Sony Xperia S bilgi.

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
baby_face_

baby_face_

Üye
    Konu Sahibi
Sony Xperia S bilgi.
Arkadaşlar son günlerde dikkatimi çeken bir telefon var. Xperia S gerek özellikleriyle gerek tasarımıyla beni benden almış telefon hakkında bilgisi olan tercihen kullanan arkadaşlardan bir akıl bir fikir bir nebze yardım beklemekteyim artı ve eksi yönleri nelerdir almalımıyım yoksa göründüǧü gibi bir cihaz deǧilmi yardımlarınız için şimdiden minnettarım.

Runner626

Runner626

Üye
bencede çok süper ama şarjı iyi gitmiyor diyorlar bi araştır :hmmm

Türe

Türe

Üye
O fiyata daha guzel cihazlar var One S gibi

baby_face_

baby_face_

Üye
    Konu Sahibi
fiyat çok önemli deǧil yurt dışından ucuza getirtmeyi düşünüyorum, ama dediǧin modelide bir inceleyeceǧim

cewikkuwwet01

cewikkuwwet01

Üye
Öncelikle belirtmek istedim elimde
kamera
olmadığı için
videolu
olarak anlatım yapamadım elimden geldiğince ifadelerimle merakları gidermeye çalışacağım.

-Kutusunu ilk kez masaya koyduğumda farklı bir heyecan oldu içimde çünkü SONY farkını hissettiriyordu bildiğimiz
telefon
kutularından farklı olarak
tablet
bilgisayar kutuları gibi büyük ve üzerindeki PlayStation Certified, Mobile BRAVIA ENGINE, Exmor R for mobile 12mp 1080p gibi yazılarıyla
etkileyiciydi
:)

-Kutusunu açtığımda ise sarı uçlu kalitesini fazlasıyla hissetiren hdmi kablosu, sony ericsson amblemli araç şarjı, sony
kulaklık
,
usb
kablosu ve kitabcıklar çıktı.

-En çok dikkatimi çeken küçük bir poşet içinde iki tane minik zarflara konulmuş manyetik alanlı elma şeklinde iki parça oldu altında
kırmızı
bir
kağıtta
NFC SMART TAGS YAZIYODU daha önce nfc
kullanmadığım
için çözemedim

-
Telefon
tanıtımlarında arkasında 1750 mah çıkarılabilir
batarya
gösteriliyordu ve sim
kart
yeri
iphonedeki
gibi micro sim olarak gösteriliyordu sim
kartı
micro sim olarak
kullanılıyor
ama
batarya
kullanıcı
tarafından değiştirilemiyor tıpkı
iphone
n8 deki gibi kasa içinde yer alıyor

-
Telefonun
dış kasası nano
teknolojisi
ile kaplanmış plastikten oluşuyor lekeyi parmağınızla silseniz bile yok oluyor kir tutmaması çok ilginç ama çelik kasa olmasını daha çok isterdim

-
Telefonu
basitleştirmiş
diye eleştirilen alt taraftaki şeffaf band aksine
telefona
öyle bir hava katıyor ki arkadaşlarımın büyülendiğini gözlerinden görebiliyordum

-Hdmi ve micro
usb
girişleri kötü görünmesin diye plastik küçük kapaklarla kapatılmış ama her defasında girişleri açmak için çıkartıp takmak açıkcası biraz zorluyo kopacakmış hissi veriyo fakat yinede japonlara her
zaman
güvenim
tamdır böyle tasarlamışlarsa ona
uygunda
sağlam yapmışlardır diye düşünüyorum

-Kasanın sol tarafında bulunan
kamera
tuşu biraz daha dışarı doğru çıkıntılı olabilirdi yada benim
telefonun
kasasında öyle denk gelmiş olabilir odaklarken dokunuşta bir sıkıntı yok ama odaklanan foto karesini çekmek için biraz daha
bastırdığınzda
tuş nerdeyse tamamen kasa içerisine girdiği için zorlandım (
ekrandaki
odaklama tuşuna dokununca aynı işlevi yaptığı için çok ta umursamadım sadece yan tuşla
çekim
yapılsaydı canımı biraz sıkmıştım açıkcası)

GELELİM EN GÜZEL YERİNE..

-
Telefonun
açma tuşuna dokunduğumda sanki bir canavar hızında açıldığına şahit oldum

-Aman Allah ım bu nasıl net ve canlı bir
ekran
daha önce samsung wave 8500 ve
iphone
4
kullanmıştım
SONY
ekranı
yanında diğerlerini
ekrandan
bile saymıyorum böyle bir netlik olamaz Maşallah diyeyimde nazar olmasın
:D
şakası bir yana böyle bir görüntü harikası olamaz ya ekran ayarlarında sony bravia renk geliştiriciydi sanırım öyle bir seçenek var ona tıklayınca Samsung Galaxy Nottaki ekran bile sönük kaldı desem abartı olmaz

-Fotoğrafı odaklayıp çekmesi ve ekrana kaydetmesi o kadar hızlı ki nerdeyse gözlerinizle bile takip edemiyorsunuz bu kadar hızlı çekim yapabilmesine rağmen çektiği video ve fotoğrafları görünce resmen yüzünüzde wuwwwww diye bir şaşkınca ifade oluşuyor arkadaşlarımın yüzündeki yok artık diye bakışları unutamıyorum
)

Gece çekim modu ve 3d panaroma modunda ve diğer modlarda çekim yaparken gördüğüm lens kalitesi karşısında bir an elimde Sony telefon olduğunu unuttum profesyonel Sony kamerası var hissine kapıldım

-İphone 4 ve ios un harika uyumundan sonra androidli bir çok telefondaki menü geçişlerinde vs. anlık kasılmaları bu telefonda da yaşarmıyım diye çok merak ediyordum ama sanırım böyle bir donanım canavarı olması sebebiyle menüler parmağınızdan su gibi akıyor
;)

-Telefonun kullanıcıları aşık eden bir yanından daha bahsedeyim sony müzik kalitesi tabir-i caizse bu daldaki krallığını yine tartışmasız gösteriyor bildiğimiz ekolayzır ayarları dışında klüp, sinema stadyum tarzı efektleriyle kulaklığı takıp müzik dinlediğinizde kendinizi tam bir Sony sinema sisteminde müzik dinliyor havasında buluyorsunuz ben klüp efektine hasta oldum gözlerini kapatınca klüpte müzik dinliyorum sanıyorum
:D

-PlayStation storede şu an için 10-15 arası oyun bulunuyor ama çok yakında yüzleri bulacağı söyleniyor

-Android marketi ve androidi ilk defa kullanıp öğreneceğim için oyun falan indirip deneyemedim oyun performansı hakkında izlenimimi söyleyemeyeceğim ama ondan da hiç şüphem yok

Kasa anlamında kimine göre basit gelebilecek ama bana göre çok şık bir tasarıma sahip sadece eleştirdiğim yanı yan tuşlar biraz daha kalın ve sert olabilirdi ve plastik yerine çelik kasa kullanılabilirdi ve kulaklığında daha fazla bass sesi hissettirebilirdi bunun dışında bir eksiğini göremedim o kadar kurcalamama rağmen telefonda fazla bir ısınma olmadığını da söyleyebilirim

Unutmadan ekleyeyim telefon üzerindeki hoparlör bile sony harikası diyebilirim mp3 dinlerken ve video izlerken laptop hoparlöründen farksız netlikte ve yükseklikte ses veriyor

( ek olarak )

kullandıkça farkettiklerim

ekran koruyucusuz kullanmanızı tavsiye etmem ne yazıkki gorilla glass ekran olmadığı için çizilme yapabiliyor benim telefonumda da y
zeysel bir çizik oluşmuştu tekrar ekran koruyucu film taktım

2 gb kullanıcı için ayrılmış telefon belleği

28 gb kullanıcı için ayrılmış dahili belleği

1gb ram ortalama 650 mb boşta oyun uygulama vs için ram (android 2.3.7 )

Çok hızlı bir şekilde internet kullanım deneyimi flash player çok akıcı bir şekilde çalışıyor

SPB SHELL 3D gibi telefonu hantallaştıran bir arayüzü çok seri bir şekilde çalıştırması

görüşme esnasında etraftaki sesler arındırılıyor ve karşı taraftan gelen sesler net ve baslı bir şekilde geliyor

telefon açık bir şekilde şarjdayken yada normal kullanımda internet vs. neredeyse hiç ısınmıyor sadece oyunlarda biraz ısınıyor

Temple Run, Angry Birds Real Racing 2 vs. ekranın grafik oynatma performansına hayran kaldım doğrusu

google playdan onlarca uygulama yükledim sadece oyunlarda sıkıntı yaşadım o da oyunlar telefona uyumlu değil diyor Gameloft EA oyun sitelerine girdiğimde xperia arc s modeline kadar uyumlu modelleri vermiş sanırım telefon henüz çok yeni olduğu için böyle sorun oluyor

kamerasındaki otomatik mod seçeneği harika makro vs.. bütün modları kamera kendisi ayarlıyor yani size sadece çekme tuşuna dokunmak kalıyor

Şimdilik bu kadar saygılarımla.......................

