Telefon Tavsiyesi Sizce 640 XL hala alınabilir mi?

Sponsorlu Bağlantılar

0MG90

0MG90

Üye
Başlığa bakın son mesajlara bakın !!! Arkadaş size 640XL için soru sormuş yine andorid-windows tartışması başlamış. İnsanlarımız kendi sahip oldukları şeyi övmeye ne kadar istekli. Bırak androidi falan da adamın sorusuna yanıt verin geçin arkadaş.
Sana ne? Ne mesaj atacağımı sana mı sorucam? İlla WP almak zorunda mısın demişim, alma demişim işte.
Microsoft size kazık atmaya doyamamış sizde hala gidip almaya doyamamışsınız. Microsoft sizi yazılımla kısıtlıyor ama hala gidip alarak sizde kendinizi kısıtlıyorsunuz. Eziyet ediyorsunuz kendinize resmen. Gidin alın, kendi seçiminiz. Daha sonra keşke diyip durmayın ama.

furyzer0

furyzer0

Üye
Microsoft sizi yazılımla kısıtlıyor ama hala gidip alarak sizde kendinizi kısıtlıyorsunuz. Eziyet ediyorsunuz kendinize resmen. Gidin alın, kendi seçiminiz. Daha sonra keşke diyip durmayın ama.

sen linux falan kullaniyorsun herhalde masaustunde. Lumia alip keske diyenlerin cogu snapchat kullanip CoC oynayan ergenlerden baska bir sey degil. android o kadar ozgur(!) ki ss konularinda herkes stock launcher resimleri atiyor.

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen ve Esendağlı
0MG90

0MG90

Üye
sen linux falan kullaniyorsun herhalde masaustunde. Lumia alip keske diyenlerin cogu snapchat kullanip CoC oynayan ergenlerden baska bir sey degil. android o kadar ozgur(!) ki ss konularinda herkes stock launcher resimleri atiyor.
Evet evet ergenler. Mağazanıza gelse öyle olmaz ama.
Kişiselleştirme ne demek bilmiyorsan sana göre öyle tabi.

furyzer0

furyzer0

Üye
Evet evet ergenler. Mağazanıza gelse öyle olmaz ama.
Kişiselleştirme ne demek bilmiyorsan sana göre öyle tabi.
Kişiselleştirmenin ne olduğunu biliyorum linux windows android de kullanıyorum bazı insanlar gibi tecrübem olmadan laf söylemiyorum ama dürüst olalım %ye vursak ne kadar insan ikon teması ve launcherdan başka bir şeyi değiştiriyor? Böyle özgürlüğü savunup masaüstünde windows kullananları da biliyoruz.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı
0MG90

0MG90

Üye
Kişiselleştirmenin ne olduğunu biliyorum linux windows android de kullanıyorum bazı insanlar gibi tecrübem olmadan laf söylemiyorum ama dürüst olalım %ye vursak ne kadar insan ikon teması ve launcherdan başka bir şeyi değiştiriyor? Böyle özgürlüğü savunup masaüstünde windows kullananları da biliyoruz.

Masaüstü Windows la Linux-Android i karşılaştırmak. Masaüstü Windows u W10M ile aynı sanıyorsun herhalde. Sen böyle devam et.

D6503 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

furyzer0

furyzer0

Üye
Benim bahsettiğim çok açık. Madem bu kadar özgürlük düşkünüsün, neden masaüstünde windows kullanıyorsun demek istedim.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic ve Esendağlı
theseusx

theseusx

Üye
Sana ne? Ne mesaj atacağımı sana mı sorucam? İlla WP almak zorunda mısın demişim, alma demişim işte.
Microsoft size kazık atmaya doyamamış sizde hala gidip almaya doyamamışsınız. Microsoft sizi yazılımla kısıtlıyor ama hala gidip alarak sizde kendinizi kısıtlıyorsunuz. Eziyet ediyorsunuz kendinize resmen. Gidin alın, kendi seçiminiz. Daha sonra keşke diyip durmayın ama.

Birincisi üslubuna dikkat et mesajlarını saygı çerçevesinde yazacaksan yaz. Herhangi bir şeyi yapmak için bana sormana zaten gerek yok, seninle bir alakam yok çünkü. Benim mesajımın neresinde Microsoft'u övdüğümü gördün onu anlamadım. Bir kişinin bir üreticiden, satıcıdan yedi kazık ayıplı, yanlış tanıtılmış vb. durumlarda ortaya çıkar. Mağaza çok gelişmiş değil diye, bazı yazılımcılar uygulama çıkarmıyor diye ya da eski cihazlara güncelleme vermiyor diye şu an benim elimdeki Lumia 1520'den kazık yediğim anlamına gelmez. Ben telefonumdan memnunum 1,5 senedir kullanıyorum ve mağazanın bugüne kadar eksikliği veya güncelleme eksikliği benim günlük hayatımı etkilemiş değil çünkü ben bugüne kadar hiçbir teknoloji firmasının, yazılım firmasının fanatiği olmadım (senin gibi). Şu ana kadar telefonun bana eziyet ettiğini görmedim ama benim ona eziyet ettiğim oldu. Hiçbir zaman da keşke demedim.

