EZ Package Disabler (Samsung) v2.5.5 [Patched]

Sponsorlu Bağlantılar

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
    Konu Sahibi
EZ Package Disabler (Samsung) v2.5.5 [Patched]
EZ Package Disabler, Samsung cihazlar için yayınlanan sistem uygulamalarını devre dışı bırakma uygulamasıdır. Android 4.4 ve üzeri gerektirir. Root gerektirmiyor. Yükleme ile birlikte bu uygulamayı cihaz yöneticisi olarak yapılandıracağınızdan, kaldırmak istediğinizde Uygulamalar seçeneğinden değilde, yine bu programın içine girerek devre dışı bırakabilir veya kaldırabilirsiniz.

WHAT’S NEW

Sorry folks, due to Samsung requests and for safety reasons, we have to remove some packages relating to system update. We know you love your Samsung but here are the removed packages :
- com.wssyncmldm
- com.sec.android.fotaclient
- com.ws.dm
- com.samsung.sdm
- com.sec.android.soagent

İçeriği görebilmek için Giriş yap veya üye ol.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: veliahht01 ve Bahadir_fb

avantis

avantis

Üye
2.5.1 sürümü mutlu bir beraberliğimiz vardı. 2.5.2 sürümüne güncelledim. Durduruldu hatası verdi ve açılmadı. 2.5.1 sürümünü yükledim bu sefer lisans hatası verdi. 2.5.3 sürümüne güncellendi düzeldi dedim yine durduruldu hatası. Uygulama sahibine mail attım. Bayağı uğraştı. En son bana bir sürüm yolladı ve şu anda çalışıyor. Velhasıl her güncelleme iyi olmayabilir

• Beğen
Tepkiler: Bab-ı Umut
Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
    Konu Sahibi
2.5.1 sürümü mutlu bir beraberliğimiz vardı. 2.5.2 sürümüne güncelledim. Durduruldu hatası verdi ve açılmadı. 2.5.1 sürümünü yükledim bu sefer lisans hatası verdi. 2.5.3 sürümüne güncellendi düzeldi dedim yine durduruldu hatası. Uygulama sahibine mail attım. Bayağı uğraştı. En son bana bir sürüm yolladı ve şu anda çalışıyor. Velhasıl her güncelleme iyi olmayabilir

Bazı güncellemeler, bazen hayal kırıklığına neden oluyor. Ben bu uygulamayı hiç kullanmadım ama, dediğiniz gibi buna benzer durumla bende karşılaşmışımdır. Onun için özellikle kullandığım uygulamaların her zaman sorunsuz bir sürümün apk'sini cihazımda bulunduruyorum.
Ne olur ne olmaz.:ehe

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
Silindi

Son düzenleme:
Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
    Konu Sahibi
Bu tür uygulamalar sisteme kalıcı hasar veya zarar verir mi? Örneğin Android sistemi uygulamasını yanlışlıkla devre dışı bıraktım diyelim cihaz açılış ekranında kaldı sonra recovery den format atıldığında eski haline döner mi?

Sisteme kalıcı hasar vermez. En azından bir programın hata vermesi ve açılmaması Recovery modunu etkilemez.

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
Silindi

Son düzenleme:
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Format atınca düzelir yani?

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Düzelir ama verilerin ve dosyaların yalan olacağı için bu tür bir hataya düşmemeye dikkat et :)
Bendekine baktım da sürüm 2.5.5 yüklü uygulama güncellenmiş :) @Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
    Konu Sahibi
Format atınca düzelir yani?

Düzelir tabi. Ama nasıl olsa düzelir diye olmadık uygulamaları devre dışı bırakmak da pek doğru olmaz.
En azından sistem uygulamalarını ve Android'i devre dışı bırakmak telefonu kullanma konusunda seni sıkıntıya düşürür.

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
    Konu Sahibi
Düzelir ama verilerin ve dosyaların yalan olacağı için bu tür bir hataya düşmemeye dikkat et :)
Bendekine baktım da sürüm 2.5.5 yüklü uygulama güncellenmiş :) @Bab-ı Umut

v2.5.5 [Patched] sürümü bulamadım usta. bulduğumda da, derleyici hatası verdi.

• Beğen
Tepkiler: Bahadir_fb

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
Silindi

Son düzenleme:
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
v2.5.5 [Patched] sürümü bulamadım usta. bulduğumda da, derleyici hatası verdi.

Bende yamalı sürüm var nasıl bulamadın :D
Ben ekte verdiğimi kullanıyorum sıkıntısı yok, Bi bak sorun yoksa paylaşirsin :)
Hangi uygulamaları devre dışı bırakıp veya bırakmamam gerektigini az çok biliyorum bilmediklerimi araştırır ona göre devre dışı bırakırım. Bu soruyu sormamın asıl sebebi saçma gelebilir belki ama ben 1 ay önce rootlu cihazımı stock rom atıp garantiye gönderdim garanti kapsamında anakart değişti ve garanti bitene kadar orjinaliği bozmak istemiyorum. Bu uygulamalar her ihtimale karşı yetkisiz müdahale ile yazılıma yada donanıma kalıcı hasar (Format atılsa bile düzelmeyen) verir mi? Amacıyla sordum. Peki package disabler pro mu? Bu mu daha iyi?

Hepsi aynı işi yapıyor hangisin kullanımı kolay geliyorsa onu kullanın.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: Silinen üye 2362831 ve Bab-ı Umut
Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
    Konu Sahibi
Bende yamalı sürüm var nasıl bulamadın :D
Ben ekte verdiğimi kullanıyorum sıkıntısı yok, Bi bak sorun yoksa paylaşirsin :)

Hepsi aynı işi yapıyor hangisin kullanımı kolay geliyorsa onu kullanın.

Verdiğin eklentide sorun yok. Konu güncellendi, yeni verdiğin eklentinin indirilme adresi birinci mesaja eklenti.

:tşk:

• Beğen
Tepkiler: Bahadir_fb

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
Silindi

Son düzenleme:

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
Silindi

Son düzenleme:

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
Silindi

Son düzenleme:
Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
    Konu Sahibi
@bahadır_fb ve @Bab-ı Umut bir sorum olacak S4 de 220 tane gereksiz uygulama devre dışı bıraktım sorun olmadan çalışıyor. Key chain, pac processor, usbsettings ve setdefultlauncher uygulamaları kaldı bu uygulamalar ne işe yarıyor tam olarak bunları da devre dışı bırakırsam sorun olur mu?

S4'te bu kadar uygulama varmıydı :D
Onları da devre dışı barkasn zaten bişey kalmaz herhalde ama onları elleme bence. telefonda sorunlara neden olabileceğini tahmin ediyorum.

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
Silindi

Son düzenleme:
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
288 tane var 220 tanesi devre dışı :D Devre dışı bırakmayı düşündüğüm bu dediklerim dışında perso ve preconfic de var araştırıyorum ama kesin bir şey bulamıyorum bu uygulamalar hakkında çoğunda araştırarak kapattım. Package disable premium kullanıyorum bazı knox uygulamalarını felan kapatmama izin vermiyor

Bu kadar uygulamayı kapatınca ne değişti faydasını gördün mü?

Silinen üye 2362831

Kapalı Hesap
Silindi

Son düzenleme:
Bahadir_fb

Bahadir_fb

Üye
Ram kullanımını azaltıyor 288 tane sistem uygulamasının çoğu bir şekilde arka planda boşuna çalışıyordu zaten.

Cihazı 3-4 gün kapatmazsan neyi dondurursan dondur ram full doluyor nedense 4 gb ram yalan oluyor, uygulamayı bende kullanıyorum ama faydası varmı hala çözemedim :)

Üst Alt