Öneri Lumia 1520 Boştayken Aşırı Pil Tüketimi Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

muratvemine

muratvemine

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 1520 Boştayken Aşırı Pil Tüketimi Sorunu
telefonumu %100 e kadar sarj edip, saat 00.00 gibi ekranı kapatıp(wifi,bluetoth, gps, hucresel veri,goz atma ekranı vs kapalı)sabah 9-10 gibi kalktığımda sarjım 90 a kadar düşmüş oluyor. sizde de durum boyle değildir heralde.teknolojiden anlarım. windows phone 10 surum yuklu suan. formatta attım değişen bir şey olmadı.arka planda çalışan uygulamada yok hafıza kartını çıkartıp denedim yine aynı sonuç.
sizde de aynı sorun var mı?
bataryayı değişsem hallolur mu ?

Esendağlı

Esendağlı

Üye
telefonumu %100 e kadar sarj edip, saat 00.00 gibi ekranı kapatıp(wifi,bluetoth, gps, hucresel veri,goz atma ekranı vs kapalı)sabah 9-10 gibi kalktığımda sarjım 90 a kadar düşmüş oluyor. sizde de durum boyle değildir heralde.teknolojiden anlarım. windows phone 10 surum yuklu suan. formatta attım değişen bir şey olmadı.arka planda çalışan uygulamada yok hafıza kartını çıkartıp denedim yine aynı sonuç.
sizde de aynı sorun var mı?
bataryayı değişsem hallolur mu ?
Bende de aşağı yukarı aynı durum söz konusu, ama şu var ki o halde bile akşam şarjım hala bitmemiş oluyor

Lumia 1520 ile mTalk'tan gönderildi

• Beğen
Tepkiler: muratvemine
muratvemine

muratvemine

Üye
    Konu Sahibi
Bende de aşağı yukarı aynı durum söz konusu, ama şu var ki o halde bile akşam şarjım hala bitmemiş oluyor

Lumia 1520 ile mTalk'tan gönderildi[/QUOTE

ne kadar zmanlık cihazın? batarya değişimi vs denedin mi?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Yazılım Atıp Dene Birde Olmazsa

furyzer0

furyzer0

Üye
Benim cihaz da göz atma ekranı açık çift tık açık boyle % 93 civarı oluyor ama bir günü rahat çıkarıyor yani. Th2 yapılarında beklemedeki şarjı daha iyi gibiydi ancak kullanırken ki tüketimi şu an daha iyi.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

muratvemine

muratvemine

Üye
    Konu Sahibi
Benim cihaz da göz atma ekranı açık çift tık açık boyle % 93 civarı oluyor ama bir günü rahat çıkarıyor yani. Th2 yapılarında beklemedeki şarjı daha iyi gibiydi ancak kullanırken ki tüketimi şu an daha iyi.

%100 den %93 e mi dusuyor sabaha kdar ? hangi surum yuklu suan? Bende bhar gncellemesi kararlu oldugu halde boyle

furyzer0

furyzer0

Üye
%100 den %93 e mi dusuyor sabaha kdar ? hangi surum yuklu suan? Bende bhar gncellemesi kararlu oldugu halde boyle
14393.188 surumu yuklu göz atma ekranı açık çift tık açık pil tasarrufu kapalı %7 şarj turketiyor gecede. Bence iyi bir değer bunların hepsini kaştsam 3-4 olabilir.

RaFi_4115

RaFi_4115

Üye
Öncelikle telefonun Windows 10 ise bu durum olur değilse zaten söylediklerimin anlamı yoktur bilgine.
Windows 10 yüklü ise;
1: Ayarlar/Diğer Eklenenler/Hareket Verisi => Bunu kapat.
2: Ayarlar/Güvenlik ve Güncelleştirmeler/Telefonumu Bul => Bunuda kapat.
Bu söylediklerimi yaparsan pil tüketimin gözle görülür şekilde azalacak ve telelefon boşta iken 3-4 saatte bir %1 düşecek aynı sorun bendede vardı bu şekilde çözdüm.

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Öncelikle telefonun Windows 10 ise bu durum olur değilse zaten söylediklerimin anlamı yoktur bilgine.
Windows 10 yüklü ise;
1: Ayarlar/Diğer Eklenenler/Hareket Verisi => Bunu kapat.
2: Ayarlar/Güvenlik ve Güncelleştirmeler/Telefonumu Bul => Bunuda kapat.
Bu söylediklerimi yaparsan pil tüketimin gözle görülür şekilde azalacak ve telelefon boşta iken 3-4 saatte bir %1 düşecek aynı sorun bendede vardı bu şekilde çözdüm.
Çok mantıklı geldi bana, hemen kapatıp deneyeceğim, teşekkürler.