Şimdi sen Microsoft'u övdüğümü zannedersin ama iş öyle değil. Ben android de kullandım. Zaman zaman sıkıntılar da oldu ama tutup da duvara fırlatmadım ya da yeter değiştireyim demedim. Ömrü bitti, özelliklerini yitirdi gittim başka aldım. Yani şunu demek istiyorum ki, ne senin gibi fanatiğim ne de senin gibi saygısız. Benim tercihlerim beni ilgilendirir senin tercihlerin de seni ilgilendirir. Konu başka amaçla açılmışken, başka amaçlara yönlendirmek kirlilikten başka bir şey değil. Tartışmaya girmek istemiyorum ama yaşın ve bilgin gereği bu cevabı yazma hissi uyandı içime. Eğer ters bir durum varsa moderatörler müdahele edebilir.

• Beğen
Tepkiler: bozkirdangelen ve Esendağlı
0MG90

0MG90

Üye
Yazık ya. 8.1'den memnunsanız kolay gelsin size zaten. Diyecek bir şey yok.

blastx

blastx

Üye
Meseleyi uzaymayin bence kavgaya gerek yok konu üzerinde tartışmak fikir belirtmek çok doğal herkes deneyimini paylaşıyor bana da sorsan wp asla almam çünkü parasının cihazını hiç yapmadılar şimdiye dek android çok mu iyi bence hayır en baba cihazda bile kasılma takılma donma var rahat kullanım isteyen iPhone alsın ( hiç iPhone kullanmadim) son olarak ne derseniz deyin arkadaş wp ci zaten bağlanmış elektrik almış bir kere :)

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Ben 1520 cihazıma 1100 tl para verdim son kuruşuna kadar da helal olsun,bu paraya bu özellikleri ve sürekli performansı sunabilecek bu kalitede bir başka marka cihaz söylermisiniz.
Bu arada bu 3. lumia cihazım.(920-1020-1520)

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin ve furyzer0
.BlueTR

.BlueTR

Üye
Meseleyi uzaymayin bence kavgaya gerek yok konu üzerinde tartışmak fikir belirtmek çok doğal herkes deneyimini paylaşıyor bana da sorsan wp asla almam çünkü parasının cihazını hiç yapmadılar şimdiye dek android çok mu iyi bence hayır en baba cihazda bile kasılma takılma donma var rahat kullanım isteyen iPhone alsın ( hiç iPhone kullanmadim) son olarak ne derseniz deyin arkadaş wp ci zaten bağlanmış elektrik almış bir kere :)
Hocam Xperia Z1de bir gram takılma yok cihaz akıyor resmen. Z5ler, S7ler, G5ler nasıldır artık tahmin edemiyorum.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Öncelikle yorumlarınızda aşırıya kaçmadan, üslubunuza da dikkat ederek paylaşım yapın.

Konuya gelirsek kısa bir süre önce ben de iki tanıdığım için Lumia 640/ 640 XL ve Lumia 650 arasında tercih yaptım. Öncelikle şunu belirteyim. Lumia 650 "kip" cihaz isteyenler için ideale yakın bir tasarıma sahip. Malzeme kalitesi de ortada zaten.

Fakat özellikler noktasına geldiğimizde Lumia 650 ile Lumia 640 arasında 2000 & 2.500 mah bataryalar göz önüne alındığında büyük bir fark var. Bu çok önemli. Bu farkı işlemci ve ekran teknolojisi kapatabilir mi? Tabi ki hayır. Bu yüzden çok istememe rağmen Lumia 650'yi kafadan elemek zorunda kaldım.

Lumia 650 konusunda bir başka eksi taraf ise Snapdragon 212 işlemcisi. Çünkü bu işlemci Snapdragon 210'un hızı yükseltilmiş hali ki bunu hiç sevmem çünkü ileride güncellemelerde mutlaka uyum sorunu yaşatır.

Lumia 640 ve 640 XL arasında ise ekran boyutuna dikkat etmek gerekiyor. Bunun dışında Lumia 640 XL, kamera olarak da oldukça önde. Yani Windows tarafında Lumia 640 XL büyük ekrana alışamayacak olanlar dışında oldukça iyi bir alternatif gibi duruyor.

Android tarafında ise son dönemde en çok dikkat çeken cihazların başında GM5 Plus geliyor. Donanım özellikleri iyi, batarya performansı güncellemelerle daha iyi hale gelmeye başladı ama kameranın 13MP olması sizi aldatmasın. Gördüğüm örneklerde çok daha iyi kalitede çekim yapan reeder akıllı telefon vardı. Ama malzeme kalitesi de iyi bir his veriyor o ayrı.

