Başarısız bir N900 alımı Akabinde Şarj Aleti Sorunu (ben yandım siz yanmayın)

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
mustimik

mustimik

Üye
    Konu Sahibi
Başarısız bir N900 alımı Akabinde Şarj Aleti Sorunu (ben yandım siz yanmayın)
(Arkadaşlar gereksiz ayrıntıya girdiğimi düşünmeyin, siz de aynı hataya düşmeyin diye anlatıyorum, muhtemelen aranızda bu kişiden alış veriş yapanlar vardır.)

Arkadaşlar N900 ümü 6 ay önce Sahibinden.com üzerinden bulmuştum. Satıcıyı aradım elindeki N900 ün satıldığını ama başka bir tane daha olduğunu söyledi. Biraz daha pahalı olduğunu,çünkü bunun tam sıfır olduğunu(ne demekse) ekran jelatininin üzerinde olduğunu, tam kutu içeriğine sahip olduğunu öyle teslim edeceğini falan söyledi. Ataköy karşısında üst geçidin Şirinevler inişinde buluşup görüştük yanında kutuyu getirmişti. Bir sürü hikaye anlattı, arkadaşınınmış, bunların dükkandan mal almışmış, borcu varmış, 900 den aşağı veremezmiş. ben de yeni telefon alıyor olmanın heyecanı ile hem attığı yalanları yutar gibi, hem de eksik kutu içeriğini çok irdeleyemedim. Görünürde data kablosu vardı, görünürde şarj aleti vardı. Kulaklığı unutmuşmuş en kısa zamanda bana ulaştıracakmış. Kültür üniversitesi hazırlık öğrencisiymiş, inşşat bölümündeymiş, güvenilirmiş, velhasıl yedik hikayelerin hepsini 30lu yaşlarından ortasında olmamıza rağmen. Data kablosu bildiğimiz hardisk kablosu çıktı. Şarj aleti Kalın uçlu nokia şarjı çıktı. İçine bir dönüştürücü koymuştu, telefonum o dönüştürücü ile 3 gün şarj oldu, dördüncü gün ısınıp yandı dönüştürücü. Bu arada bu Mardinli satıcıya her ulaşmamda tamam abi, ulaştırıyorum, yeminle getiriyorum aletini, kulaklığını yolluyorum abi, data kablon hazır abi gibi kandırmalarla devam etti. Sahibinde.com üzerinden satış yapmaya devm ediyor. Bazı arkadaşlara aratıyorum. Hep aynı cevap:" - O satıldı ama başka var!" Sanki plakası var, o satıldı başka var ama bu pahalı. Çocuk bu arada satmaya devam etti N900 leri. Eminim bu formda ondan telefon alan bikaç kişi daha vardır.
Gelelim oğlanın cahilliği ve terbiyesizliği dışındaki şarj aleti sorunumuza. Ben geride kalan 6-7 ayda
4 tane şarj aleti, 1 araç şarjı, 1 de oğlanın verdiği dönüştürücü ucun yanmasına şahit oldum. Şarj aleti çok ısınıyor, yanmış bobin kokusu ve alet artık şarj etmez hale geliyor.Bu sabah yine aynı olay oldu ve bu kez gidip üzerinden 1200mah. yazan orjinal N97 şarjı aldım. Aynı şey şuan çok ısınıyor, en kısa zamanda gümleyeceğine eminim. Benim yaşadığım sorunu yaşayan var mı?
Hepinize yanmayan şarj aletleriyle, dikey modda kullanılabilen N900 ler diliyorum.

kuavo15

kuavo15

Üye
arkadaşım kablonun ac-10x (yada 10e)olması lazım (şarj aletinin)

ınput:ac-100-240v.....750-60 hz/160 ma
output:dc 5.0v/ 1200 ma olması lazım

n900 kullanıcısıyım ve sarj alet,inde ole yazıo

NR6630

NR6630

Üye
doğru kardeş yaa bendede aynı ama hiç ısınmıyoki benimki ayrıca zaten orjinalde almışsın ama onda niye ısınıyo aklıma bişi geliyor telefoun içindeki şarj entei arızalıysa oda ısıtabilir aletin dostum yaw. bu arada niye kutu içeriğini tam incelemedin ya keşke tam inceleseydin .. eğer elinden çıkarta biliyosan hemen çıkar ve temiz bir n900 al tamm az daha dene :hmmm

--------------- Ekleme ---------------

arkadaşım kablonun ac-10x (yada 10e)olması lazım (şarj aletinin)

ınput:ac-100-240v.....750-60 hz/160 ma
output:dc 5.0v/ 1200 ma olması lazım

n900 kullanıcısıyım ve sarj alet,inde ole yazıo
bendekide bu evevt aynısı hatta :allalla::allalla: ama ısınma yok bende

kuavo15

kuavo15

Üye
benkindede ısınmıyor meego turkiyede n97nin n900 uymadığnı solemişlerdi onun için ca-10x bulman lazım

mustimik

mustimik

Üye
    Konu Sahibi
benim bugün aldığım alet AC10e arkadaşlar, doğrusunu almışım nihayet, 30 tl verdim bu kez, ama ısınma daimi

haltie

haltie

Üye
yazık olmuş gerçekten:s

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Geçmiş olsun

fegusimir

Üye
benim bugün aldığım alet AC10e arkadaşlar, doğrusunu almışım nihayet, 30 tl verdim bu kez, ama ısınma daimi
Arkadasim basina gelenlere cok üzüldüm.Haksiz kazanc saglamak amaciyla insanlarin güven ve itimatlarini zedeleyen bu insan müsveddelerini ne demeli bilmiyorum.Umarim aldigin n900 orjinaldir.su an piyasada birebir kopyasi yapilmis durumda ve kullanicin bunu ayirt edebilmesi cok zor.Avrupada bile bire bir imitasyon telefon satan bazi sitelerin varligi var.Linki burda paylasip kötü amacli insanlara firsat vermek istemiyorum.becerebilirsem özeline linki atacagim.bir karsilastir eger telefonun orjinal degilse hukuki yollardan hakkini aramani tavsiye ederim,en azindan baskalarinin canini yakmasinlar.

mustafaatilla

mustafaatilla

Üye
geçmiş olsun.. üzüldüm adına.. çözüm bulmak lazım bu saatten sonra..
fakat bataryanın orjinal olmaması ihtimalini düşün derim
orjinal olmayan batarya şarj cihazını ısıtır hatta yakar.. bi kontrol et bence..

mustimik

mustimik

Üye
    Konu Sahibi
AC10E de ayni sekilde orantisiz isiniyor,esimin 5800 bataryasini taktim,degisiklik yok, orjinal aletin gumlemesi an meselesi,
Daha once sarj aleti yakan cihazlarim oldu, sarjli matkap,sarjli supurge,sarjli kulaklik, hepsini bir kac sarj aleti gumlemesinden sonra hayatimdan cikardim, soz konusu N900 olunca evde unutunca bile o gun gecmek bilmiyor.
Hep dile getirdigim konu su aslinda, bizler nokia ya ragmen servis ve garanti destegi sunulmayan bu telefonlara 1000 liraya yakin para yatirdik, en azindan bir Meego surumunu hak ediyoruz.

--------------- Ekleme ---------------

AC10E de ayni sekilde orantisiz isiniyor,esimin 5800 bataryasini taktim,degisiklik yok, orjinal aletin gumlemesi an meselesi,
Daha once sarj aleti yakan cihazlarim oldu, sarjli matkap,sarjli supurge,sarjli kulaklik, hepsini bir kac sarj aleti gumlemesinden sonra hayatimdan cikardim, soz konusu N900 olunca evde unutunca bile o gun gecmek bilmiyor.
Hep dile getirdigim konu su aslinda, bizler nokia ya ragmen servis ve garanti destegi sunulmayan bu telefonlara 1000 liraya yakin para yatirdik, en azindan bir Meego surumunu hak ediyoruz. Cunku biz nokia nin kale arkasi tribunuyuz, yense de yenilse de,

artistcem

Üye
bnde yurtdısından yenı aldım ama sarjı cok kotu 1 gun anca gıdıyor aynı sorunu yasayan arkadaslar varsa yrd olurlarsa sevınırım

mustafaatilla

mustafaatilla

Üye
n900= 2batarya ;)

NR6630

NR6630

Üye
yaaw adam akıllı bir batarya adresi ve linki verin hele bana ya parası önemli değil 3 gündür bataryasızım tam orjinal alcam yedekte alıcam ama yedek markasız olabilir şu 1900mah lık pil varmış onuda alcam yeri nerde bieln varmı arkadaşlar 2 batarya şart oldu yettiartık deliricem :off:

mustimik

mustimik

Üye
    Konu Sahibi
1900 mah bataryanın yanına bir de kapak almak gerekiyor, arka kapak kapanmıyor.

NR6630

NR6630

Üye
ozaman desene onu hayatta almam çünki telefon zaten yeterince iri :hmmm

_immortal_

_immortal_

Üye
geçmiş olsun kardeşim...valla yiğen almayadan kendi eliyle kutulu açılmamış olrak getirdi üzrine kayıt etirdi herşeyi orginal şuan çok menunum 2 saatde şarj oluyor....genelde birşey almaya kalktığınızda ürünü 1 saat inceleyin....ve kesinlikle sahibinden.comu önermem bende ordan bi olay yaşadım n95 8 gb lık tel alcaktım ...adamla görüştük aile babası çocuk sesleri filan geliyordu telefondan normal bi aile ortamı sesi geliyordu...ramazan ayının ilk günü cuma günü anlaştık havale yaptım ...havale yaptıkdan sonra adamın cepi kapalı oldu yok oldu ortadan...direk üzerine soğuk su içtim tekrardan bulurum diye sahibinden.comda geziniyordum aynı telefonu yayınlamış tekrardan...laf ettim filan mesaj yazdım cevap yok...sahibinden.coma yazdım olayı anlattım o nickili kişinin hesabını kara listeye aldı adam başka nick altında pazarlamaya devam etti olay bu başka hiçbir şey yapmadılar...o yüzden sitelerden alcağımız zaman kargocunun yanında açın- veyada tadığınız kişilerden alın...geçmiş olsun...

SilentOne

SilentOne

Üye
geçmiş olsun

NR6630

NR6630

Üye
Immortal cok hakli sahibinden.com dan sakin almayin yok alirsanizda kapida odeme secenegi sunun saticiya. zaten yok falan derse bilinki dolandiracak sizi :ehe

mustimik

mustimik

Üye
    Konu Sahibi
50. günde AC 10E de patlattı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt