dır ses kısma tuşu ise resettir zaten orda yazıyor siz ses açma tuşuna basıp dowland moduna alıyorsunuz

İlk önce Odin3 v1.83 açın

Burada sadece PDA kısmından; rootkernel.tar.md5 i seçip start diyoruz ,11sn sonra sol üst köşede pass yazacak ve
Telefonunuz kendiliğinden açılacak işlem tamamdır ilk aşama bitti.

[/URL][/IMG]

Odin3 v1.83 kapatın,kabloyu çıkartın,şimdi teli kapatın ve titreşim sesini algıladıktan sonra pili de çıkartıp takın

Şimdi tekrar dowland moduna alın kabloyu takın

Şimdi kernel dosyalarımızı yükleyeceğiz;

Odin3 v1.83 açın

Bu kez kernel dosyasını yükleyeceğiz

PDA kısmından ; xxld1.tar.md5

[/URL][/IMG]

Sol üst köşede yeşil renkli pass yazacak telefon kendini resetleyecek işlem tamamdır

burda dikkat etmeniz gereken resimdeki gibi sadece auto reboot ve f.reset time seçili olsun eğer re-partition da seçili ise kaldırın ama yok unutup start dediyseniz panik yapmayın nasıl bir sorun çıktığı daha tesbit edilemedi

Marketten supersu yu yükleyin kurun
ve güncelleyin tamamdır hadi hayırlı olsun

bozok6666

bozok6666

Üye
yöntemlerin çoğu i9070 üzerinde işe yaramıyor denedinmi root oldumu

Black

Black

Üye
Teşkkürler

gonuldostu82

gonuldostu82

Üye
    Konu Sahibi
yöntemlerin çoğu i9070 üzerinde işe yaramıyor denedinmi root oldumu

titanium backup pro siteden yükle eğer çalışırsa olmuş demektir çalışmaz ise zaten der sana root gereklidir diye ama çok dikkat et bu programa telin yedeğini al pc ye kayıt et ne olur ne olmaz yanlışlıkla driver dosyalarını sileyim deme yoksa pişman olursun

ben şu an kullanıyorum bir sıkıntı yok

GhostRiderX

GhostRiderX

Üye
Kardeş bana yardimci olurmusun rootlarken

bozok6666

bozok6666

Üye

root için gerekli program ve dosyalar bu klasörde indirin
ensonunda başardım reset sorunu yok kerneli i9070xxld1 olanlar denesin bende sorun çıkarmadı
telefonun usb driverlerini yükledikten sonra usb kablosunu bağlayıp usb driver linkinide veriyim
odini açıp'GT-I9070_EUR_XX_8G_20111220_KL6.pit' pit sekmesinden bunu seçiyoz
'PDA' sekmesine tıklayın ve 'rootkernel.tar.md5' dosyasını seçin.
starta basıp kurulumu başlatıyoruz bittikten sonra telefonu açılacak tekrardan ses
kısma home açma tuşuna basıp odinide kapatıp açıp
' pit sekmesinden GT-I9070_EUR_XX_8G_20111220_KL6.pit' seçiyoruz yukardakinden farklı olarak 'PDA' sekmesine tıklayın ve 'xxld1.tar.md5' dosyasını seçin. starta basın root işlemi tamamdır

arsucan007

Üye
Hocam ayni sekilde yaptim simdi de telefon acilirken Samsun S Advanced yazisi cikiyor ve ole kaliyor( acill ne olur yardimci olun)
!!

arsucan007

Üye
Hocam bende aynısını yaptım ama sımdıde samsun s advanced yazısı cıkıyor ve donuyor abı yardım et ne olur...pls

Üst Alt