vodafone cepnet hiz icin kucuk bir yontem bulunmustur ama bunun pc ayralanmasi gerekiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

yakupceran

Üye
    Konu Sahibi
vodafone cepnet hiz icin kucuk bir yontem bulunmustur ama bunun pc ayralanmasi gerekiyor.
vodafone cepnet hiz icin kucuk bir yontem bulunmustur ama bunun pc ayralanmasi gerekiyor. pc den iyi anlayan bir arkadasa ihtiyacim var.bu yontemi telefonda denedim istedigim dosyayi 2 ve ya 3 kati hizla indirdim

pc den iyi anliyorum yontemine cozum bulurum diyen msj atsin

By_GaBLiN

By_GaBLiN

Üye
Neymis o yontem soyler misin?

ali.44

ali.44

Üye
evet ya lütfen açıklarmısın o yöntemi

yakupceran

Üye
    Konu Sahibi
yontem su birden fazla internet baglantisi yaptim.
pc de dosya indirme 10kb hizla
mobilde real playerde youtubede video izleme 10 kb
mobilde indirme yap 10 kb toplam 30-50 kb arasi
boyle gecin cepnet hizinin 2g max hizini bile geciyor. yani pc de ayni telefonla birden fazla internet baglantisi yapmak gerekiyor. bunu cozebilecek varmi

'Enver'

'Enver'

Üye
imkansız

stainless steel

stainless steel

Üye
bağlantı yavaş sen istersen 8 çekirdekli pc kullan nefayda:ağlarım:

1oyun

1oyun

Üye
pc de dosya indirme 10kb hizla
mobilde real playerde youtubede video izleme 10 kb
mobilde indirme yap 10 kb toplam 30-50 kb arasi
SEN O 3 işlemi birden açarsan 30kb etmez vodafonenin verdiği 10Kb'yi 3 e bölmüş olursun :ehe

• Beğen
Tepkiler: tinasoft, ilteber05 ve fatihozsoy
EroL

EroL

Emekli Yönetici
Cepneti hızlandırmanın bir yolu yok arkadaşlar. Vodafoneye mail atmak daha mantıklı. Cepnetin yavaşlığından yakınan kaç kişi mail atıp hızlandırlmasını istiyorum diye talepte bulundu ? bu yönde aşırı bir talep olursa cepnet hızını yükselteceklerine eminim.

yakupceran

Üye
    Konu Sahibi
Sizi bilmem ama 3 bölünmedi. Her bir baglanti 10 kb. Ama herbirinin baglanti noktasi ve ayarlari degisik. 3 farkli baglantiyla baglandim x3 oldu.

----------Eklendi @ 06:57:21 ---------- Yazıldı @ 06:51:53 ----------

Tek yöntem bu degil. Mesala bir program ile pc deki baglantinin portunu 5 yada daha fazla porta böldügümde. Ping 2 kat. Max hiz %40 artiyor. Ve sayfa cok hizli doluyor.

----------Eklendi @ 07:21:53 ---------- Yazıldı @ 06:57:21 ----------

Sizi bilmem ama ben pc de 460kbs hiz ayarlari yerine 94kbs den az ayarlar seciyorum. Bunun bana katkisi su
max hiz=%20
min hiz=%90
ping hizi=%60 atmis artiyor. Cünkü siz 94kpbs den yüksek hiz belirlediginizde vodafone hiz azaltma yöntemlerini aninda baglantiniza uyguluyor.

boyabatlım

boyabatlım

Üye
Cepneti hızlandırmanın bir yolu yok arkadaşlar. Vodafoneye mail atmak daha mantıklı. Cepnetin yavaşlığından yakınan kaç kişi mail atıp hızlandırlmasını istiyorum diye talepte bulundu ? bu yönde aşırı bir talep olursa cepnet hızını yükselteceklerine eminim.

He he bol bol mail atın da tarifeyi kapatsınlar.ucuz etin yahnisi ... 8 liraya sınırsız bana telde yetiyo. Bence mail atmak bi işe yapamaz çünkü geçen bi gazetede okumuştum vodafone türkiye ceo'su (ismini hatırlamıyorum) demiş ki, Avrupa ülkeleri arasında en ucuz maliyetli interneti kullanan sadece Türkiye imiş.Bu da bence 3g ye (diğer avrupa ülkelerine kıyasla)henüz geçtiğimizdendir.Netice olarak Türkiye ceo amcanın dediklerinden anlaşılıyor ki kanımca 2012 ye kadar internet fiyatları artar.

InfiniteDreams

InfiniteDreams

Üye
Bence Vodafone TR nin hiç bir yetkisi yok, merkezi sanırım İngiltere ve ordaki cepnet tarifesinin hızı yükselmedikçe bize yansıyan hiç bişey olmaz. 2 defa mail attım , nezaketen cevap bile yazmadılar, elbette yazmazlar çünkü cpnet hız konusu kendilerini aşıyor.:vur:vur:vur

----------Eklendi @ 00:42:03 ---------- Yazıldı @ 00:38:02 ----------

Sizi bilmem ama 3 bölünmedi. Her bir baglanti 10 kb. Ama herbirinin baglanti noktasi ve ayarlari degisik. 3 farkli baglantiyla baglandim x3 oldu.

----------Eklendi @ 06:57:21 ---------- Yazıldı @ 06:51:53 ----------

Tek yöntem bu degil. Mesala bir program ile pc deki baglantinin portunu 5 yada daha fazla porta böldügümde. Ping 2 kat. Max hiz %40 artiyor. Ve sayfa cok hizli doluyor.

----------Eklendi @ 07:21:53 ---------- Yazıldı @ 06:57:21 ----------

Sizi bilmem ama ben pc de 460kbs hiz ayarlari yerine 94kbs den az ayarlar seciyorum. Bunun bana katkisi su
max hiz=%20
min hiz=%90
ping hizi=%60 atmis artiyor. Cünkü siz 94kpbs den yüksek hiz belirlediginizde vodafone hiz azaltma yöntemlerini aninda baglantiniza uyguluyor.

Hangi programla nasıl port bölüyorsunuz ?

Larock

Larock

Üye
dediğin mantıklı ama pc'den birden çok bağlantıyı aynı anda kullanabileceğin bir yol yok gibi.

_kdmyo_

Üye
Arkadaşım nası yapıosun anlamdmki.Bi dosya 3 tane bağlantyla inmez 3 tane bağlntyla 3 tane dosya iner mantıken.Braz dha ayrıntılı açıklarmısın bunu ltfn..

boyabatlı

boyabatlı

Üye
yapsınlar bizde kullanmayız zaten hız düşünce sinirden kafayı yiyorum

ishak18

ishak18

Üye
cepten üç ayrı programla uç ayrı baglantı secersen her biri 12 kb ile iniyor yani ama pcde boyle bir yontem yok

resul060606

Üye
vodafone gerekli hız ayarları istiyorsanız facebook adresimizi ziyaret edin her türlü yardımda bulunuluyor

Dark_Skill

Dark_Skill

Üye
arkadaşın anlatmak istediği çok doğru kendim de bir kaç sefer denedim ve olumlu sonuç aldım hız bölünmüyor aynı anda telefondan ve pcden bişeyler indirdim ve hız aynı iki tarafta 10kb yani bu yöntem bir şekilde pcye uyarlanabilirse en azından 2 ye katlancak şekilde çok mükemmel olur normalde hız 13 14 kb falan 28 kb olsa mükemmel olur

karayel90

karayel90

Üye
Vodafone aylık cep net
paketini hızlandırmak için
üstüne günlük cepnet alıp
hızlandırabilirsiniz yani 8 lira
aylık cepnet 15 lira günlük
cepnet......ettimi 23 lira alın size sınırsız aylık hızlı buz gibi
vodafone internet :)

Üst Alt