2 Senelik Yüksekokul Üniv. Okuyan Biri Sınavsız Geçiş Ile Hangi Bölümlere Geçebilir?

Sponsorlu Bağlantılar

FormpR

FormpR

Üye
    Konu Sahibi
2 Senelik Yüksekokul Üniv. Okuyan Biri Sınavsız Geçiş Ile Hangi Bölümlere Geçebilir?
Arkadaşlar 2 Senelik Yüksekokul Üniversite Okuyan Biri Sınavsız Geçiş İle Hangi Bölümlere Geçebilir?

Örneğin; 2 Senelik Endüstriyel Elektronik Okuyan Birinin Okulun Devamı Olarak İşletme ve İktisat Bölümlerine Sınavsız Geçme Hakkı Varmış.

Otomotiv Teknolojisi 2 Senelik Düz Geçiş Hakkımı Kullansam Devamı Olarak Ne Okuyabilirim? veya Böyle Bir Hakkımız Var mı?

Şimdiden Teşekkürler. İyi Forumlar...

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
benim bildiğim kadarıyla myo dan mezun olup dgs sınavına girdikten sonra geçiş yapabiliyorsun. geçiş derken yükseltiyorsun. 2 den 4 seneye.

gelelim asıl soruya...

ben tam anlayamadım heralde biraz daha açıklayıcı olabilir misin...

• Beğen
Tepkiler: tguzel7 ve FormpR
FormpR

FormpR

Üye
    Konu Sahibi
Dgs ile bildiğim kadarıyla 2 senelik bir bölüm okuyan biri eğer başarılı olursa o bölümü 4 seneliğe çeviriyor. Ancak bana denilen biraz farklı. Normal meslek lisesi Elektronik Bölümü öğrencisi düz geçiş hakkını kullanarak 2 senelik Endüstriyel Elektronik okudu. Oradan İşletme bölümüne geçiş yapabiliyormuş. Bunu ilk defa duydum bir öğreneyim dedim.

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
Dgs ile bildiğim kadarıyla 2 senelik bir bölüm okuyan biri eğer başarılı olursa o bölümü 4 seneliğe çeviriyor. Ancak bana denilen biraz farklı. Normal meslek lisesi Elektronik Bölümü öğrencisi düz geçiş hakkını kullanarak 2 senelik Endüstriyel Elektronik okudu. Oradan İşletme bölümüne geçiş yapabiliyormuş. Bunu ilk defa duydum bir öğreneyim dedim.
şimdi bende ilk defa senden duydum...

bende üni 4. sınıfım ve böyle bir şeyin olduğunu düşünmüyorum. ancak şöyle olabilir;

ilk sene bitirmiştir birinci sınıfı. yatay geçiş yapmak için başvuruda bulunmuştur. ortalaması 2,00 ve üstüyse istediği bölüme ve üni ye geçmiştir. tekrardan 1.sınıftan başlamaktadır.

• Beğen
Tepkiler: tguzel7 ve FormpR
FormpR

FormpR

Üye
    Konu Sahibi

şimdi bende ilk defa senden duydum...

bende üni 4. sınıfım ve böyle bir şeyin olduğunu düşünmüyorum. ancak şöyle olabilir;

ilk sene bitirmiştir birinci sınıfı. yatay geçiş yapmak için başvuruda bulunmuştur. ortalaması 2,00 ve üstüyse istediği bölüme ve üni ye geçmiştir. tekrardan 1.sınıftan başlamaktadır.

Anladım böyle olabilir belki yanlış biliyordur teşekkür ederim. Ufak bir sorum daha var zahmet olmazsa cevaplarsan sevinirim. Şimdi ben atıyorum; Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinde İşletme okumaya başladım diyelim. 1. sınıfta ortalamam 2,00'ın üzerinde olursa İstanbul üniv. İşletme'ye başvuru yaparsam kabul ederler mi? Kabul ederlerse 1. sınıftan mı yoksa 2. sınıftan mı başlarım? Şimdiden teşekkür ederim.

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
2. sınıftan başlarsın bu sisteme göre. eğer 2 yıllık ise son sınıfı yani ikinci sınıfı orda okur ve o üniversitenin mezunu olarak bitirirsin eğitim hayatını.

- - - Eklendi - - -

ve söylemeyi unuttum...

ama aynı bölümü seçip gittiğinde 2. sınıf olarak devam ediyorsun ve 1.sınıftan kalan bazı dersleri alttan alıyorsun o üni de.

• Beğen
Tepkiler: FormpR
FormpR

FormpR

Üye
    Konu Sahibi
2. sınıftan başlarsın bu sisteme göre. eğer 2 yıllık ise son sınıfı yani ikinci sınıfı orda okur ve o üniversitenin mezunu olarak bitirirsin eğitim hayatını.

- - - Eklendi - - -

ve söylemeyi unuttum...

ama aynı bölümü seçip gittiğinde 2. sınıf olarak devam ediyorsun ve 1.sınıftan kalan bazı dersleri alttan alıyorsun o üni de.

Ortalamayı 2.00 üzerinde getirirsem kesin geçebilme hakkım var diye anladım ben yanlışsam düzelt lütfen. Çok çok teşekkür ederim.

• Beğen
Tepkiler: 1STayTRue35
1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
Ortalamayı 2.00 üzerinde getirirsem kesin geçebilme hakkım var diye anladım ben yanlışsam düzelt lütfen. Çok çok teşekkür ederim.
rica ederim kardeşim 2-2,50 gibi olması lazım. inşallah dilediğin bölüme gidersin kardeşim.:oke:

• Beğen
FormpR

FormpR

Üye
    Konu Sahibi

rica ederim kardeşim 2-2,50 gibi olması lazım. inşallah dilediğin bölüme gidersin kardeşim.:oke:

Çok teşekkür ederim. Puanım pek yüksek değil ama puanıma göre en uygun bölümler İşletme, İktisat gibi bakalım bunlardan birine yerleşebilirim inş. Ve sonrasında ortalamayı yüksek tutabilirsem İstanbul'a gelmek istiyorum. Bakalım umarım herkesin dilediği olur. Tekrar Teşekkür Ederim. :)

• Beğen
Tepkiler: 1STayTRue35
1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
Çok teşekkür ederim. Puanım pek yüksek değil ama puanıma göre en uygun bölümler İşletme, İktisat gibi bakalım bunlardan birine yerleşebilirim inş. Ve sonrasında ortalamayı yüksek tutabilirsem İstanbul'a gelmek istiyorum. Bakalım umarım herkesin dilediği olur. Tekrar Teşekkür Ederim. :)
sağolasın. gönlünce olur inşallah:)

• Beğen
SilentOne

SilentOne

Üye
simdi bnde 2 yıllık okuyom ve ortalam 2.50 üstü dgs ye girmeden mi 4 yıllıqa geçiyon eğer bole anladıysam ole bir dunya yok ama meslek lisesinden 2 yıllıqa geçme olayı ise bilmiyorum

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
simdi bnde 2 yıllık okuyom ve ortalam 2.50 üstü dgs ye girmeden mi 4 yıllıqa geçiyon eğer bole anladıysam ole bir dunya yok ama meslek lisesinden 2 yıllıqa geçme olayı ise bilmiyorum
2 yıllıktan 4 yıllığa dgs ile geçebiliyorsun tabii ki.

FormpR

FormpR

Üye
    Konu Sahibi

Yok bu biraz farklı olay şu;

2 senelik endüstriyel elektronik bölümü bitiriyorsun ve hiçbir sınava girmeden direk işletme bölümüne geçiş yapıyorsun. 2 sene işletme okuyorsun. Üniversiteyi bitiriyorsun. Böyle bir şey olması zor gibi ama bende merak ettim var mı diye bir sorayım dedim.

Üst Alt