Bugün 1000 lira civarında Windows telefon almak istesem Lumia 640 XL derdim. Eğer Android alacak olsam da GM5 Plus o fiyata iyi bir cihaz.

Lumia 930 konusuna gelirsek; bugüne kadar hiç kararlı sürümde kullanmadım desem yalan olmaz. Peki beni hiç üzdü mü? Hayır! Lumia 930 iyi bir telefon. Ama 1650 lira da verilmemeli bence. Sıfır Lumia 930'a o kadar para vermek yerine gerçekten temiz bir ikinci eline 1000 lira civarı para vermek daha mantıklı geliyor şahsen.

Bu arada Lumia 930 daha ne kadar güncelleme alır konusuna da değinelim. Bu konuda kesin bir şey söylemek şimdiden imkansız. Ama şu anki durumda Windows 10 Mobile Redstone 2 yapıları gayet sorunsuz çalışıyor. Belki de Windows 10 Mobile'ın en sorunsuz çalıştığı telefonlardan biridir Lumia 930. Yani bence Lumia 930 en azından bir yıl daha yazılım yönünden hiç sorunsuz kullanılabilir.

Öte yandan son zamanlarda dikkat ettiyseniz artık piyasada öyle iki üç yıl sorunsuz en son güncellemeleri alan cihazlar yok. (Buna İphone modelleri de dahil) O yüzden ben telefonu alıp üç yıl dört yıl sorunsuz tüm güncellemeleri yüklemeliyim diyen varsa bence akıllı telefon konusunu bir daha düşünsün

• Beğen
Tepkiler: Esendağlı, bozkirdangelen, maydinmaydin ve 2 diğerleri
furyzer0

furyzer0

Üye
Şu an Türkiye'de bir model kıtlığı var wp cihazlarda bunu kimse inkar edemez. Eskiden ust seviye cihazlar eksik olurdu şimdi alt seviyede seçenek sıkıntısı var. Ancak bu durum ülkeye oem cihazları gelirse düzelir.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
konu ile alakalı değil ama;
Androidin özgürlüğü
sadece ana ekran kişiseltirmesinden ibaret değil

Windows phone platformu kötü değil ama yavaş gelişen ve gelişme hızı da her geçen gün düşen bir platform

ben wp de gelecek göremiyorum malesef

• Beğen
Tepkiler: 0MG90
furyzer0

furyzer0

Üye
Gelişme hızından kastın pazar payıysa doğrudur ama işletim sistemi 8 zamanından daha çok update alıyor.En az ayda bir update alıyor her cihaz 6-9 ayda bir de büyük güncellemeler alıyoruz.

Sent from mTalk using windows10 enterprise edition

• Beğen
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
Bugün hedefi yükselttim. 950 için Muser iletişimi aradım "tedarikçi firma artık Türkiye'ye 950 getirmiyor ama 950 xl istersen sipariş edelim getiriyorlar" dediler. 950'nin Türkiye'ye girişi durmuş.

• Beğen
furyzer0

furyzer0

Üye
Bugün hedefi yükselttim. 950 için Muser iletişimi aradım "tedarikçi firma artık Türkiye'ye 950 getirmiyor ama 950 xl istersen sipariş edelim getiriyorlar" dediler. 950'nin Türkiye'ye girişi durmuş.
Hepsiburada'ya baktınız mı? Elite x3 geleceği için durdurmuş olabilir.

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
    Konu Sahibi
Hepsiburada'ya baktınız mı? Elite x3 geleceği için durdurmuş olabilir.

Hepsiburada'da satış devam ediyor. Gittigidiyor'da bir tane kutusu açılmış ama hiç kullanılmamış bir tane var 1700 yazmış. Ona mesaj attım. Yurt içinden alındıysa onu alabilirim.

Bir önceki mesajda linkini paylaştığım cihazı aldım arkadaşlar. Adam eşime aldım beğenmedi o yüzden satıyorum yazmış. Sim bile takılmamış. İnşAllah doğrudur da bi sıkıntı çıkmaz. Bana hayırlı olsun şimdiden.

• Beğen
Tepkiler: furyzer0, bozkirdangelen ve Esendağlı
Esendağlı

Esendağlı

Üye
Hepsiburada'da satış devam ediyor. Gittigidiyor'da bir tane kutusu açılmış ama hiç kullanılmamış bir tane var 1700 yazmış. Ona mesaj attım. Yurt içinden alındıysa onu alabilirim.

Bir önceki mesajda linkini paylaştığım cihazı aldım arkadaşlar. Adam eşime aldım beğenmedi o yüzden satıyorum yazmış. Sim bile takılmamış. İnşAllah doğrudur da bi sıkıntı çıkmaz. Bana hayırlı olsun şimdiden.
Hayırlı olsun güle güle kullan.

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin