Samsung Monte Bozuldu! Bilenler Buraya --->

Sponsorlu Bağlantılar

M3L!H

M3L!H

Üye
    Konu Sahibi
Samsung Monte Bozuldu! Bilenler Buraya --->
Arkadaşlar Samsung Monte Telefonuma, Star yazılımı yüklemeyi deniyordum. Boot dosyalarını attı ve telefon kapandı. O saniyeden sonra telefon açılmadı. Ne Download moduna geçiyor, ne de Şarj ediyor. Ne Yapabilirim? Yardım Edin!

Emre-45

Emre-45

Üye
Arkadaşlar Samsung Monte Telefonuma, Star yazılımı yüklemeyi deniyordum. Boot dosyalarını attı ve telefon kapandı. O saniyeden sonra telefon açılmadı. Ne Download moduna geçiyor, ne de Şarj ediyor. Ne Yapabilirim? Yardım Edin!
Kardeş bildiğim kadarıyla firmwarelerden en iyi anlayan sensin . Bu forumda birşey bulacağını sanmıyorum. Ama galiba telefoncuya gidip box ile flash atmayı denemek zorundasın ...

dreamzone

dreamzone

Üye
o kadar pırkalarsanız telefonu olacağı bu ne varda monteye star yazılımı yüklüyosun :nono::nono: benimde montem var ama gidipte star yazılımı yüklemiyorum git servise bi dünya para bayılda aklın başına gelsin.hadi kolay gele :bye2: :op:

GrafiXer

GrafiXer

Üye

Arkadaşım manuel olarak Download moduna sokmayı denermisin şayet bunu yapamassan box ile firmware yüklemek zorundasın ama muhtemelen olur diye umut ediyorum.
Yapman gerekenler sırasıyla..
Telefon kapalıyken...
İlk olarak Tlefonun yan kısmında bulunan Ses kısma tuşuna basılı tutman
İkinci olarak Telefonun yan kısmında bulunan kilit açma tuşuna basılı tutman
üçüncü olarak Arama tuşuna basılı tutman
Son olarak telefonu kapatma tuşuna (arama kapatma) tuşuna basılı tutman
Gerekli bu işlemleri sırayla ve ellerini tuşlardan çekmemek kaydıyla cihaz kapalıyken yapman gerekli. Cihaz En son arama tuşuna bastığın zaman otomatik olarak açılacak donwload moduna geçecektir..

M3L!H

M3L!H

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşım manuel olarak Download moduna sokmayı denermisin şayet bunu yapamassan box ile firmware yüklemek zorundasın ama muhtemelen olur diye umut ediyorum.
Telefon kapalıyken...
Gerekli bu işlemleri sırayla ve ellerini tuşlardan çekmemek kaydıyla cihaz kapalıyken yapman gerekli. Cihaz En son arama tuşuna bastığın zaman otomatik olarak açılacak donwload moduna geçecektir..
Bunların hepsini biliyorum zaten. Download Moduna geçmiyor telefon. Telefon Hiçbir Tepki Vermiyor. MultiLoader'da COM Port'tan tanımıyor. BCom Downloader'dan BOOT ayarlarını tekrar yüklemeye çalıştım. Aleti tanımıyor PC Yani: "COMM Error" Hatası.

Emre-45

Emre-45

Üye

Bunların hepsini biliyorum zaten. Download Moduna geçmiyor telefon. Telefon Hiçbir Tepki Vermiyor. MultiLoader'da COM Port'tan tanımıyor. BCom Downloader'dan BOOT ayarlarını tekrar yüklemeye çalıştım. Aleti tanımıyor PC Yani: "COMM Error" Hatası.
O zaman box ile flash attırmayı denemelisin kardeş.

YumukluSucurta

YumukluSucurta

Üye
telefoncuya götürüp flash attırmayı dene ben starıma monte fwsi atmayı denemiştim benim başıma daha ilginç bi hata gelmişti ama sonradan orjinal fw yükleyip kurtuldum allahtan :D multiloader V5.62 kullanıyorsan olmaz çünkü monte ve starı farklı portlarda görüyo o ben V5.63kullanmıştım

M3L!H

M3L!H

Üye
    Konu Sahibi
telefoncuya götürüp flash attırmayı dene ben starıma monte fwsi atmayı denemiştim benim başıma daha ilginç bi hata gelmişti ama sonradan orjinal fw yükleyip kurtuldum allahtan :D multiloader V5.62 kullanıyorsan olmaz çünkü monte ve starı farklı portlarda görüyo o ben V5.63kullanmıştım
Görmese iyi yine. Telefon Download Modunada geçmiyor. Servise götürmelimiyim? Serviste Anakartı değiştiriyorlarmış. (Pilin arkasında ki kart) :(

Samsungsever

Üye
Mutfağa git Dolaba Su koy 30 dk sonra al 1 Bardak iç İlaç gibi gelir,Abi neyinize yetmiyor Kendi teması ? Şaka gibi :)

sadan53

Üye
samsung monteye route yazılım attım fakat telefon ekranında sadece yukardan ok işaretli telefon resmi var bunun dışında hiç bir hareket yok tamamen kilitlendi hiç birşey yapamıyorum telefonu kurtarmak için ne yapmam lazım bilgi verenlere şimdiden teşekkürler.

silver021

silver021

Üye
benim samsung wave e anroid yüklemek gibi çılgınca bir iş yapmışsın.
yazık olmuş gerçekten monteye.

sadan53

Üye
box fimware serviste atmak kaç lira bilgi verebilirmisiniz

--------------- Ekleme ---------------

peki sonra ne yaptın kurtarabildinmi telefonu

M3L!H

M3L!H

Üye
    Konu Sahibi
Telefon kurtarılamadı. Serviste.. :( Bayram dönüşü yapılacakmış.. Telefonsuz kalacağm. Benim için uzun bir süre.. :(

sevince1971

Üye
Telefon kapalıyken...

arkadasım bendede samsung monte var kodları karıstırken kople resetledım.hıcbır tus calısmıyor.pılı cıkarttım yıne aynı.sadece mavı ekran var sarı serit ortada ve ''upload data to pc'' yazıyor.bılgısayar telefonu gormuyor.daha once kıes kullandıgımda goruyordu sımdı telefonu tanımıyor bılgısayar.ne yapabılırım nasıl yapabılırım yardımcı olabılırmısın lutfen.
yardımcı olmanızı rıca edıyorum arkadaslar.lutfen bırılerı bana yardımcı olsunnnnn..

sevince1971

Üye
arkadasım bendede samsung monte var kodları karıstırken kople resetledım.hıcbır tus calısmıyor.pılı cıkarttım yıne aynı.sadece mavı ekran var sarı serit ortada ve ''upload data to pc'' yazıyor.bılgısayar telefonu gormuyor.daha once kıes kullandıgımda goruyordu sımdı telefonu tanımıyor bılgısayar.ne yapabılırım nasıl yapabılırım yardımcı olabılırmısın lutfen.
yardımcı olmanızı rıca edıyorum arkadaslar.lutfen bırılerı bana yardımcı olsunnnnn..
kendi işimi kendim hallettim.
:aha::aha::aha::aha::aha:
aynı sorun bende vardı cozumu:
1.multi loader programını hazırla.(boot dosyalarını v.s.) nasıl frımware yapıldıgı resımlı anlatılıyor.ancak dosyaları yüklerken cok dikkat et aynı frimware klasorundekıler olsun .programın hazırsa.
2.telefonun pilini cıkar.
3.usb kablosunu bilgisayara tak telefon tarafı beklesin
4.pili tak
5.sadece sestusu+acma tusuna bas dovnloadıng yazısı cıkar.
6.usb telefona bagla
7.multiloader programından port search yap port numarası yanındada monte yazısı cıkacak
8.download işlemine basla
9.dosya yukleme işleminin bitmesini bekle. all fıles downloadıng yanında kac sanıyede bıttıgı yazar
10.cokkkk onemliiiii.sakın bitti diye usb kablosunu cıkarma
11.pili cıkar
12.pili geri tak ve bekle sakın baska bırsey yapma bekle
13.dosyalar güncelleniyor yazısı cıkacak acık mavı ekran uzerınde
14.telefon kapanacak.ve acılacak.acılmassa acma tusuna bas.
15.telefon acılmaya baslayacak 5-10 sanıye kadar bekle.usb cıkar artık telefonun hazır.
DİKKAT:bu işlemleri yaparken sakın usb kablosunu cıkarma....cok dıkkat et.
:oke::oke::oke::oke::oke::oke::oke::oke::oke::oke::oke::oke::oke::oke::oke:

batuone

Üye
anakart (board) pahalı diildir inşallah geçmiş olsun kardeş :hmmm

jett1995

Üye
Benimde Başıma aynı olay geldi telefoncular biraz pahalı diyorlar anakarta :( bakalım ne olacak...

sevince1971

Üye

cok endiselenme pili cıkar kabloyu tak.sonra ses tus kılıtı ve acma tusu kombınasyonu ile frimware update moduna gec.umarım olur..

--------------- Ekleme ---------------

cok endiselenme pili cıkar kabloyu tak.tekrar pili tak..sonra ses tus kılıtı ve acma tusu kombınasyonu ile frimware update moduna gec.umarım olur.

&&BERKAY&&

&&BERKAY&&

Üye
hımm başıma defalarca geldi :)
basit teli şarj a tak 4 saat kadar dursun
sonra usb kablosunu 5-6 kere tak çıkar ve download etme tuşuna bas multi ile yükle bu kadar

Üst Alt