daha önce bu şekilde anlatmıştım

baby_face_

baby_face_

Üye
    Konu Sahibi
Eline emeǧine saǧlık, teknoloji sitelerinde bile senin kadar detaylı anlatım yok. Bende senin gibi wave 8500 kullanıyorum telefonumu çok seviyorum çok memnunum diyebilirim ama dediǧin gibi bir çok özelligi ve tasarımı aklımı başımdan. çok teşekkür ederim kararsızdım ama ciddi ciddi düşünüyyorum artık.

cewikkuwwet01

cewikkuwwet01

Üye
teşekkür ederim hadi bakalım hayırlısı olsun

finishhh

Üye
usta bütün yazdıklarını okudum ben yurt dışındayım haritacıyım telefone iphone daki gibi autocad yukliyebiliyozmu acaba veya kendisinde varmı ?

cewikkuwwet01

cewikkuwwet01

Üye
usta bütün yazdıklarını okudum ben yurt dışındayım haritacıyım telefone iphone daki gibi autocad yukliyebiliyozmu acaba veya kendisinde varmı ?

[h=2]AutoCAD WS Android içinde çıktı[/h]
az önce senn için baktım googleden hatta bir arkadaş yükleyip denemiş överek anlatıyordu bu programı

baby_face_

baby_face_

Üye
    Konu Sahibi
Bya araştırdım ve xperia s den vazgeçtim arkadaşlar yardımlarınjz için teşekkürler. 300tl daha verip gelin gibi bembeyaz 4s siparişi verdim :D

cewikkuwwet01

cewikkuwwet01

Üye
iyi yapmışsın güle güle kullan

murat373484

Üye
Bya araştırdım ve xperia s den vazgeçtim arkadaşlar yardımlarınjz için teşekkürler. 300tl daha verip gelin gibi bembeyaz 4s siparişi verdim :D
http://kiyas.la/cep-telefonu/karsilastir/Sony-Xperia-S-vs-Apple-iPhone-4S iki telefonu karsilastir mış lar bağlantiya tikla

Jino

Jino

Üye
Bu yaz bende xperia s almayı düşünüyorum piyasadaki en iyi telefon şuan

cewikkuwwet01

cewikkuwwet01

Üye
Bu yaz bende xperia s almayı düşünüyorum piyasadaki en iyi telefon şuan

ne yazıkki en iyisi değil ekranı çok narin çabuk çizilebiliyor artı bir aylık cihazımın ekran yanması oldu

Jino

Jino

Üye
ne yazıkki en iyisi değil ekranı çok narin çabuk çizilebiliyor artı bir aylık cihazımın ekran yanması oldu

Teknoloji bu böyle hatalar meydana gelecektir. Bu hatalar her teknolojik cihazda olur. Bir aylık telefonunuzda yanma oluyorsa bu sizin tamamen şansızlıgınızdan kaynaklanıyor. Sony için demiyorum her markada olabilir böyle sıkıntılar :) Ekran çizilmesine gelince evet haklı olabilirsiniz ekranı daha dayanıklı olabilirdi ama bir ekrana bakıp böyle bi yargıya varmak dogru olmaz. Her dokunmatik telefonun ekranı çizilebilir. Hassas oldukları için diklatlı kullanmak gerek kılıf koruyucu falan vb..

Bir iki hatayı göz önüne alarak net bi sonuca varmak dogru olmaz. Hangi telefonu araştırırsak araştıralım elbet birilernin yaşadıgı bir sıkıntı vardır :)

baby_face_

baby_face_

Üye
    Konu Sahibi
Teknoloji bu böyle hatalar meydana gelecektir. Bu hatalar her teknolojik cihazda olur. Bir aylık telefonunuzda yanma oluyorsa bu sizin tamamen şansızlıgınızdan kaynaklanıyor. Sony için demiyorum her markada olabilir böyle sıkıntılar :) Ekran çizilmesine gelince evet haklı olabilirsiniz ekranı daha dayanıklı olabilirdi ama bir ekrana bakıp böyle bi yargıya varmak dogru olmaz. Her dokunmatik telefonun ekranı çizilebilir. Hassas oldukları için diklatlı kullanmak gerek kılıf koruyucu falan vb..

Bir iki hatayı göz önüne alarak net bi sonuca varmak dogru olmaz. Hangi telefonu araştırırsak araştıralım elbet birilernin yaşadıgı bir sıkıntı vardır :)
her cihazda olduğunu duydum apple ın ekran yanma sorununu hiç duymadım.

---------- Eklendi @ 15:15:53 ---------- Yazıldı @ 15:15:13 ----------

iyi yapmışsın güle güle kullan

saol teşekkürler :D

Jino

Jino

Üye
her cihazda olduğunu duydum apple ın ekran yanma sorununu hiç duymadım.

---------- Eklendi @ 15:15:53 ---------- Yazıldı @ 15:15:13 ----------
Dostum olaya tek taraftan bakmamak lazım. apple da ekran yanma sorunu olmaya bilir. Ekran yanma sorunu yok diye başka sorunlarda mı yok yani. Hiç bir zaman bir ürünü 4 4 lük piyasaya vermezler. Her ürünün bir hatası vardır. Ayrıca ekran yanma falan gibi sorunları dert etmemek lazım garanti dahilinde olan olaylar.

cewikkuwwet01

cewikkuwwet01

Üye
Dostum olaya tek taraftan bakmamak lazım. apple da ekran yanma sorunu olmaya bilir. Ekran yanma sorunu yok diye başka sorunlarda mı yok yani. Hiç bir zaman bir ürünü 4 4 lük piyasaya vermezler. Her ürünün bir hatası vardır. Ayrıca ekran yanma falan gibi sorunları dert etmemek lazım garanti dahilinde olan olaylar.

jino kardeşim iphonelerde bir kaç telefonda olan ölü pixel olayı dışında hiçbir problem olmamıştır bu bir
şimdiye kadar belirlenen en büyük problem şebeke problemiydi iphone 4 lerde şarjın biraz çabuk bitmesi dışında genel anlamda hiçbir problem çıkartmayan çok sağlam bir telefondur iphone

sadece bir telefon iyi çıktı diye ya da arızası tespit edildi diye not verecek kadar heyecanlı kullanıcılar değiliz bu yüzden açıklama yapmana gerek yok okey :) benim telefonumda, arkadaşımın telefonunda, burdaki telefonu yeni alan arkadaşlardan bazılarında, yabancı form sitelerinde onlarca kullanıcıda, çevremde alanlar ve benim bizzat bayilerde incelediğim sonuçlar hep aynı problemi göstermektedir öyle tek bende oldu diye yorum yapacak değilim anladın

biz burda arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyoruz nasıl ki övdüğüm yanları varsa ortada var olan bir problem var ve bu hiçte azımsanacak bir miktarda görünmüyor

servisin yapacağı en kıyak iş ekranı değiştirmek ekranlar sorunlu zaten yine aynı problemle karşılaşmak hiçte ihtimal olmasa gerek

bizim eleştirdiğimiz dünyaca çok iyi bir prestije sahip firmanın bu kadar narin bir ekran kullanarak sınıfta kalması

Jino

Jino

Üye
jino kardeşim iphonelerde bir kaç telefonda olan ölü pixel olayı dışında hiçbir problem olmamıştır bu bir
şimdiye kadar belirlenen en büyük problem şebeke problemiydi iphone 4 lerde şarjın biraz çabuk bitmesi dışında genel anlamda hiçbir problem çıkartmayan çok sağlam bir telefondur iphone

sadece bir telefon iyi çıktı diye ya da arızası tespit edildi diye not verecek kadar heyecanlı kullanıcılar değiliz bu yüzden açıklama yapmana gerek yok okey :) benim telefonumda, arkadaşımın telefonunda, burdaki telefonu yeni alan arkadaşlardan bazılarında, yabancı form sitelerinde onlarca kullanıcıda, çevremde alanlar ve benim bizzat bayilerde incelediğim sonuçlar hep aynı problemi göstermektedir öyle tek bende oldu diye yorum yapacak değilim anladın

biz burda arkadaşlara yardımcı olmaya çalışıyoruz nasıl ki övdüğüm yanları varsa ortada var olan bir problem var ve bu hiçte azımsanacak bir miktarda görünmüyor

servisin yapacağı en kıyak iş ekranı değiştirmek ekranlar sorunlu zaten yine aynı problemle karşılaşmak hiçte ihtimal olmasa gerek

bizim eleştirdiğimiz dünyaca çok iyi bir prestije sahip firmanın bu kadar narin bir ekran kullanarak sınıfta kalması

Dostum ben sana ne demek istediğimi anlatamadım sanırım :) Ben herhangi bir şahısa sen bu yorumu yaptın sen böyle biliyorsun sen şu kadar heyecanlısın falan demedim. Lütfen yazdıklarımı biraz daha dikkatli okuyunuz. Yazdıklarımı gene dikkatli okursanız eger iphone da hiç bir sorun yokmu yani diye sormuştum. Sizinde belirttiginiz gibi "
şimdiye kadar belirlenen en büyük problem şebeke problemiydi iphone 4 lerde şarjın biraz çabuk bitmesi dışında genel anlamda hiçbir problem çıkartmayan çok sağlam bir telefondur iphone " Bu cümlede sorunsuz bir iphone tarifi göremiyorum malesef ufakda olsa hatalar oldugunu söylüyorsunuz.

Yanlış anlaşılmayı sevmeyen biriyim yazdıklarımı dikkatli okursanız sevirim :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt