ADD Başkanı herşeyi itiraf etti ! CAVLAK: ATATÜRK'Ü KULLANDIK, ONA İHANET ETTİK

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
"The Patriot"

"The Patriot"

Üye

Eski Almanya-Recklinghausen ADD Başkanı Dr. Yüksel Cavlak, ADD'nin Atatürk'ün adını kullandığını söyledi.

Cavlak, "Açık konuşmak gerekirse, ona ve ilkelerine ihanet edildi. Ortada sadece çıplak bir Atatürk tümcesi kaldı." özeleştirisinde bulundu.

Genel başkanları emekli Orgeneral Şener Eruygur'un darbecilik iddiası ile tutuklanmasının ardından Atatürkçü Düşünce Derneği'ndeki (ADD) kavga büyüyor. Eski Almanya-Recklinghausen ADD Başkanı Dr. Yüksel Cavlak, "Asa Haber Dünyası" adlı internet sitesine ilginç bir yazı kaleme aldı. Halen İsviçre'deki Avrupa Düşünce Kulübü başkanı olan Dr. Cavlak'ın, 'Atatürkçülük İlkeleri Bölünmez Bir Bütündür Diyenlere!..' başlıklı yazısının konusu Atatürkçülerin bir araya gelememesiydi.

Atatürkçülerin aralarında bir türlü anlaşamadıklarını belirten Dr. Cavlak, yazısında, "Biliyorsunuz, Ankara'da Atatürk Araştırmaları Merkezi vardır. Onlar bile yıllardır araştıra araştıra, bir türlü bu bütünlüğün ana temelini, daha doğrusu -ni bulamadılar." cümlelerine yer verdi.

Atatürk ilkelerini anlayamadığımız konusunun ulusal bayramlarda ve özellikle 10 Kasım'larda anlatıp durulduğunu söyleyen Dr. Cavlak, "Mademki Atatürkçülük ilkeleri bölünmez bir bütündür, neden Atatürkçü düşünceyi ikiye, daha açıkçası üçe böldük?.. Atatürkçü Düşünce Derneği. Bu üç tümcenin başındaki Atatürk'ü aldık ve kişisel çıkarlarımız için kullandık. Daha da açık konuşmak gerekirse, ona ve ilkelerine ihanet edildi. Ortada sadece çıplak bir Atatürk tümcesi kaldı! Düşünceye gelince: Hem düşünür Atatürk hem de Atatürkçü düşünce bir kenara bırakıldı. Düşüncenin yerini, daha basit olan resimler, heykeller, büstler ve kalıplaşmış sözler aldı. Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, halkçılık, devletçilik, devrimcilik, laiklik gibi ilkeler düşünce dışı bırakıldı." ifadelerini kullandı. Dr. Cavlak, bugün ADD'nin dernekçilikten öteye giden bir işlevinin kalmadığını sözlerine ekledi.

ZAMAN

_KadirşinaS_

Üye
Sonunda bunların içinde şerefi olan bir tane çıktı. Kendisini haysiyetli davranarak bu itirafı ve öz eleştiriyi yaptığı için tebrik ederim. Bunların peşinden deli gibi koşanların da artık at gözlüklerini çıkarmalarını temenni ederim.:oke:

KAFKAS KARTALI

Üye
Sonunda bunların içinde şerefi olan bir tane çıktı. Kendisini haysiyetli davranarak bu itirafı ve öz eleştiriyi yaptığı için tebrik ederim. Bunların peşinden deli gibi koşanların da artık at gözlüklerini çıkarmalarını temenni ederim.:oke:

aynen katılıyorum.

Solamente

Üye
:@ ya ne denirki bu insanlara

Romantik Prens

Romantik Prens

Üye
yorumsuz !!

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici

Umarım lider kadrosundan bahsediyorsun ..

mAd_girL

mAd_girL

Üye
şaşırdım hayret..

