Facebook Zoka-Sahtekar

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
dr_ceza33

dr_ceza33

Üye
    Konu Sahibi
Facebook Zoka-Sahtekar
Yeni bir facebok sklandalı daha. FACEBOOK ZOKA! Bu skandal da suçlu facebook değil tabi Ayfer Öztürk adında bir kullanıcı. Yakın arkadaşı mı akrabası tam anlamadığım, ama çok iyi tanıdığı Erdem Öztürk adında bir şahsın profilini kullanan dolandırıcılar Ayfer Öztürk’ü ZOKAladılar. 19 yaşındaki bu saf kullanıcı Erdem Öztürk sandığı bu kişilerin istediklerini yapınca ZOKA adlı bir şirket hesabından 55£ para çekmiş. Kullanıcıları uyaran Ayfer kardeşimiz bu dolandırıcılığa karşı uyarmış ve polisede suç duyurusunda bulunmuş.Geçen günler adlı bir dolandırıcı şirkete 86 liramı kaptırdım şimdide bu… Meğer sanal alem de ne kadar çok dolandırıcı varmış. Bizim Erdem Bey Lahnstein’de 2004 yılından beri ikamet ediyormuş. Dolandırıcıların profilini çaldığını ve kendisini tanıyan herkeze aynı şekilde dolandırmaya çalıştığını söylüyor. Olayı çözen oğlu olmuş Erdem beyin. Evden telefon açıp baba benim numaramı ne yapacaksın. Şimdi facebooktan numaramı istediğin bir mesaj aldım diyince olay çözülmüş hesabını kapatmış ama nafile. Dolandırıcılar tüm arkadaşlarına mesajı atmış bile.

Ayfer olayı şu şekilde naklediyor: ”Telefon numaramı isteyenin Erdem abi olduğunu sandım. Benden telefonuma gönderdikleri mesajdaki numarayı yazıp geri göndermemi istedi. Mesajın ulaşmadığını yazıp tekrar başka başka 9 numara gönderdiler. Dördünden 20 Euro’luk beşinden ise 15′er Euro’luk para hesabımdan talep edildi. Polise gidip durumu açıklayarak suç duyurusunda bulundum. Kullandığım telefon şirketine de telefon ettim. Bana yazılı olarak poliste yaptığım şikayet dosyasıyla başvurmamı istediler. Oraya da yazı gönderdim. Bu parayı ben nasıl öderim. Annem ve babam emekli. Az kazanıyorlar. Bende çalışıp harçlığımı kazanıyordum. Zor durumda kaldım. Türk vatandaşlarına özellikle Türk gençlerine böyle oyunlara gelmemeleri için dikkatli olmalarını öneriyorum” . Aslında düşülmemesi gereken bir tuzak ama….

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
:ehe kardeşim sahtekarlar ve sahtecilikler face de kol geziyor acınası bi hale geldi koskoca paylaşım sitesi yazık valla benim öyle bi sıkıntım yok çok şükür:ehe

yavuzkaraca

yavuzkaraca

Üye
yazıkkk...

maxirabit

maxirabit

Üye
O tür yerlerle uğraşmadığım için bir sebep daha,kullananlarda zaten ''şununla uğraşırsan,başına birşey gelmez''diyor.Bende içimden ''sen öyle san''diyorum:)

1STayTRue35

1STayTRue35

Üye
O tür yerlerle uğraşmadığım için bir sebep daha,kullananlarda zaten ''şununla uğraşırsan,başına birşey gelmez''diyor.Bende içimden ''sen öyle san''diyorum:)
bu tür sitelerde takılmanın bi usülü vardır.

ne tür kötülük ve sahtekarlık varsa birçoğu internet üzerinden yapılmakta.

bilinçli olmak lazım. dikkat etmek gerek...

• Beğen
Tepkiler: tguzel7
maxirabit

maxirabit

Üye

bu tür sitelerde takılmanın bi usülü vardır.

ne tür kötülük ve sahtekarlık varsa birçoğu internet üzerinden yapılmakta.

bilinçli olmak lazım. dikkat etmek gerek...
İşte o ayarı kaçırınca bir manası kalmıyor birde canı sıkılan profil açmış öyle yerlerde,sahte profil açıldı desen facebook duymuyor.
Küfür alabildiğince çok,o yüzdendir böyle yerlerde gezmem:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt