Nokia C6 01 Kulaklık Çalışmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

v30xy

v30xy

Üye
    Konu Sahibi
Nokia C6 01 Kulaklık Çalışmıyor
Arkadaşlar nokıa c6 01 e kulaklık takıyorum saymıyor radyoyu açıuorum saymıyor sınır zorluyorum iyiice itiyorum ama hala çalışmıyor kulaklıklarda degil telefonda sıkıntı nasıl yapacagım ACİL!!!

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Orjinal Kulaklık Mı? Orjinal İse Ses Soketlerinin Temas Ettiğine Emin Ol Jak Girşi Onlarda Sabitmiydi?

v30xy

v30xy

Üye
    Konu Sahibi
Orjinal Kulaklık Mı? Orjinal İse Ses Soketlerinin Temas Ettiğine Emin Ol Jak Girşi Onlarda Sabitmiydi?
Orjinal kulaklık ama temas yerleride tam deyiyordu nasıl olacsk başka çare varmı
3.5 mm diyor takıyorum saymıyor nasıl olacak kulak lığı daha hiç takmadım

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Orjinal kulaklık ama temas yerleride tam deyiyordu nasıl olacsk başka çare varmı
3.5 mm diyor takıyorum saymıyor nasıl olacak kulak lığı daha hiç takmadım
Jakı Taktığın Yerin Tırnaklarını Filan Diyorum Acaba Onlardanmı Durduk Yere Yanacağini Zannetmiyorum.yada Çalışmayacağini Farklı Kulaklıkla Dene

v30xy

v30xy

Üye
    Konu Sahibi
Jakı Taktığın Yerin Tırnaklarını Filan Diyorum Acaba Onlardanmı Durduk Yere Yanacağini Zannetmiyorum.yada Çalışmayacağini Farklı Kulaklıkla Dene
denedim 3 tane denedim ama hala olmadı
abi bi baktımda sol trafta bakır tel var sağ tarafta yok

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
denedim 3 tane denedim ama hala olmadı
abi bi baktımda sol trafta bakır tel var sağ tarafta yok
Acaba Orjinalındedemi Ayı. Tam Olarak Neyi Kast Ettiğinide Anlamadım. Cihazi Kullananlar Yorum Yapacaktır İllaki

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
PALA.

PALA.

Üye
Bende c6-01 kullanıyorum eğer farklı kulaklıklarda denediniz ve sorun halen devam ediyorsa;
Telefonun 3.5mm jack girişine ışık tutup gözle kontrol edin, giydiğimiz elbiselerden kaynaklanan toz ve yün tıkamış olabilir.
geçen gün seste hışıtı hissettim kendim elektronikçiyim, önce elektrik süpürkesi ile çektirdim sonra baktım halen içinde yün duruyor bende telefonu kapattım ve bataryayı söktüm. jakın içini temizledim şuan gayet güzel çalışıyor.
Ancak sizin sorun pek toz-yün sorununa benzemiyor, jack girişindeki terminallerde temassızlık olabilir yada lehimler çatlamış olabilir.
Bunlar donanımsal ihtimaller birde yazılımsal ihtimaller var; en son yüklediğin uygulamaları gözden geçir.
Aşağıda vereceğim linkteki benzer sorunu yaşayan birisi orijinal telefon ayarlarına dön yaptıktan sonra düzeldiğini söylüyor... tabi verilerini yedeklemeyide unutma rehber-mesajlar vs.
Nokia C6-01 belle güncellemesinden sonra kulaklıktan ses gelmiyor
umarım işine yarar

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34

Cadillac34

Üye
Benimki jak girişi demeyeyim de ses sorunu diyelim. Ses açarken cızırtı var, sesi fazla açmıyor. Güncellemeden olsa gerek. Bu arkadaşın da aynısı olabilir.

PALA.

PALA.

Üye
Benimki jak girişi demeyeyim de ses sorunu diyelim. Ses açarken cızırtı var, sesi fazla açmıyor. Güncellemeden olsa gerek. Bu arkadaşın da aynısı olabilir.

Hangi hoparlör ahize mi? yoksa arkadaki flash ve kameranın yanındaki hoparlör mü ?Bu cihazlarda güncelleme 2015 itibari ile bitti diye biliyorum? ben evols cfw yükledim şuan ses net hoparlörün sağlam olduğuna eminmisiniz.
Eğer sorun hoparlördeyse değiştirebilirsiniz 5-10 tl civarı tabi orjinal kalmamıştır piyasada muhtemelen çin malı ama işinizi görür çok yüklenmezseniz

Son düzenleme:

Cadillac34

Üye
C6-01 telefonumda hoparlör bozuk zaten. Ses az geliyor ve patlak ses veriyor. Zil sesini açmıyorum, açsam da duyulmaz. titreşimle idare ediyorum. Alarm çalıyor onu duyuyorum. Benim ki müzik dinlerken (zaten kulaklıkla dinliyorum), ses açarken hafif cızırtı ve hışırtı ses çıkıyor. Bazen kulaklık girişinde de oluyor ama sürekli ses açarken oluyor bu ses.

PALA.

PALA.

Üye
C6-01 telefonumda hoparlör bozuk zaten. Ses az geliyor ve patlak ses veriyor. Zil sesini açmıyorum, açsam da duyulmaz. titreşimle idare ediyorum. Alarm çalıyor onu duyuyorum. Benim ki müzik dinlerken (zaten kulaklıkla dinliyorum), ses açarken hafif cızırtı ve hışırtı ses çıkıyor. Bazen kulaklık girişinde de oluyor ama sürekli ses açarken oluyor bu ses.
Anladım hocam ses seviyesini arttırırken oluyor. benim c6-01 de durum şöyle; ses açmak için yandaki tuşlara basınca yarım saniye sonra istenen seviyeye geliyor. olması gerekende bu. yani sesi yükseltme aşamasında cızırtı yok senin sorun yazılımsala benziyor birde jack girişinde toz- yün tıkanması olabilir jakı tam tak ve müzik dinlerken sağa-sola çevir eğer yine cızırtı varsa jak girişindede sorun vardır

Cadillac34

Üye
Çok yüksek sesli müzik dinlemem kulaklıkla ama hoparlör iyi olsaydı belki. Ama uygulamalardan da olabilir mi? Mesela; TTPod kullanıyorum. Orjinal müzik çaları ile karşılaştırmıştım, orjinali ondan biraz yüksek ses çıkıyor.

PALA.

PALA.

Üye
Alarm çalıyor onu duyuyorum. Benim ki müzik dinlerken
alamlarda sorun yoksa sorunun yazılımsal olması ihtimali var. bende bir ara forumda birinin yaptığı cfw yi yüklemiştim telefonda stereo dengesi bozuldu sağ tarafa ağırlık verdi hoparlör neyseki evols cfw yükledim şuan gayet iyi. çok uğraşmaya gelmiyor bu telefonlarla yinede 4-5 yıl iyi gitti :bangin:
yüklediğin yazılımlarda etki kapabilir burdan yorum yapmak zor

• Beğen
Tepkiler: Cadillac34

Cadillac34

Üye
Dediğin gibi; yazılımsal olabilir diye düşünüyorum bende.