ÁŔÁŚ

ÁŔÁŚ

Üye
:alkis:alkis

D3N1Z

D3N1Z

Üye

hitaplarina dikkat et bir kaç ortaligi karistirmak istiyen ve bunlara ayak uyduran kişilerin oyununa gelmeyin bir ADD mensubu ya da sempatizani degilim ancak bir cok tanidigim var ayrica yaptiklari bazi sempozyumlar soylesiler toplantlar eylemlere bakildikca hic de oyle senin dediign gibi serefsizlerin yapacagi bir sey degil yaptiklari zaten serefsizlere karsi bi durusdu...

_KadirşinaS_

Üye
Umarım lider kadrosundan bahsediyorsun ..
Tabiki lider kadrosundan bahsediyorum.Geri kalan kişiler saf niyetlerle onların peşlerinden giden piyonlar sadece.

hitaplarina dikkat et bir kaç ortaligi karistirmak istiyen ve bunlara ayak uyduran kişilerin oyununa gelmeyin bir ADD mensubu ya da sempatizani degilim ancak bir cok tanidigim var ayrica yaptiklari bazi sempozyumlar soylesiler toplantlar eylemlere bakildikca hic de oyle senin dediign gibi serefsizlerin yapacagi bir sey degil yaptiklari zaten serefsizlere karsi bi durusdu...
Böyle millet düşmanları için ş erefsiz de derim, site izin verse buraya daha ağır şeyler de yazarım. Hatırlarsanız bir ara halkı "Cumhuriyet Mitingleri" adı altında nasıl kutuplaştırmışlardı. Demişsin ki sempozyumlar toplantılar normaldi.Tabiki tabanı etkilemek için ilgi çekici faaliyetlerde bulunmuşlardır. Yoksa gerçek yüzlerini gösterseler nasıl yandaş bulabilirlerdi ki?

D3N1Z

D3N1Z

Üye
o mitingler bazi olumsuzluklar disinda iyiki yapildi kutuplasma degil serefsizlere karsi iyiki yapilmisdi asil milleti kutuplara ayirmaya calisanlara karsi hep beraber butun olabilmek icin yapildi..sadece bazi seyleri bende onaylamadim ancak yapilan gerekli yerinde bi davranisdi ve bu konular burada konusulacak konuLar degil...

_KadirşinaS_

Üye
o mitingler bazi olumsuzluklar disinda iyiki yapildi kutuplasma degil serefsizlere karsi iyiki yapilmisdi asil milleti kutuplara ayirmaya calisanlara karsi hep beraber butun olabilmek icin yapildi..sadece bazi seyleri bende onaylamadim ancak yapilan gerekli yerinde bi davranisdi ve bu konular burada konusulacak konuLar degil...

Her gün bir şehit var hani Cumhuriyet Mitingleri, ermeniler soykırımı herkese kabul ettirdiler hani Cumhuriyet Mitingleri, İnsanlara başlarını örtmeyeceklerine dair kağıt imzalatılacak kadar canice özgürlükler katlediliyor hani Cumhuriyet Mitingleri, bazı kendini bilmezler darbe planları yaptılar, ülkenin kuyusunu kazmaya çalıştılar hani Cumhuriyet Mitingleri....Bu mitinglerin ne kadar samimiyetten uzak, masabaşı oyunların bir parçası olduğunu ve insanları nasıl kullandıklarını anlamışsındır.Ama BAŞARAMADILAR, BAŞARAMAYACAKLAR....:nono:

mAd_girL

mAd_girL

Üye
bende dürüstlüklerine şaşırdım yoksa bu açıklanmadanda biliniyordu :)

Anıl Umut

Emekli Yönetici
artık bu konuları anlamıyor ve yorum yapmıyorum..

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Geniş düşünebiliyor muyuz acaba bir değer yargısına varmadan önce? Yeterince sorguluyor muyuz? Gelen bilgiyi, bilgiyi gönderen kaynağı, bilginin vardığı sonucu... Bir fikri savunurken acaba karşı düşünceye ne kadar tarafsız gözlerle (adeta karşı görüşün savunucusu olacak derecede) bakabiliyoruz? Şans veriyor muyuz acaba karşı görüşün de doğru olabileceğine?

