E71 Yeni versiyon güncelleme

Sponsorlu Bağlantılar

kurtmaker

kurtmaker

Üye
    Konu Sahibi
E71 Yeni versiyon güncelleme
Selam,

Arkadaşlar e71 kullanıyorum, yeni versiyon 501 güncelleme esnasında telefon açılıp kapandı.
Şu anda açılmıyor, yükleme yarım kalmıştı.
Servise götürmek istemiyorum, çözen varsa ve paylaşırsa sevinirim.

Saygılar.

• Beğen
Tepkiler: darendeli44

sberat

Üye
Aynı Pröblem bendede Nokia E71 'DE YAŞADIM AYNI YAZILIM GÜNCELEME SIRASINDA YARIM KALDI VE AÇILMADI SİYAH EKRAN YANI AÇILIR GIBI OLUYO SİSTEM DEVREYE GİRMİYOR BEN HER YÖNTEMİ DENEDİM OLMADI SON ÇARE SERVİSE GÖTÜRDÜM BAKALIM BEKLEMEDEYİM SENİNDE SON CAREN SERVİSE NOKİA SHOP 'A GÖTÜR BENCE
HİÇ UGRAŞMA ELİNDE KALIR

firstdefault

firstdefault

Üye
Aynısı bende oldu.ç Şimdi j.a.f programıda phoenix de işe ayramıyor. ölü telefon flashı da attım. olmuyor. yaklaşık 15 saattir uğraşıyorum. her versiyonu denedim. 300 versiyonu 400 ü 500 ü. Artık download etmediğim bişi kalmadı ama tepki vermiyor telefon. açılıyor ışiık geliyor ekrana vve tekrar kararıyor ekran. telefon kaapnıyor.

xlint

Üye
Aynı problem benimde başıma geldi. Gece vakti 402.21.001 den 501.21.001 e yükseltesim geldi. Telefon güncellemenin belli bir aşamasında bilgisayar tarafından bulunup 5-10 saniye sonra kayboluyordu.
Telefon açılmamaya başladı. JAF ile tekrardan 402 ye dönebildim...
Önemli nokta güncellemeden önceki firmware neyse ona dönebilirsiniz!
NSU yerine Phoenix ve JAF ile 501 e yükseltmeye çalıştım gene olmadı.
JAF ile kurcalarsanız halledebilirsiniz. Benimki 402.21.001 RM-346 olarak bıraktım.
Bu problem tek bende var sanıyordum. Sevindim bana özel bir problem olmadığı için :)
Eski firmwareinize JAF dönebilirsiniz.
Nokia forumlarında 501. serisi firmware için oldukça fazla şikayetler bulabilirsiniz.
Eski fwnize dönünce bence bir süre daha güncel firmware için bekleyin.

firstdefault

firstdefault

Üye
@xlint
dostum saol.

ercinoyman

Üye
lütfen biri bir haber versin bir şey önersin en yapmalı bu telefona kaldı böyle sinirimden vuracağım yere bir yardımcı olan yok mu

antirikot

antirikot

Üye
nokia ovi store ile guncelleme yaparsanız sorun yasanmıyor ayrıca 501 diye bir guncelleme yok ki en son 500.21.009 var

kaanbaba2

Üye
ya doğru yeremi yazıyorum bilmiyorm. telefonum e 72 1.5 hafta önce turkcellden aldm
yazılım sürümüm:031.023
yazılım sürümü tarihi:31 mart 2010
özel sürüm:031.023.232.02
özel sürüm tarihi:12.jul.2010
dil paketi07.01
model:e72-1
tür:rm530 diyo
sorunum: mesaj yazarken tuşlar donuyo ve telefonu kapamak zorunda kalıyorm. güncelleme yazdıgım da bi ton sorunları olanları okudum şimdi korktum güncellemekten. bi bilen varsa yardım edebilirmi acaba ?

harme239

Üye
Usta Bende E71 Kullanıcısıyım Benim Telefonda 300.Versiyon Varken Aynı Sorun Bende Vardı.Oviden Güncelleme Yap Problem Kalkıyor Mesajlar Düzeliyor.Ve Telefonun Performansı Artıyor

kurtmaker

kurtmaker

Üye
    Konu Sahibi
Aynı Pröblem bendede Nokia E71 'DE YAŞADIM AYNI YAZILIM GÜNCELEME SIRASINDA YARIM KALDI VE AÇILMADI SİYAH EKRAN YANI AÇILIR GIBI OLUYO SİSTEM DEVREYE GİRMİYOR BEN HER YÖNTEMİ DENEDİM OLMADI SON ÇARE SERVİSE GÖTÜRDÜM BAKALIM BEKLEMEDEYİM SENİNDE SON CAREN SERVİSE NOKİA SHOP 'A GÖTÜR BENCE
HİÇ UGRAŞMA ELİNDE KALIR

Aynen öyle yaptım;
Denemediğim program kalmadı, 2 gün uğraştım, tam flash yazıldı diyor ondan sonra "Connecting to comunication service" gibi birşey yazıp 25 ten geriye doğru sayıyor ve hata veriyordu.
Denediğim programlar arasında Phoenix, JAF vs. gibi programlarda dahildi.
Şu anda "Teleservice" serviste, takip ediyorum.
Servisten bu version'la ilgili çok şikayet aldıklarını belirttiler, ayrıca flash atılamama sebebi bu version'un cihaz flash'ına bi şekilde zarar verdikleri yolunda idi.
İyi ki hala garanti kapsamında, umarım fatura çıkmaz :pro:

Bence yeni version çıkınca biraz beklemek gerek herhalde.
Ben dayanamadım, Nokia'dan yeni version mesajı gelince hemen güncellemeye çalıştım :vur
İyi ki backup almışım, şimdi servis yollarını gözlüyorum :off:

İyi Forumlar...

...

ercinoyman

Üye
servis epey masraf çıkardı bende telefoncuya verdim 10 lira dedi hala alamadım ama inşallah yapmıştır delirdim ya isteyen varsa satabilrim 350 2011 aralıık garantili

cagrizorer

Üye
e 71 benimde. alalı bir ay oldu. sizin yaşadıklarınızı birebir yaşadım. izmir kvk teknik servise verdim telefonu. 1 hafta sonra gittiğimde istanbula gönderdiklerini söylediler. bekliyorum işte. sizden ricam aynı sorun olup da teknik servisten telefonu dönen olursa lütfen garantiye girip girmediğini buraya yazarsa çok sevinirim.

kurtmaker

kurtmaker

Üye
    Konu Sahibi
Merhaba,
Son durum şöyle arkadaşlar, zannedersem değişime gidilecek, ama nekadar beklerim Allah bilir :off:

Cihaz bilgileri
Garanti Durumu: Garantili Onarım
Arıza açıklaması: YAZILIM ISTENIYOR-Uygulama hatasi (5500)-
Not: Kapaklarda soyulma ve cizikler var!!!!!

Yapılan işlemler: Degisim cihazi beklemektedir

İşlem geçmişi

Değişim cihazı bekliyor.
Maltepe bölgemizde kaydı alındı.

İyi Forumlar.

...

Emre-45

Emre-45

Üye
Forumda boyle bır konu vardı . Araştırınız

cagrizorer

Üye
23 kasımda kvkya verdim bugün aldım. parça değiştirmişler. garanti dahilinde halloldu.

kurtmaker

kurtmaker

Üye
    Konu Sahibi
23 kasımda kvkya verdim bugün aldım. parça değiştirmişler. garanti dahilinde halloldu.

Merhaba,
Parça derken "board"ı mı değiştirmişler, yoksa sadece arızalı parçayı mı (örn:flash vs) ?

İyi Forumlar.

...

qqqqqq0

Üye
benimde istabula yollanmış ne kadar sürer ve ne yapmışlar son versiyonda mı şimdi

cagrizorer

Üye
@kurtmaker selam, arızalı parça değiştirildi yazıyordu. board ya da herhangi bir kısımın bilgisi verilmemişti.
@qqqqqqo selam, ben izmir kvk'ya verdim. sonradan öğrendimki yapamamışlar istanbula göndermişler. arızalı parça değişimi olmuş. ben telefonu alalı 1 ay olmuştu, alır almaz evde versiyonu 400..e yükselttim. geçenlerde mynokia'dan mesaj geldi 500.. versiyonu çıktı diye. güncellerken bağlantı kesildi hatası aldım ve telefon açılmıyordu. hard format denedim olmadı. ama telefon servisten 400.. versiyonu ile geri aldım. kaç gündür kullanıyorum ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, aldığım gün ki gibi sapasağlam, her hangi bir sorun yaşamadım. bu arada garanti dahilinde ücretsiz onarıldı.kısacası 15-20 gün içinde halloldu.

kurtmaker

kurtmaker

Üye
    Konu Sahibi
@kurtmaker selam, arızalı parça değiştirildi yazıyordu. board ya da herhangi bir kısımın bilgisi verilmemişti.
@qqqqqqo selam, ben izmir kvk'ya verdim. sonradan öğrendimki yapamamışlar istanbula göndermişler. arızalı parça değişimi olmuş. ben telefonu alalı 1 ay olmuştu, alır almaz evde versiyonu 400..e yükselttim. geçenlerde mynokia'dan mesaj geldi 500.. versiyonu çıktı diye. güncellerken bağlantı kesildi hatası aldım ve telefon açılmıyordu. hard format denedim olmadı. ama telefon servisten 400.. versiyonu ile geri aldım. kaç gündür kullanıyorum ve şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, aldığım gün ki gibi sapasağlam, her hangi bir sorun yaşamadım. bu arada garanti dahilinde ücretsiz onarıldı.kısacası 15-20 gün içinde halloldu.

Merhaba,
Bilgilendirme için teşekkürler, benim de 15 gün oldu bakalım ne olacak.
Daha önce MyNokia destek servisine yazmıştım hızlandırılsın diye, bugün aradılar, aynı servis sayfasında yazılanları tekrarlayıp, en kısa sürede teminini sağlayacağız falan filan dedi bir kız.
Hayırlısı.

İyi Forumlar.

...

Üst Alt