Son dakika! NUMARASINI TAŞIYANA TURKCELLin ILK AVANTAJI

Sponsorlu Bağlantılar

LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Son dakika! NUMARASINI TAŞIYANA TURKCELLin ILK AVANTAJI
Evet arkadaşlar bildiğiniz gibi numara taşınabilirligi 6 kasımda yürürlüğe giriyor. Turkcell erken davrandı ve ilk kampanyasını patlattı.

Turkcell'e geç 6 ay 30 dakka bedava konuş.

6 ekim ile 6 kasım arasında turkcell iletişim merkezlerine, extralara, abone merkezlerine veya satış noktalarına gelerek yazılı bildirisini yaparak bu kampanyaya katılıyorlar.

Ayrıntılı bilgi için

4440532
4440535

vadafone ve avea nasıl bir karşılık verecek çok merak ediyorum.

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Güzel Bir Avantaj bende aveayı bekliyorum aveaya geçmeyi düşünüyorum.

crazy_gokhan

crazy_gokhan

Üye
Evet arkadaşlar bildiğiniz gibi numara taşınabilirligi 6 kasımda yürürlüğe giriyor. Turkcell erken davrandı ve ilk kampanyasını patlattı.

Turkcell'e geç 6 ay 30 dakka bedava konuş.

6 ekim ile 6 kasım arasında turkcell iletişim merkezlerine, extralara, abone merkezlerine veya satış noktalarına gelerek yazılı bildirisini yaparak bu kampanyaya katılıyorlar.

Ayrıntılı bilgi için

4440532
4440535

vadafone ve avea nasıl bir karşılık verecek çok merak ediyorum.

Ya ben bu kadar teknolojiyi takip ediyorum ama bu taşınabilir numara olayını anlamış değilim bana açıklacak olan varmı...

kacaksevgilim

kacaksevgilim

Üye
Ya ben bu kadar teknolojiyi takip ediyorum ama bu taşınabilir numara olayını anlamış değilim bana açıklacak olan varmı...

Hiç sorma akrdeşim aynı dertten bende muzdaripim:D
Bildiğim kadarıylar numan aynı kalıyor sadece öndeki yazan 0537 0542 0555 gibi GSM oparatörlerin ön numaraları kalıyor::sopa:

LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Hiç sorma akrdeşim aynı dertten bende muzdaripim:D
Bildiğim kadarıylar numan aynı kalıyor sadece öndeki yazan 0537 0542 0555 gibi GSM oparatörlerin ön numaraları kalıyor::sopa:

hayır arkadaşlar. Bu şekilde değil. Numara taşınabilirliği demek yani.

Örneğin: turkcell desin numaran 05351234567 vadafoneye geçeceksin diyelim o zaman numaran aynı kalıyor yani 05351234567 olarak kalıyor ama aynı vadafone hatlar gibi kullanmaya ve o avantajlardan yararlanabilirsin. Başkası seni ararken iki tane "dıt" sesi duyuyor böylece seni arayan kişi hattını değiştirdiğini anlıyor.

Yani değişmeyen tek şey sim kartın ve numaran, bunların haricindeki bütün herşey diğer hatta geçiyor. Anlamadığınız bir şey olursa PM (özel mesaj) yollayın cevap veririm.

Soneday

Soneday

Üye
hayır arkadaşlar. Bu şekilde değil. Numara taşınabilirliği demek yani.

Örneğin: turkcell desin numaran 05351234567 vadafoneye geçeceksin diyelim o zaman numaran aynı kalıyor yani 05351234567 olarak kalıyor ama aynı vadafone hatlar gibi kullanmaya ve o avantajlardan yararlanabilirsin. Başkası seni ararken iki tane "dıt" sesi duyuyor böylece seni arayan kişi hattını değiştirdiğini anlıyor.

Yani değişmeyen tek şey sim kartın ve numaran, bunların haricindeki bütün herşey diğer hatta geçiyor. Anlamadığınız bir şey olursa PM (özel mesaj) yollayın cevap veririm.

yine anlamadım
vodafoneye geçtik tamam,avantajlardan yararlanıyoruz tamam
peki turkcell ile bi bağlantımız oluyormu hala
yani turkcell avantajlarından yararlanabiliyormuyuz

POWER

POWER

Üye
Birini arıyacaksan aynı operator mu değil mi anlayamıyacaksın :ss olaya bak!

akula

akula

Üye

düşünmesi bile kötü herzaman ardıgınız turkcelli arkadasınız 5 dakikada bi kontur gidicek hesabı yapıp aramanın sonunda -20 görünce şok üstüne şok geçirmek :allalla: kötü bi deneyim olacak bizim için

LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi

hayır bu iş öyle değil. Operatörünü değiştiren kişinin hattı iki kere "dıt" sesi çıkarıyor böylelile operatör değiştirdiğini anlıyorsun. Okey

--------------- Ekleme ---------------

yine anlamadım
vodafoneye geçtik tamam,avantajlardan yararlanıyoruz tamam
peki turkcell ile bi bağlantımız oluyormu hala
yani turkcell avantajlarından yararlanabiliyormuyuz

hayır. Turkcelın avantajlarından daha yararlanamıyorsun. Turkcelle ilişkin tamamen kesiliyor. Hattın tamamen diğer operatöre geçiş yapıyor. Sadece sim kartın ve numaran turkcelle benziyor ama hat vadafone....... Anladın mı?

--------------- Ekleme ---------------

Aklıma gelmişken söyleyeyim. Numaranın yedeğini çıkarırken o anda bulunduğun veya geçiş yaptığın operatörün bayisine gitmen lazım okey

POWER

POWER

Üye
Peki hangi operatöre geçtiğini nasıl anlayacam iki dıt dıt la? Hem sağlık açısından karşımdaki telefonu açmadan kulağıma gtürmüyorum ya duymazsam şu Dıt Dıt ı?

LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Peki hangi operatöre geçtiğini nasıl anlayacam iki dıt dıt la? Hem sağlık açısından karşımdaki telefonu açmadan kulağıma gtürmüyorum ya duymazsam şu Dıt Dıt ı?

arkadaş aradığın kişinin hangi operatöre geçtiği önemli değil çünkü, şebeke dışı aramalar bütün operatörlerde aynı. Bu uygulamayı tüm operatörler yapacak sadece turkcell değil. Sen diyorsun ki "sağlık açısından karşımdaki telefonu açmadan kulağıma gtürmüyorum" 3-5 saniye ile sağlıkdan tasarruf yapılmaz.
En önemlisi de ben turkcellin resmi bir çalışanı değilim. Burada da turkcelli veya diğerlerini savunacak değilim. Bu konuyu sizlere bilgi olsun diye açtım ""(REKLAM OLSUN DIYE DEĞIL)"":oke:

Solamente

Üye

Kesinlikle sana katılıyorum hadi kaçırdık iki dıtı yandı gitti olanca kontörler biz neyse tamam işin dip noktasını bulur çözeriz olayı hadi de ya yaşlı telefon kullanıcıları ne yapıcak hala arama yapmayı bırakın numara çeviremeyen insanlar var :bilmem:
Bence bi uyarı olmalı aradığınız abone vs.vs. kullacısıdır diye :islik

Yada boşverin aramayın kimseyi aranmak çok güzel bişi :ehe:ehe

crazy_gokhan

crazy_gokhan

Üye
valla ben yazılanları okudum ama daha halen bişey anlamadım...

ilo53

ilo53

Üye
bende bı hattımı avea yapmayı dusunuyorum

dragonhell12

Üye
guzel bir avantaj bence

POWER

POWER

Üye
arkadaş aradığın kişinin hangi operatöre geçtiği önemli değil çünkü, şebeke dışı aramalar bütün operatörlerde aynı. Bu uygulamayı tüm operatörler yapacak sadece turkcell değil. Sen diyorsun ki "sağlık açısından karşımdaki telefonu açmadan kulağıma gtürmüyorum" 3-5 saniye ile sağlıkdan tasarruf yapılmaz.
En önemlisi de ben turkcellin resmi bir çalışanı değilim. Burada da turkcelli veya diğerlerini savunacak değilim. Bu konuyu sizlere bilgi olsun diye açtım ""(REKLAM OLSUN DIYE DEĞIL)"":oke:

Arkadaşım sana bir kastım yok sadece konu ile ilgili olduğun için soruları sana soruyorum :) üzerine alınma lüfen. Hem turkcell çalışanı olsaydın ne farkederdi ki ben 8 yıllık Turkcell kullanıcısıyım ve gayet memnunum :)
- ufak bir araştırmayla o 3-5 sn nin ne kadar önemli olduğunu öğrenirsin :)

Samsunspor

Samsunspor

Emekli Yönetici
bence çok gereksiz ve bi o kadar da, yanlış bi uygulama.. zaten milletin kafası (ben de dahil) almıo, bi de insanların aklını alacaksın,, yürüyen tekere çomak sokacaksın,,, trkcll ay da bi verdiğin 30 dak. bedavayı sana iade ediorum al başına çal ben 30 dakkayı 3dak.da bitiriyorum. boşverin millet herkes hattında kalsın ve zaten karmaşanın bitmediği ülkemde bir de bu saçmalıklar yaşanmasın... DarkTurk55 made in SAMSUN...and SPOR..

grafikseli 84

grafikseli 84

Üye
of ya fena iş

Üst Alt