Yoksa ailemizin, arkadaşlarımızın, öğretmenlerimizin değer yargılarını sorgusuz sualsiz kabul mü ediyoruz?.. Galeyana gelip olay çıkartmak hayvani dürtülerimizin temelinde var! Ne kadar karşı durabiliyoruz acaba hayvani dürtülerimize(nefsimize)?..

Beyazı savunurken, siyahı beyazdan daha çok araştırmış olmanızı dilerim arkadaşlar...
Güzeli görmeyen gözler, çirkini güzel zanneder...

_KadirşinaS_

Üye
Geniş düşünebiliyor muyuz acaba bir değer yargısına varmadan önce? Yeterince sorguluyor muyuz? Gelen bilgiyi, bilgiyi gönderen kaynağı, bilginin vardığı sonucu... Bir fikri savunurken acaba karşı düşünceye ne kadar tarafsız gözlerle (adeta karşı görüşün savunucusu olacak derecede) bakabiliyoruz? Şans veriyor muyuz acaba karşı görüşün de doğru olabileceğine?

Yoksa ailemizin, arkadaşlarımızın, öğretmenlerimizin değer yargılarını sorgusuz sualsiz kabul mü ediyoruz?.. Galeyana gelip olay çıkartmak hayvani dürtülerimizin temelinde var! Ne kadar karşı durabiliyoruz acaba hayvani dürtülerimize(nefsimize)?..

Beyazı savunurken, siyahı beyazdan daha çok araştırmış olmanızı dilerim arkadaşlar...
Güzeli görmeyen gözler, çirkini güzel zanneder...

Sana şu kadarını söyleyeyim. Bir ara ben bile ciddi ciddi üye olmak üzereydim bu add denen karanlık oluşuma.Bir kaç organizasyonuna katıldım,üye olan birçok kişiyle sürekli fikir teatisinde bulundum.Bu hareketlerinin farkına ta o zaman varmıştım ama "yok canım, böyle bir riyakarlık yapmazlar.Sanırım benim düşünce tarzıma uymuyor,Atatürk'ü algılayışımız farklıdır." diye düşünerek vazgeçmiştim.Sence daha ne kadar tarafsız olabilirim.

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Sana şu kadarını söyleyeyim. Bir ara ben bile ciddi ciddi üye olmak üzereydim bu add denen karanlık oluşuma.Bir kaç organizasyonuna katıldım,üye olan birçok kişiyle sürekli fikir teatisinde bulundum.Bu hareketlerinin farkına ta o zaman varmıştım ama "yok canım, böyle bir riyakarlık yapmazlar.Sanırım benim düşünce tarzıma uymuyor,Atatürk'ü algılayışımız farklıdır." diye düşünerek vazgeçmiştim.Sence daha ne kadar tarafsız olabilirim.

Ben kesinlikle bizzat size (ya da savunduğunuz görüşe) yönelik yazmadım :)
Bir küçük sürtüşme yaşanmış sanki bu konu altında... Ben de bu kutuplaşmayı görünce (ki burada mikrosu görünüyor ama ülkemde makrosu yaşanıyor) aklıma geldi sorguluyor muyuz diye...

Sorgulamadan bazı değer yargılarının kabul edilmesi ülkemde kanayan bir yara bana kalırsa! Vatanı bölmek isteyeni de, Atatürkçüyüm diyeni de, solcusu da sağcısı da, dindarı da dinsizi de... sorgulamıyor bana kalırsa... İşte tam da bu nedenle ülkemde "koyunuz biz" yakıştırması yapılıyor... Koyunuz biz... Bir çoban buluyoruz, iyi kaval çalmaktan başka meziyeti olmayan... Peşine takılıp gidiyoruz...

Sorgulayabiliyorsanız vardığınız tüm değer yargılarından önce, ne mutlu size... :)

_KadirşinaS_

Üye
Ben kesinlikle bizzat size (ya da savunduğunuz görüşe) yönelik yazmadım :)
Bir küçük sürtüşme yaşanmış sanki bu konu altında... Ben de bu kutuplaşmayı görünce (ki burada mikrosu görünüyor ama ülkemde makrosu yaşanıyor) aklıma geldi sorguluyor muyuz diye...

Sorgulamadan bazı değer yargılarının kabul edilmesi ülkemde kanayan bir yara bana kalırsa! Vatanı bölmek isteyeni de, Atatürkçüyüm diyeni de, solcusu da sağcısı da, dindarı da dinsizi de... sorgulamıyor bana kalırsa... İşte tam da bu nedenle ülkemde "koyunuz biz" yakıştırması yapılıyor... Koyunuz biz... Bir çoban buluyoruz, iyi kaval çalmaktan başka meziyeti olmayan... Peşine takılıp gidiyoruz...

Sorgulayabiliyorsanız vardığınız tüm değer yargılarından önce, ne mutlu size... :)

Sorgulamadan karar vermek ya da yargısız infaz insan tabiyatına aykırıdır. Zira bu durumda "insan düşünen bir hayvandır" tanımındaki "düşünen" sıfatının da cümleden çıkması gerekir.Niyetim kimseyle tartışmak da değil. Benim sözlerimden alıntı yapılınca doğal olarak bana cevap hakkı doğmuş oldu. Ben de sadece bunu kullandım.:oke:

Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Sorgulamadan karar vermek ya da yargısız infaz insan tabiyatına aykırıdır. Zira bu durumda "insan düşünen bir hayvandır" tanımındaki "düşünen" sıfatının da cümleden çıkması gerekir.Niyetim kimseyle tartışmak da değil. Benim sözlerimden alıntı yapılınca doğal olarak bana cevap hakkı doğmuş oldu. Ben de sadece bunu kullandım.:oke:

Ben genel olarak bir yazı yazmıştım sonra sizin yazımı alıntıladığınız ve bana sana şu kadarını söyleyeyim, sence daha ne kadar... diye hitaplarınızın bulunduğu yazınızı gördüm :) Doğal olarak size cevap verdim ben de :)

İşte tam da bundan bahsediyordum ben de, bana çok güzel bir örnek verdiniz :)

İnsan düşünen bir hayvandır. Bu önermeyi bir yerden duydunuz. Peki ne kadar sorguladınız :)
Bu sözü Aristoteles söylemiştir :) Çözümlemesini yaparsak;
1) İnsan bir hayvandır.
2) İnsanla hayvan arasındaki tek fark düşünmektir.

Birinci açılımı kabul edersek evrim teorisine yol vermiş oluruz :) (Ki inandığınızı pek zannetmiyorum). Zira insanın hayvan olduğu iddiası Darwin tarafından teorileştirilmiştir ve maymundan evrimleşilmiş iddiasıyla desteklenmiştir. Genel olarak dinsel dogmalara bağlı kesimler insanın bir hayvan olduğunu reddederler, Tanrı'nın bizzat insan olarak yarattığı savunulur, Adem ve Havva'dan türenildiği savunulur :) Bu da insan düşünen bir hayvandır önermesine şiddetle karşı çıkmalarını sonuçlar, insan bir hayvan değildir diye :) Kısacası sizin mutlak bir şekilde kabul ettiğinizi gördüğüm insan düşünen bir hayvandır sözü tartışmalı olup, bir filozofça ortaya atılmıştır :) Bu nedenle bu söz, bahsettiğiniz gibi bir TANIM değildir :)

Ayrıca sorgulamamak ve yargısız infaz tam da sözlerinizin aksine insanın tabiatında vardır! Sizin ve Aristo'nun tanımına göre aslen hayvan olan insan her zaman düşünmez (kaldı ki rahatça tahmin edebileceğiniz üzere Aristo ve benim düşünmekten kastımız Felsefi düşünmektir, yoksa -örneğin- "bu adam da ne kadar çokbilmiş" düşüncesi kastedilmez :) ) Hele sorgulamayı nadir sayıda insan gerçekleştirir :)

Keşke siz ve Aristo haklı olsanız :) Her insan düşünebilse, sorgulayabilse :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...