Nokia C6-01 ilginç hata yardım edin lütfen

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
ersin146

ersin146

Üye
    Konu Sahibi
Nokia C6-01 ilginç hata yardım edin lütfen
Telefonumda ilginç bir hatayla karşı karşıyayım içinden çıkamadım durumun,
Telefon son bir kaç haftadır orta tuşa basınca yukarıdaki bar gözüküyor basılı tutunca aşağı iniyor kendiliğinden, bazen basılı tutunca görev yöneticisi açılıyor elimi bırakınca kapanıyor açık kalmıyor örneğin, whatsapp'da konuşma açıkken orta tuşa basınca yukarıdan bar indi ilk kez. Telefonu kapatıp açtım, hard format attım, flash bile attım ama düzelmedi malesef neden oluyor anlayabilmiş değilim yardımcı olursanız çok sevinirim

karadag63

karadag63

Üye
Telefonumda ilginç bir hatayla karşı karşıyayım içinden çıkamadım durumun,
Telefon son bir kaç haftadır orta tuşa basınca yukarıdaki bar gözüküyor basılı tutunca aşağı iniyor kendiliğinden, bazen basılı tutunca görev yöneticisi açılıyor elimi bırakınca kapanıyor açık kalmıyor örneğin, whatsapp'da konuşma açıkken orta tuşa basınca yukarıdan bar indi ilk kez. Telefonu kapatıp açtım, hard format attım, flash bile attım ama düzelmedi malesef neden oluyor anlayabilmiş değilim yardımcı olursanız çok sevinirim
teknik bir arıza olduğunu düşünüyorum. Çünkü telefona yüklemiş olduğun bir programdan kaynaklanmış olsaydı flash ile çözülürdu. Sorun devam ettiğine göre telefondan kaynaklanan bi sorundur

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
orjinal yazılim mi kullanıyorsun

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici
Bunu cihazın şarjdayken mi yapıyor yoksa normalde de yapıyor mu?

ersin146

ersin146

Üye
    Konu Sahibi
[ENGİN];5316869' Alıntı:
orjinal yazılim mi kullanıyorsun
orjinal yazılım varken olmaya başladı telefonu orjinal olmayan bir yazılımla flashladım yine devam ediyor sorun, eskisi kadar sık olmasa da oluyor

- - - Eklendi - - -

Bunu cihazın şarjdayken mi yapıyor yoksa normalde de yapıyor mu?
normalde de yapıyor, zaten ilk kez de normal kullanırken oldu

- - - Eklendi - - -

teknik bir arıza olduğunu düşünüyorum. Çünkü telefona yüklemiş olduğun bir programdan kaynaklanmış olsaydı flash ile çözülürdu. Sorun devam ettiğine göre telefondan kaynaklanan bi sorundur
olabilir haklı olabilirsiniz, ilk defa olması şaşırttı beni telefonu alalı 1 yıldan fazla oldu

karadag63

karadag63

Üye
kullandığım c6-01 sorun Yok bana göre ama bir keresinde şarja takıli iken elime almadan kullanmaya çalıştım telefon dokunmatigi yanlış komutlar veriyordu. Ve bi daha karşılaşmadim. Ama sizin durum farklı

ersin146

ersin146

Üye
    Konu Sahibi
kullandığım c6-01 sorun Yok bana göre ama bir keresinde şarja takıli iken elime almadan kullanmaya çalıştım telefon dokunmatigi yanlış komutlar veriyordu. Ve bi daha karşılaşmadim. Ama sizin durum farklı
Sanırım sadece benim telefonumda olan bir sorun bu tahminim o yönde bakalım başka fikirler çıkacak mı

CanKartaL

CanKartaL

Emekli Yönetici

Sizin sorunla aynı mı diye düşündüm ben de.

Telefonun arka metal kapağına dokunulmadığında ekran elektrik akımını kontrollü bir şekilde iletemiyor ve yanlış yerlere dokunulmuş gibi algılayabiliyor. Ama ilk mesajdaki durum biraz daha değişik bir sorun. Servis tarafından bi kontrol edilmesi gerekebilir. İsterseniz öncesinde normal flash değil de hard+dead flash yöntemini bir deneyin. Belki sorununuzu çözer. Bir de hafıza kartı takılı değilken de yapıyor mu aynı şeyleri?

[ENGİN]

[ENGİN]

Üye
şimdi bende hafıza kartını çıkarıp öyle dene diyecektim

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye

Telefonun arka metal kapağına dokunulmadığında ekran elektrik akımını kontrollü bir şekilde iletemiyor ve yanlış yerlere dokunulmuş gibi algılayabiliyor. Ama ilk mesajdaki durum biraz daha değişik bir sorun. Servis tarafından bi kontrol edilmesi gerekebilir. İsterseniz öncesinde normal flash değil de hard+dead flash yöntemini bir deneyin. Belki sorununuzu çözer. Bir de hafıza kartı takılı değilken de yapıyor mu aynı şeyleri?

aynen dediği gibi hard+ dead flaş hafıza kartına format at telefonun ekranınıfa ıslak mendille sil ve elin terli ikenmi yapıyor diye dikkat et

Knight43

Knight43

Üye
sorunun çözüldü mü bilmiyorum ama devam ediyosa şunu öneririm.benzer bir sorun 6630 kullandığım zamanlar power tuşunda oldu.açıyodum teli tam açılacak kapanıyodu.bataryayı çıkartıyodum,takınca daha bişeye basmadan tel açılıyodu.meğerse swich tuş bozukmuş.hart format hafıya kartını biçimlendirme.herşeyi denedim.tavsiyem sende tuş borduna odaklan.gönder servise.flashla falan uğraşma.YALNIZ CFW VARSA ORJİNALE DÖNMEYİ VE ÜRÜN KODUNU BATARYANIN ALTINDAKİ KODLA DEĞİŞTİRMEYİ UNUTMA

ersin146

ersin146

Üye
    Konu Sahibi

aynen dediği gibi hard+ dead flaş hafıza kartına format at telefonun ekranınıfa ıslak mendille sil ve elin terli ikenmi yapıyor diye dikkat et
zaman zaman elim terliyken yanlış algılayabiliyor ona özellikle dikkat ediyorum terli olduğundan dolayı olduğunu bildiğim için kafama takılmıyor ekranımı temizlerim her zaman :) bunlara rağmen olduğu için kafamda sorun yarattı :) teşekkür ederim tavsiyeler için hard+dead flash deneyeceğim :)

- - - Eklendi - - -

tam hatırlamıyorum denedim mi ama yapıyordu sanırım

- - - Eklendi - - -

sorunun çözüldü mü bilmiyorum ama devam ediyosa şunu öneririm.benzer bir sorun 6630 kullandığım zamanlar power tuşunda oldu.açıyodum teli tam açılacak kapanıyodu.bataryayı çıkartıyodum,takınca daha bişeye basmadan tel açılıyodu.meğerse swich tuş bozukmuş.hart format hafıya kartını biçimlendirme.herşeyi denedim.tavsiyem sende tuş borduna odaklan.gönder servise.flashla falan uğraşma.YALNIZ CFW VARSA ORJİNALE DÖNMEYİ VE ÜRÜN KODUNU BATARYANIN ALTINDAKİ KODLA DEĞİŞTİRMEYİ UNUTMA
son çare olarak öyle yapacağım sanırım daha mantıklı bir Yol tabi ki :) tavsiyeniz için teşekkür ederim :)

Knight43

Knight43

Üye
yani söylediğiniz her şey donanımsal bi problem olduğunu belirtiyor.asıl ben teşekkür ederim kardeş.yardımcı olabildiysek ne mutlu...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt