HtC telefona ROM yüklemek

Sponsorlu Bağlantılar

Knuckleduster

Üye
    Konu Sahibi
HtC telefona ROM yüklemek
Arkadaşlar telefona ROM nasıl yükleniyor bunu merak ediyorum cevabı araştırdım ama bir türlü birşeyler bulamadım nasıl yapacağıma dair. Eğer bilginiz dahilindeyse bana yardımcı olursanız memnun olurum şimdiden teşekkürler..

ataman01hh

Üye
htc touch türkce program var cok kolay yüklemesi lazimsa kontak kur benimle yüzde 80 türkce oluyo

anil811

Üye
önce data kablosuyla bağlantı kurarsın. sonra hazır romlar var bu sitede. romun üzerini çift tıklarsın. sonra cihaz seni yönlendirir.

yugoripper

Üye
rom yüklemek sorun değil de, önce telefonunun yedeğini alman lazım ki veri kaybetme, ben spb backup kullanıyorum, önce yedek alıyorsun, yedek alma yeri olarak hafıza kartını gösteriyosun, yedeği tek bir exe dosyası olarak hafıza kartına atıyor. rom yükledikten sonra ise yapman gereken tek şey hafıza kartındaki .exe dosyasını çalıştırıp "rom update mod"u seçip ok demek. başka hiç bir işlem yapmana gerek yok.

carpe_diem45

Üye
htc touch türkce program var cok kolay yüklemesi lazimsa kontak kur benimle yüzde 80 türkce oluyo

hocam bende HTC wing var yurtdışından geldi dili ingilizce türkçeleştirmek istiyorum sizdeki program işime yararmı yada bildiğiniz bi program falan varmı?yardımcı olursanız çok sevinirim...

mancukya

Üye
hangi htc markasi oldugunu söyle ilk önce her telin romu degisiktir ve ilk önce ipl spl acmak zorundasin

magdalena

magdalena

Üye
htc konusunda tam destek merak ettikleriniz ...buyrun burdan yakalım :P

--------------- Ekleme ---------------

önce hard spl yapman gerekli yani romunu yeni kirletilmiş yada temiz romlara açman gerekli bunun için hard spl için gerekli alet erdavatı indirmen gerekli....cid unlock yapman lazım lazımda lazım...rom yükleme ve bu benzeri işlemler de yapacağın küçük bir hata başına dert açabilir hatta pda nla vedalaşabilirsin..yok ben göze aldım dersen gerekli linkler konusunda yardımcı olurum anlayan için basit anlamayan için ölümcül bir hatadır... :P

hocam bende HTC wing var yurtdışından geldi dili ingilizce türkçeleştirmek istiyorum sizdeki program işime yararmı yada bildiğiniz bi program falan varmı?yardımcı olursanız çok sevinirim...

türkçeleştirme için o kadar çok program varki artık neyi kim türkçeleştirdi oda ayrı bir sorun...ama nette araştırman en iyisi tabiki yok kardeşim yok ben bulamıyorum yada aramaya üşeniyorum dersen bakalım..http://www.maxicep.com/images/smileyler/deal.gif

nameisselcuk

Üye
beyler iyi güzelde bu htc pda ların imeileri de bu yöntemle değişiyormu? veya bunu değiştirme imkanı varmı prog. vs ile?

Pascal_Nouma41

Pascal_Nouma41

Üye
selamlar bende htc tytn var wm 6.1 yüklü 6.5 nasıl yüklenir yada 7 si çıktımı teşekkürler

Preacher

Üye
Açılan başlığa "bilen kişi" olarak verdiğiniz yüzeysel ve içeriksiz bilgilere teşekkürler.

knrock

Üye
arkadaşlar bende htc p3400 var da buna rom yüklemek istiyorum internetten indirdim nbh. dosyası ama onu nasıl yükleyebilirrim birtürrlü bulamadım yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekürler...

kamikaze__81

Üye
rok yüklerken cöktü ne yapmalıyım

hunkar159

hunkar159

Üye
hard spl yapmadan sakin deneme yoksa tel bot modunda kalir. hard spl icinde spl versiyonunun yüksek olmamasi gerekli eger öyleyse cihazin sitesinden daha eski olan orjinal romu indir kur, sonrasinda da cihazina uygun hspl yapan bi pro indirir spl kilidini kaldirirsin(hard spl) daha sonrada ister costom ister orjinal türkce rom yüklersin. costom rom yüklersen cihaz hep hspl olarak kalir bir sonraki rom yüklemende hspl yapmana gerek kalmaz, orjinal rom yüklersen yükleme sonrasinda spl yeniden devreye girer. spl bootloader gibidir cihaza yüklenmesi gereken romu denetler ve ona göre rom kurulumuna izin verir aksi halde hata alirsin ve cihazi boza bilirsin. spl versiyonu genelde ör: 1.42000000 seklinde dir hspl yapinca da 1.42 olarak görülür. spl versiyonunu ögrenmek icin kapali cihazin ses kisma tus ve acma tusuna basili tutunca ekrana gelir cikmal icin ya bataryayi cikar yada soft reset tusuna basman yeterlidir, aman dikkat derim kolay gelsin

rok yüklerken cöktü ne yapmalıyım

orjinal romu indir kur düzelir