Bu laptop kaça gider (2. el)

Sponsorlu Bağlantılar

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Bu laptop kaça gider (2. el)
Laptopumu satmayı düşünürsem sizce en fazla kaça satabilirim?

Laptopumun resmi bu:

Özellikleri:

AMD Phenom II X4 N950 işlemci
15.6" LCD ekran
Ati Mobility Radeon HD5650
4 GB DDR3 Ram
320 GB hard disk 5400 RPM
Bluetooth yok
Wifi B/g/n ve 10/100/1000 destekliyor
6 hücreli pil

1 yıldır kullanıyorum. Sizce kaça gider? 900 imkansız gibi 800 liraya gider mi? Garantisi var.

aakmann

aakmann

Üye
valla fazla etmez çünkü bu kampanyalar fln derken 0 ı bile çok ucuz .s

aakmann

aakmann

Üye
aynı modeldeki 0 bilgisayar kaç para ona göre fiyattan 200 fln yada daha fazla düş .s

Kingmortall

Kingmortall

Üye
700 800 lira eder

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 94869
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Fiyat önerileriniz için teşekkür ederim :)

aynı modeldeki 0 bilgisayar kaç para ona göre fiyattan 200 fln yada daha fazla düş .s

Malesef piyasada kalmamış. Zamanında bimeks.com.tr'den almıştım.

ANIL

ANIL

Admin
Yanlış bi araştırma yapmadıysam dediğin fiyata sıfır alan varmış. Kısaca notebook hakkında bilgisi olan birine satman zor gibi :)

• Beğen
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Yanlış bi araştırma yapmadıysam dediğin fiyata sıfır alan varmış. Kısaca notebook hakkında bilgisi olan birine satman zor gibi :)

Ben 1300 küsüre almıştım zamanında. Bir ara 1800 küsür TL'ye çıktığı bile oldu. 900'e düştüğünü de gördüm. Fakat şimdi piyasada yok. Satabilirsem çok iyi olur 800 veya üstüne :)

HasimSahin

HasimSahin

Üye
Dostum Amd olması büyük kayıp zira İntel olan işlemcilerdeki kalite ve yoğunluk bakımından Amd ye pek bakmazlar. Acer markalar genelde chipset sorunu yaratır. Ve bilen birilerine satman zor :) Ekran kartı paylaşımlı sanırım yada 1 gb. 4 Gb ram normal ölçüde. 2.el olması ve Acer ile Amd olması 650,680 tl eder gibime geliyor. 800'e satamazsın.

Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Dostum Amd olması büyük kayıp zira İntel olan işlemcilerdeki kalite ve yoğunluk bakımından Amd ye pek bakmazlar. Acer markalar genelde chipset sorunu yaratır. Ve bilen birilerine satman zor :) Ekran kartı paylaşımlı sanırım yada 1 gb. 4 Gb ram normal ölçüde. 2.el olması ve Acer ile Amd olması 650,680 tl eder gibime geliyor. 800'e satamazsın.

Markaya bakan biri tabii ki almaz. Ancak benchmark testlerine bakan ya da hızlarını kıyaslamaya kalkan biri işlemcinin o kadar da kötü olmadığını görür. Zira ben hiç pişman olmadım. Yeni bir laptop almayı düşünüyorum eğer satarsam. Yeni teknoloji için. Benim tek sevmediğim ekran kartı oldu. Ancak o da daha fazlasını yapamaz çünkü mobillerde masaüstü performansı beklememek lazım. Ayrıca ekran kartı paylaşımlı değil, AMD 5650'yi hiç duymadın galiba? Zamanında çok meşhur oldu. Öyle ki "bunda 5650 varsa çok iyi bir laptop" deniliyordu :)

İşlemci kıyaslaması rahatlıkla yapılabiliyor. İşlemci yüksek seviyenin orta bölümünde yer alıyor. Intel Core i5 460M ile başabaş.

Chipseti bırak laptop hiçbir alanda sorun yaşatmadı. Taş gibi cihaz. En güncel oyunları bile doğru ayarlarla hiç kasmadan oynatıyor :)

Yani eğer hakkıyla bilen biri testlere göre karar verir markaya değil :) Markaya bakan bilmeyendir :evet:

Teom@n

Teom@n

Üye
Markasinda problem yok. Islemci ve ekran karti olarak donemin dogru secimlerinden biriydi. Uygun fiyati ve F/P durumundan dolayi ayni marka modelden istanbulda bir arkadasima ve yakin cevresine 3 tane almistik herhangi bir sikayetleri olmadi. Amd diye bu kadar kucumsemeyin arkadaslar. Uretici firmalar (ozellikle HP) kullandigi termal padler yuzunden bir donem amd donanimli(cpu-gpu-chipset) modellerinde ariza yasiyordu. Bknz. (google) Hp Dv 6000 serisi bu konuda show yapar. Bu sicaklik problemini sadece 1 kurus(metal para) ile cozen adamlarin videolari var. Benim bile 2 tane calismam oldu bu konuda ve arkadaslarim hala problemsiz kullaniyorlar bilgisayarlarini.

• Beğen
Silinen Üye 94869

Silinen Üye 94869

Kapalı Hesap
    Konu Sahibi
Markasinda problem yok. Islemci ve ekran karti olarak donemin dogru secimlerinden biriydi. Uygun fiyati ve F/P durumundan dolayi ayni marka modelden istanbulda bir arkadasima ve yakin cevresine 3 tane almistik herhangi bir sikayetleri olmadi. Amd diye bu kadar kucumsemeyin arkadaslar. Uretici firmalar (ozellikle HP) kullandigi termal padler yuzunden bir donem amd donanimli(cpu-gpu-chipset) modellerinde ariza yasiyordu. Bknz. (google) Hp Dv 6000 serisi bu konuda show yapar. Bu sicaklik problemini sadece 1 kurus(metal para) ile cozen adamlarin videolari var. Benim bile 2 tane calismam oldu bu konuda ve arkadaslarim hala problemsiz kullaniyorlar bilgisayarlarini.

Çok doğru bir yaklaşım. Buradan şöyle bir sonuç çıkıyor; AMD'nin adı çıkmış 9'a inmez 8'e :ehe

Teknolojik cihazlarda hiçbir zaman markaya bağımlı olmadım çok mutluyum :)

avcitalip

avcitalip

Üye
AMD işlemcilerin sanki ömürleri kısa o yüzden biraz para etmiyor mesela benim eski leptop ilk alındığında 2.000 küsür TL'di iyi hatırlarım ve üzerinde Vista olmasına rağmen uçardı sonradan bu pcnin performansı ciddi şekilde düştü xpyi zor kaldırır oldu hatırlarsınız bir ton konu açmıştım bununla ilgili :evet: sonunda chipset arızasından bozuldu gitti zaten(ATI ve AMD ikilisi) birde AMD'nin yazılım tarafı çok boş sanırım :evet: her zaman benim için AMD + ATI ikilisi yerine Nvidia + İntel ikilisi daha iyi olmuştur ve her zaman benim için rakip AMD + ATI ikilisinden daha performanslıdır :evet:

Eski Toshiba Leptobumdaki CPU ilk zamanlar iyidi sonradan 5 para etmez oldu :( : AMD Turion™ 64 X2 Dual-Core Mobile Technology TL-58 1.8 GHz, 1 MB L2 cache, 1600 MHZ Hyper Transport

GPU : ATI Radeon X1200, max. 831 MB grafik belleği (2 GB sistem hafızası ile)