5800 imei sorunu acillllllllll

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

emrah886

Üye
    Konu Sahibi
5800 imei sorunu acillllllllll
merhaba arkadaşlar 2.el aldığım nokia 5800 telefonum kapandı imei sorgulamada çalıntı imei yazıyor yani imei kopyalanmışmış yoksa çalıntı cihaz mı kafam karıştı telefonu aldığım yer imei no klonlamış diyor başka telefoncular çalıntı cihaz diyor ne yapacağımı şaşırdım çalıntıysa adama teli verebilirmiyim almazsa savcılık gibi yerlere başvurma hakkım var mı acaba fatura falan vermedi sadece kartın arkasına imei noyu yazıp verdi lütfen yardımcı olun bana....:allalla:

kol@j

kol@j

Üye
telefonu aldığın yer temizlesin o zaman bu işi... geri iade etmeye çalış...

emrah886

Üye
    Konu Sahibi
geri almıyor teli imei kopyalanmış diyor benim anlamadığım bu telefon çalıntımı yoksa deil mi keşke imei sorgulamada çalıntı cihaz yazsa en azından adam bişey diyemez

kol@j

kol@j

Üye
içinde kayıtlı imei ile üzerinde yazan imei birbirini tutmuyor olabilir.

*#06# tuşlayarak imei yi gör ve o numarayı araştır...

uNdeRqr0unD

uNdeRqr0unD

Üye
Yada Telefoncular 20TL'ye Yaptırılıyormus arkadaşım yaptırdı :oke:

emrah886

Üye
    Konu Sahibi
imei numaraları tutuyor zaten tel sıfır gibi temiz underqr0und arkadaşım değil 20 100tl ye bile razıyım ama yapan yok ankarada oem i değişmesi lazımmış o da bozuk bi tane 5800 bulacamda parçalıcam yani imkansız ben daha çok hukuki olarak ne yapabilirim öğrenmek istiyorum:(

kol@j

kol@j

Üye
imei numaraları tutuyor zaten tel sıfır gibi temiz underqr0und arkadaşım değil 20 100tl ye bile razıyım ama yapan yok ankarada oem i değişmesi lazımmış o da bozuk bi tane 5800 bulacamda parçalıcam yani imkansız ben daha çok hukuki olarak ne yapabilirim öğrenmek istiyorum:(

Türk telekomla bir görüş bence...

emrah886

Üye
    Konu Sahibi
türk telekomla alakası yokmuş aradım uffffff ya ne zormuş bu iş.

uNdeRqr0unD

uNdeRqr0unD

Üye
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu
Yeşilırmak Sokak No:16 Demirtepe 06430 ANKARA

ankara yerleri var ama gidemessen tel :

444 9 777 (Türkiye'nin her yerinden)
(0312) 232 23 23

• Beğen
Tepkiler: kol@j
kol@j

kol@j

Üye
Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu
Yeşilırmak Sokak No:16 Demirtepe 06430 ANKARA

ankara yerleri var ama gidemessen tel :

444 9 777 (Türkiye'nin her yerinden)
(0312) 232 23 23

bu mesaj için bir konu aç kardeş..

kaç zamandır telekomla alakalı diye biliyorduk... sağol

Mek0

Mek0

Üye
Arkadasım En İyisi Sén O Téléfonu Copé At . :ehe

Zatén Adam İMEİ Numarasında Hata OLdugu İcin Satmıstır . OLmadı MAHKEMEYE Vérirsin ..
:pro:

ces5

ces5

Üye
Arkadaş
geçenlerde benim başıma da geldi böyle bir olay, telefona mesaj geldi imei klonlanmış diye aynı zmanada bu telefonda kullanılan tüm sim kartlara atılmış bu mesaj imei tutuyordu, araştırdım faturan olması gerekiyor eğer yasal yollardan bu işi halletmek için. Faturayla da iş bitmiyor, telefon alınan yere gönderilsin diyenlere bakma öyle birşey yok orasıda ilgilenmiyor sadece. nokia ilgileniyor bunula.oda söyle.

Nokianın sitesine girip(altta linki) çalıntı beyannamesini indirip dolduruyorsun, fatura, kimlik ve bu beyannameyi taratıp, destek hattının sana vereceği mail adresine yolluyorsun telefonun sadece bir hat için açılıyor.

123123321

Üye
telefonun imei si klonlanmıs yani baska biri senin imeiyi kullanarka bi tleefon açmış uydudan bu tespit edilip kapatılıyor her 2 telefonda eleman tekrar deyiştiriyor açıyor olan senin telefona oluyor sende "fatura+kimlik+beyanname"nokia ya gönderiyorsun onarda açıyor ben 2 aydır bekliyorum hala açıcakalar yani geçmiş olsun

ces5

ces5

Üye
telefonun imei si klonlanmıs yani baska biri senin imeiyi kullanarka bi tleefon açmış uydudan bu tespit edilip kapatılıyor her 2 telefonda eleman tekrar deyiştiriyor açıyor olan senin telefona oluyor sende "fatura+kimlik+beyanname"nokia ya gönderiyorsun onarda açıyor ben 2 aydır bekliyorum hala açıcakalar yani geçmiş olsun

Benim başıma gelidi bu olay 2 hafta içinde açtılar

ben fatura beyaname ve kimliği yıolladıktan 5 dakika sonra arayıp teyit ettirdim ve öyle işleme aldılar. 1 hafta sonrasında aradım işlem yapılmaktadır denildi ve tel kapanırmı dedim böyle bir durum olmaz işlem sonuçlanana kadar teli kullanabilirsiniz dediler nokia servisten.

----------Eklendi @ 00:58:20 ---------- Yazıldı @ 00:57:10 ----------

bu mesaj için bir konu aç kardeş..

kaç zamandır telekomla alakalı diye biliyorduk... sağol

bu kurumla işlem nasıl hallediliyor konuyu biraz açarmısın

meryemaksan

Üye
arkadaşlar yardım bekliyorum

----------Eklendi @ 22:27:38 ---------- Yazıldı @ 22:26:23 ----------

yurt dışından getirdiğim nokia 5800 telefonum kılonlandı ve kapandı btk açmıyor ne yapmalıyım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...