VAİO N8 ve BLUETOOTH

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

denizci1986

Üye
    Konu Sahibi
VAİO N8 ve BLUETOOTH
yeni bir laptop aldım Sony VAİO (model : vpceh3n1e) ve N8 cihazımı bluetoothtan bağlayamaz oldum eski toshiba bilgisayarımda bir sorun yoktu. Bilgisayar ve telefon bluetooth üzerinden eşleşiyor ve hertürlü bağlantıyı sağlıyor ancak dosya aktarımı yapamıyor.
internet üzerinden biraz araştırma yaptığımda vaio laptoplarla nokia arasında herkezin bu sorunu yaşadığını öğrendim ancak çözümünü bulamadım. Cihazı bluetoothtan bağladığımda sürücüleri yüklerken ''bluetooth çevre aygıtı'' nı yükleyemiyor. sanırım sorun ordan kaynaklanıyor lütfen bilgisi olan varsa yardımcı olsun. ya bilgisayarımı satacağım yada telefonumu.

emreli01

emreli01

Üye
Tel başka cihazlara bağlanıyorsa telde sorun yoktur bilgisayarın yazılımsal bi eksikliğide olablr veya donanımsal bi sorunda olablr Bilgisayara gerekli yazılımı yüklediysen sorun pc dede olablr ..

denizci1986

Üye
    Konu Sahibi
Tel başka cihazlara bağlanıyorsa telde sorun yoktur bilgisayarın yazılımsal bi eksikliğide olablr veya donanımsal bi sorunda olablr Bilgisayara gerekli yazılımı yüklediysen sorun pc dede olablr ..

ilginize teşekkürler telde sorun yok heryere bağlanıyor. bilgisayar başka cihazlara bağlanıyor sadece benim nokia ile sorun yaşıyor eşimdede nokia var onada bağlanamıyor. her seferinde donanımları yüklerken ''bluetooth çevre aygıtı'' yükleyemiyor. dosya aktarımı dışında herşeyi yapıyor (ses aktarımı, telefonu modem olarak kullanması vs vs)

denizci1986

Üye
    Konu Sahibi
Kendim de aynı sorunu yaşadım ve çözdüm buyrun bu da paylaştığım konu bunu yüklerseniz sıkıntı çözülecektir.

bu programı denedim ''detect bluetooth device'' de takılıp kalıyor bluetooth cihazım broadcom değil ondan olmuyor sanırım bazı vaio larda broadcom varmış benimknde ''atheros ar3011'' var,,

denizci1986

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar 2 aydır sinirlerimi alt üst eden sorunu çözdüm aşağıdaki linkten en güncel driverı yükledim yine ''bluetooth çevre aygıtı''nı yükleyemedi ancak artık dosya aktarımı yapabiliyor ve nokia suite bağlanıyorum. başka driverlar çalışmadı tek çalışan bu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt