acil yardım pc kapanıyor

Sponsorlu Bağlantılar

seyfofen

seyfofen

Üye
    Konu Sahibi
acil yardım pc kapanıyor
maxicep ten veya inddir com dan program indiremiyorum misal winap ı indiricem kayıt a bastığım anda pc kapanıp yeniden açılıyor.

FanaTürk

FanaTürk

Üye
XP kullanıyosan bu sorunu yaşamadığın güne gitmeye çalış...

Teknik tabirlerini de ekleyeyim. :)

Sistemi Geri Yükleme
Sistem hatası veya başka bir önemli sorun oluşursa, Sistemi Geri Yükleme özelliğini kullanarak bilgisayarınızı normal olarak çalıştığı önceki durumuna geri getirebilirsiniz. Sistemi Geri Yükleme özelliği kolay tanımlanabilen geri yükleme noktalarını otomatik olarak oluşturur ve sistemin belirli bir saatteki veya tarihteki haline geri yükleyebilmenizi sağlar. Sistemi Geri Yükleme özelliği verileri veya belge dosyalarını eski haline getirmez, dolayısıyla geri yükleme işlemi sırasında çalışmalarınız, göz atma tarihçeniz ve sık kullanılan dosyalarınız bile kaybolmaz.

seyfofen

seyfofen

Üye
    Konu Sahibi
FanaTürk' Alıntı:
XP kullanıyosan bu sorunu yaşamadığın güne gitmeye çalış...

Teknik tabirlerini de ekleyeyim. :)

Sistemi Geri Yükleme
Sistem hatası veya başka bir önemli sorun oluşursa, Sistemi Geri Yükleme özelliğini kullanarak bilgisayarınızı normal olarak çalıştığı önceki durumuna geri getirebilirsiniz. Sistemi Geri Yükleme özelliği kolay tanımlanabilen geri yükleme noktalarını otomatik olarak oluşturur ve sistemin belirli bir saatteki veya tarihteki haline geri yükleyebilmenizi sağlar. Sistemi Geri Yükleme özelliği verileri veya belge dosyalarını eski haline getirmez, dolayısıyla geri yükleme işlemi sırasında çalışmalarınız, göz atma tarihçeniz ve sık kullanılan dosyalarınız bile kaybolmaz.
enteresan daha önce yaptığım geri yükleme yapılmıyor herhangi bir tarihe basıyorum basılmıyor

FanaTürk

FanaTürk

Üye
Acaba kullandığın anti virüs programlarından olabilir mi? İnternetten dosya indirmeme sorunu buna işaret ediyor. Ancak geri yüklemeye mani olan bir virüs programı olabileceğini sanmıyorum. Aklıma başka bir neden de gelmiyor...

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Makinanın indirme yapamaması virüsün işareti. Bilgisayarında yüklü virüs programı varsa bir arat, yoksa format atmak en temizi.

seyfofen

seyfofen

Üye
    Konu Sahibi
10 gün önce filan böyle bişey yoktu antirüs aynıydı artı geri yükleme işlemini çok iyi bildiğim olaydı fakat şu an ne geri yükleme oluyor nede taramada brşey yok...

FanaTürk

FanaTürk

Üye
Güvenli kipte filan başlatsan... Çok ilginç yahu...

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Makine düpedüz beni formatla diyor..

seyfofen

seyfofen

Üye
    Konu Sahibi
güvenli kip neki.

FanaTürk

FanaTürk

Üye
Çalıştır'a msconfig yazıyosun bir ekran çıkıyor. Orda normal, etkileşimli, seçmeli başlangıçlar var ama bu durumda işine yaramaz galiba...

seyfofen

seyfofen

Üye
    Konu Sahibi
neyse yinede ilgilendiğiniz için teşekkür ederim..sağolun...

DeRMaNTeS

DeRMaNTeS

Üye
browserında ciddi bir problem var gibi geliyor bana, kaldırıp tekrar yuklemeyı denemenı onerırım

FanaTürk

FanaTürk

Üye
Sistem geri yükleyemeyi de etkiler mi browser?

eltu

eltu

Üye
arkadaşım temiz windows kur yani formatla sonra bak bakalım aynı şey oluyor mu olmuyorsa anla ki bu bir vürüs... EĞER DEVAM EDERSE PC SERVİSE GÖTÜR
KOLAY GELSİN(BİLGİLERİNİ CD VEYA BİR ŞEKİLDE YEDEKLEMEYİ UNUTMA)

seyfofen

seyfofen

Üye
    Konu Sahibi
peki arkadaşlar bilgilerimi cd ye yükledim de virüs onlarada sızmazmı formattan sonra tekrar cd den geri gelmezmi??? teşekkürler...

FanaTürk

FanaTürk

Üye
XP'yi kur; anti-virüs programını kur; CD'yi tak ve bir tarat... :)

alim33

Üye
maxicep ten veya inddir com dan program indiremiyorum misal winap ı indiricem kayıt a bastığım anda pc kapanıp yeniden açılıyor.

RollBAck!!!

Format atmayı falan öğrenmenize gerek kalmadı.
Hiçbir şeye izin vermeyen deepfreze ile de kıyaslamayın bu programı.Deepfrezin ağabeyi olur bu program.
60.000 tane geri dönüşüm noktası oluşturarak sisteminizi % 100 geriye döndürebilirsiniz.

ÖZELLİKLER
1. Açılışta çalışır.Windows çöktü ,açılmıyor diye korkmayın.
2. Sistemi İstediğiniz zamana geri donurebilirsiniz
3. Windowsun Sistem geri yükleme programı harddiskte %5-15 yer kaplarken
Rollback sadece % 0,07 yer kaplar.
4. Virus ve kullanici hatalarini engeller acilista bunlari otomatik duzeltir
5. Her boyuttaki HDD ile calisir
6. Windowsun Sistem geri yükleme programı bozulduğu zaman geri yükleme yapmazken
Rollback te sisteminizi tamamen geri yükler.
7. 60.000 snapshot alabilirsiniz,snapshotların istediğiniz zamanda alınmasını sağlayabilrsiniz.
Pc nizin en duzgun calistigi bütün programlarinizin en iyi seviyede oldugu zaman
SNAPSHOT alin o ani saklayip dondurun
8. Snapshotlari 3 saniyede tamamlar
9. Sistem geri yüklemesi 2 dakikanızı alır.
10. En onemli ozelligi Multi-boot sistemleri destekliyor
11. Ramden yemez,sistemi yavaşlatmaz.
12 Daha bir sürü özellik...

ŞOK BİR ÖZELLİĞİ!!!
Diyelimki sistem çöktü.Bilgisayarı bir önceki zamana çevirdiniz.
Ama arada snapshot almadığınız için arada kaydolan dosyalarınız kayboldu.
Bunun için hiç üzülmeyin.Çünki bu program o dosyalarınızıda eksiksiz kurtarıyo

arkadaşlar programı kurmak için rarlı dosyayı açtıktan sonra zipli bir dosya çıkar onu aç diyoruz evet hayır seçeneği çıkar ewet i tıklayıp kurmaya
başlıyoruz.
ALINTIDIR.

bilqlx

Üye
bilgisayarım internetten bir dosya indirecek olursam veya bilgisayarımda kurulu oyunlardan oynamaya başlasam direkt kapanıyor. bunlar sürekli yaptıığım şeylerdi. şimdi normal işlemleri yapamaz oldum.

ubuntuyu kurdum. şimdi ağır komutlar verdiğim halde kapanma yok; ama windows'u hala kuramıyorum. kapanmasa hakkından gelecem belki!..

bilgisayarın kasasını temizledim. ram'ı çıkartıp-taktım. macunu yeniledim. kasanın yan tarafı sürekli açık. sorun devam ediyor.

ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

mehmet342

Üye
arkadaşlar selamlar benim de pc de aynı sorun oluyor ben win7 home prm. kullanıyorum sistem geri yükleme ile vürüs proğramı ile yada başka bir sebebi yok galiba evet aslında bir sebebi var ama bu kadar basite indirgememmek gerek internet exporler den proğram indireceğim zaman kaydet dediğim an pc kapanıyor ama firefox kullanırsam bu sorun olmuyor ben vürüs proğramıda kullanmıyorum bu internet exporler in bir sorunu bence ? !!! bi güvenlik açığı var gibime geliyor veya bir komut hatası var bi yerlerde yanlış bir bilgi verip proğ indirceğine onun yerine pc yi yeniden başlat komutuna bağlantı yapyor ...v bunu çözececk bi cengaver arkadaş arıyoruz .... bu konuya eğilmenizi de tavsiye ediyorum galiba bu sorun çok büyüyecek

Nedved

Nedved

Emekli Yönetici
Bence Spy ya da trojan olabilir.Buradaki programı indirip PC yi taratabilirsin.http://www.maxicep.com/pc-yazilim-g...ucretsiz-virus-tarama-ve-kaldirma-292149.html

Birde Bilgisayarım'a sağ tıkla , Özellikler'i tıkla , Gelişmiş Sistem Ayarları'na tıkla , Başlangıç ve Kurtarma başlığı altındaki Ayarlar'a tıkla.Sistem Hatası altındaki Otomatik Yeniden Başlat yazan kutucuktaki işareti kaldır.Dosya indirme sırasındaki hatayı görmek için.Eğer hata vermiyorsa %90 virüstür.