denizlide oturan maxicep üyeleri bi hep beraber buluşup s^3 ü 5800 a port edelim :D

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
SilentOne

SilentOne

Üye
    Konu Sahibi
denizlide oturan maxicep üyeleri bi hep beraber buluşup s^3 ü 5800 a port edelim :D
evet denizlide oturan maxicep üyeleri bi hep beraber buluşup s^3 ü 5800 a port edelim :D ve foruma güzel bir paylaşım yapalım ama denizlide oturan kaç arkadaşım var onu merak ediyom ?????????

Round-Saturn

Round-Saturn

Üye
kardeş sen hayal dünyasındamı yaşıyon kim yüklemişki sen yükleyesin :naughty:

ultrayer6

ultrayer6

Üye
öyle deme kardeş. Bi hikayecik vardır bilir misin?

Kaplumbağalar arası ağaca tırmanma yarışı varmış. Ağaç 50 metre. Kaplumbağa ağaca tırmanabilir mi? Tabi ki hayır, di mi?
Düdük çalmış. Bizimkiler zar zor çıkmaya başlamış. Aşağıda izleyen kaplumbağalar konuşmaya başlamış

-zavallılar. Asla başaramayacaklar.

-inin oradan, başaramazsınız.

-yapamazlar, boşa uğraşıyorlar.

Derken kaplumbağalar patır patır düşmeye başlamış. Yalnız biri, tırmanmaya devam etmiş. Yine bağırmışlar başaramazsın diye. Ama o çıkmış, çıkmış....

En sonunda tepeye ulaşmış. Inince sormuşlar, bunu nasıl başardın diye...

Ses yok.

O an anlamışlar, kaplumbağa sağırmış.

• Beğen
Tepkiler: Cihanî Sultan
Round-Saturn

Round-Saturn

Üye
öyle deme kardeş. Bi hikayecik vardır bilir misin?

Kaplumbağalar arası ağaca tırmanma yarışı varmış. Ağaç 50 metre. Kaplumbağa ağaca tırmanabilir mi? Tabi ki hayır, di mi?
Düdük çalmış. Bizimkiler zar zor çıkmaya başlamış. Aşağıda izleyen kaplumbağalar konuşmaya başlamış

-zavallılar. Asla başaramayacaklar.

-inin oradan, başaramazsınız.

-yapamazlar, boşa uğraşıyorlar.

Derken kaplumbağalar patır patır düşmeye başlamış. Yalnız biri, tırmanmaya devam etmiş. Yine bağırmışlar başaramazsın diye. Ama o çıkmış, çıkmış....

En sonunda tepeye ulaşmış. Inince sormuşlar, bunu nasıl başardın diye...

Ses yok.

O an anlamışlar, kaplumbağa sağırmış.

kardeş buna benzer bi çok hikaye dinledim merak etme :D

ultrayer6

ultrayer6

Üye
madem dinledin adamın umudunu kırma o zaman :D

zatenosman

Üye
aynen denizlide oturan maxicep ailesi üyeleri aranıyor arkadaşlar destek olun forumda paylaşın :)

SilentOne

SilentOne

Üye
    Konu Sahibi
aga bnim kitabımda imkansız die bişi yok baya bya uqraşılırsa belki olur illa phnt ye umut baqlamayalım onlar yapamadı belki biz yaparız elin gawuruna umut baqlamayalım belki buldular ama kimseye soylemiyolar ve kendi cewrelerne verdiler olamaz mı

'Maxi Genç

'Maxi Genç

Üye
PNHT'nin sizden daha PROFESYONEL oldugunu düsünürsek onlar yapamadıgına göre siz hiç bla bla bla.

SilentOne

SilentOne

Üye
    Konu Sahibi
tabi orasıda doqru ama türkün yapamıyacaqı bişi yok xD

zatenosman

Üye
Niye profesyonellik ile zekayı aynı katogoriye koyuyosunki belki bizimki profesyonel değil ama daha zeki (bence Öle :)) bi denesinler ne kaybederler sizde engel olacağınıza destek olun ya :)

mangdaşire

mangdaşire

Üye
aslında hafifletilmiş bi s^3 portlanabilir.ama nasıl olur,nasıl çalışır bilemiyorum.:D

'Maxi Genç

'Maxi Genç

Üye
Niye profesyonellik ile zekayı aynı katogoriye koyuyosunki belki bizimki profesyonel değil ama daha zeki (bence Öle :)) bi denesinler ne kaybederler sizde engel olacağınıza destek olun ya :)

neden engel olalım arkadasım.ugrasmak isteyen ugrasır ?

adamlar bu isi sizlerden daha iyi biliyorlar.

herhalde aksini iddia etmezsiniz ?

Utku

Utku

Üye
5800 işlemcisine ramine uygun yeni bir symbian 3 yazmanız lazım

zatenosman

Üye
neden engel olalım arkadasım.ugrasmak isteyen ugrasır ?

adamlar bu isi sizlerden daha iyi biliyorlar.

herhalde aksini iddia etmezsiniz ?

evet mutlaka benden iyi biliyorlardır ama sence yapamadıklarından mı uğraşmadıklarından mı böyle bişi çıkmıyordur ?
ben bilgisayar programcısıyım ve bu işi inan senden daha iyi bildiğime eminim çünkü bizde programlama işindeyiz ve bildim kadarıyla telefon programları vs c++ dilinde yazılıyo ve bu benm bildim bir dil.

Del Rey

Del Rey

Üye
Zatenosman, sana yanıt vereyim; bu yalnızca C++ bilmekle olmuyor. Kendiniz S60v5 tabanlı ve S^3 eklentili bir sistem yazacaksınız. SDK'nın olmadığı bir DE üzerinde çalışacaksınız. Yalnızca C++ değil; Python, Perl, Java gibi dilleri de bilmeniz gerekli. 5800 veya diğer S60v5 telefonların ROM dosyalarını ve S60v5 / S^3 kaynak kodlarını birleştireceksin. N97 olsa olabilirdi, ancak Symbian^3 sistemi tamamen ayrıdır, yani çok zordur; yapılamaz mı, değil ama çok zordur.

Yaptığınızda da denemeniz gerekecek, her seferinde de Flash atman gerekecek, Flash telefonun ömrünü kısaltıyor; diyelim ki 50 kere denedin onu, 50 kere Flash demek 1 sene ömür eksilmesi demektir.

Bunun daha internet, operatör, birini arama, sensör kullanma gibi basit işlemlerini demedim.

Ama yine de başarılar.

nalcam22

nalcam22

Üye
bencegidin bunu soneday a söleyin yapsa yapsa o yapar

zatenosman

Üye
Zatenosman, sana yanıt vereyim; bu yalnızca C++ bilmekle olmuyor. Kendiniz S60v5 tabanlı ve S^3 eklentili bir sistem yazacaksınız. SDK'nın olmadığı bir DE üzerinde çalışacaksınız. Yalnızca C++ değil; Python, Perl, Java gibi dilleri de bilmeniz gerekli. 5800 veya diğer S60v5 telefonların ROM dosyalarını ve S60v5 / S^3 kaynak kodlarını birleştireceksin. N97 olsa olabilirdi, ancak Symbian^3 sistemi tamamen ayrıdır, yani çok zordur; yapılamaz mı, değil ama çok zordur.

Yaptığınızda da denemeniz gerekecek, her seferinde de Flash atman gerekecek, Flash telefonun ömrünü kısaltıyor; diyelim ki 50 kere denedin onu, 50 kere Flash demek 1 sene ömür eksilmesi demektir.

Bunun daha internet, operatör, birini arama, sensör kullanma gibi basit işlemlerini demedim.

Ama yine de başarılar.

java ve c++ biliyorum zaten ama ben yazıcam demedim zaten ben neden kimse arkadaşa destek çıkmıyo inanmak başarmanın yarısıdır herkes olamıycandan bahsediyo ama denemedk daha nerden biliyolar uğrasıcak arkadas herkes bildini ortaya koysa bişiler katsa yapılabilir ben bildim programlama dilleriyle elimden geleni yapıcam sizinde aynısını yapıcağınızdan eminim.

ultrayer6

ultrayer6

Üye
olmaz dendi. Birden çok ev ekranı olmaz dendi. Widget konulmaz dendi.

Ne oldu???

SPB geldi, ortalığı dağıttı. Hem de işletim sistemi olarak değil, bir uygulama olarak.

Bence bu arkadaşlar başaracak beyler...

zatenosman

Üye
olmaz dendi. Birden çok ev ekranı olmaz dendi. Widget konulmaz dendi.

Ne oldu???

SPB geldi, ortalığı dağıttı. Hem de işletim sistemi olarak değil, bir uygulama olarak.

Bence bu arkadaşlar başaracak beyler...

sonunda güvenen biri çıktı ya kimse yapmadı diye olmaz sanıyolar .

Del Rey

Del Rey

Üye
java ve c++ biliyorum zaten ama ben yazıcam demedim zaten ben neden kimse arkadaşa destek çıkmıyo inanmak başarmanın yarısıdır herkes olamıycandan bahsediyo ama denemedk daha nerden biliyolar uğrasıcak arkadas herkes bildini ortaya koysa bişiler katsa yapılabilir ben bildim programlama dilleriyle elimden geleni yapıcam sizinde aynısını yapıcağınızdan eminim.

Bana göre bunu yapacağımıza daha karlı bir iş olan işletim sistemi yazmaya girişelim. Kaynak kodlardan esinlenelim falan. Ne dersin :evet: PHNT ekini aslında yapıyordu ancak kaynak kodların yarıdan fazlası Nokia tarafından gizleniyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt