türknet aboneliği

Sponsorlu Bağlantılar

chokkaya78

chokkaya78

Üye
    Konu Sahibi
türknet aboneliği
turknet iyimi?

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Cezzbedici3

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Konu nedir ?

AliTurhan3426

Üye
Konu içeriğini düzenlemeni tavsiye ediyorum konu başlığı "TurkNet aboneliği," içerik "arkadaslar".

blastx

blastx

Üye
Konu hakkında tahminde bulunayım konu turknete abone olayım mi cevap kesinlikle ve kesinlikle hayır

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Adsl konusunda sıkıntı yaşamadım ancak VDSL geçişi konusunda umut beslemeyin. Hattınız desteklemiyorsa bunun için ne Turknet ne de Telekom ilgilenmiyor ortada kalıyor ve ADSL E mahkum ediyorlar sizi.
3. bi seçenek arıyorum bende VDSL için.

Ama dediğim gibi ADSL kendi adıma hiç bir sorun yaşamadım küçük teferruatları saymazsak.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Mahalle Dükkanı Gibi Bişey Önermem Bildiğim Kadarıylada Battı

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
An itibarı ile VDSL geçişimi yaptılar.
Türk Telekom Setbaşı Bölge Müdürlüğü, 10 numaralı çözüm masasındaki arkadaşa buradan da sonsuz teşekkürlerimi ileteyim. O ilgilenmese TurkNet ve Telekom'un çağrı merkezi ilgilenmeyecekti. Onun 2 saatte adıma tanımlattığı VDSL porta TurkNet 3 günde ancak iş emri uygulattı.
Neyse sonunda zafer!
Ama bu başlangıç gördüğüm kadarıyla. Şimdi sırada 75 mbit hızımı 100 mbite çıkartmak.
Modemden de baktığımda 109 mbite kadar son VDSL hızına ulaşabiliyorum.
Son hızda kopma olursada 95 civarına ayarlatırım

Özellikle upload hızı beni şaşırttı. Paketim ile 4mbit upload hızı aldım. 10 senedir turknetliyim ADSL ile hep 1mbit upload hızım vardı. Şimdi 4'e katlanınca tabiki mutlu etti ama hattımın 50mbite kadar destekliyor olması ancak pakete 4mbit hız ile sınır koymaları da üzdü. İndirme hızının yarısı kadar %50 upload gücü! Müthiş bir kapasite.
100mbit için görüşürken bunu da konuşup yükselttirmeye çalışacağım bakalım neler olacak ileriki günlerde hep beraber göreceğiz.
Bilgilendirmeye devam edeceğim.

Son düzenleme:
hikmet366

hikmet366

Üye
Vdsl nasıl birşey bende alacağım internet nedir nasıl çalışır

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Vdsl nasıl birşey bende alacağım internet nedir nasıl çalışır

Şöyle söyliyim; Bağlantı hızı olarak sırasıyla ADSL-VDSL-FİBER gelir.
Yani VDSL için ADSL'in abisi FİBER'inde kardeşi diyebiliriz :)
ADSL ile 24Mbit / VDSL ile 100Mbit / Fiber ile 1000Mbit hıza ulaşılabilir.

Ama esasen ADSL ile VDSL benzer teknolojiler. İkiside bakır kablolar ile bağlanıyor. Sadece modemleri ve santral portları farklı. ADSL kullanıyorsan VDSL'e geçmek için VDSL modem alman ve VDSL paket talep etmen yeter. Bağlı olduğun santralde VDSL Port varsa tamamdır. Fiber ise bunlardan farklı optik kablolar ile.

Tabi tüm bunlardan önce ara Turkneti 08502888080 ve VDSL bağlatmak istiyorum altyapı kontrolü sağlayabilir miyiz diye sor. Eğer tamam derlerse sıkıntı yok sana modem almak kalır. Yok derler ise de hemen vazgeçme çünkü bana da aynısını yaptılar ilk etapta lakin ben peşini bırakmayıp Telekom Bursa Bölge Müdürlüğüne gidip oradan adresim ile sorgulattım. Şu işe bak ki o arkadaş bana senin hattın VDSL destekliyor hatta 80 küsür mbite kadar da hız ölçülmüş dedi ki modemden de gördük 80'i bile aşarak tam VDSL hıza ulaşabiliyorum.
Turknet boş Port olmadığı için altyapınız desteklemiyor diye uydurma bir cevapla geçiştiriyormuş.
Bende Telekom'a adıma VDSL Port tanımlanması için dilekçe verdim adamlar 2 saatte hemen geçiş yapmışlar. Sonra paket değişikliği yaptım. Turknetin bu değişikliği uygulaması 3 günü bulsada sonunda oldu (normalde 24 saat içinde dediler illa sorun çıkacak ya!)
Sonuç; Amacıma ulaştım ;)
Ayrıca yukarıda bir arkadaşım "Mahalle dükkanı gibi bir yer bildiğim kadarıyla battı" demiş.
Adamlar sadece reklamları sonlandırdılar çünkü istediklerini fazlasıyla elde ettiler. Battı dediğin şirkete öyle bir talep oldu ki müşteri hizmetleri yetişemiyor yoğunluktan ne batması :)
Önceden 30 saniyede açılan telefonum şimdi 3-4 dakkada bazen 8-10 dakka anca açılıyor bu da yoğunluğun kanıtı :)
Battığı falan yok aksine müşteri patlaması oldu.
Ben inanılmaz memnunum.

Yani 100mbit hız / 1000Dk Her Yöne Görüşme / 150GB Adil Kullanım Noktası / 59.90₺ (+10₺=200GB AKN)
Kopmadan eser yok!
Hayır daha ne olsun daha ne yapsın adamlar?

Bu da saniyede indirdiği mbayt oranı yani; 7.60megabayte

iPhone 5S WiFi özelliği bu kadar destekliyor. İçindeki WiFi iletim teknolojisi 11N.

iPhone 6-6S veya farklı 11AC özelliği olan bir cihazla tekrar test yapacağım fırsat bulduğumda.
O zaman mbit 70'lerde, mbayt 8400'lerde olur yani saniyede 8.50mbayte civarında indirme ki 8-10 gün içinde saniyede 10mbayte'a çıkacak 100mbit hız ile, onu da Speedtest 90 larda gösterecektir..
Bence bu kadar belge cevap olmuştur :)
Sadelik, cömert paket içeriği ve stabillik bir arada. Ve yerli sermaye.
Tabi bulunduğunuz bölgenin şartları çok önemli. Ben birazda bu konuda şanslıyım.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Buğra
hikmet366

hikmet366

Üye
Bende turknet başvuru sözleşmesini postaliyacam yarın bakalım özgür iletişim aldım

150 GB akn 1000 dk 16 mps 60 tl

• Beğen
Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Bende turknet başvuru sözleşmesini postaliyacam yarın bakalım özgür iletişim aldım

150 GB akn 1000 dk 16 mps 60 tl

Hayırlı olsun diyelim ama VDSL'e ne dediler?

habib_723

habib_723

Üye
Benim de ttnet taahhütüm 10/12/2016 tarihinde 24 aylık taahhütüm bitiyor.. Allah ın izniyle şu ttnetten uzak duruyım artık.. Turknet iiçnde taahhütüm bitimne 1 hafta kala başvuru yapıcam bakalım ne olcak.. İşin kötü tarafı modemi 24 ay tahhütlü almıştım daha 1 senesi kalmış bu yüzden tarafıma bi 120-140 TL lik bir cayma bedeli yansıtacaklar sanırım bakalım artık ....

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Turknet kötü diyenlerin tam tersine 10 senedir ufak pürüzleri saymazsak ki bunlar her şirkette olur inanılmaz memnunum. Konudaki görseller memnuniyetimin nedenini anlatıyor zaten. Kişilerin bölgeleri sıkıntılıysa bunda Turknetin şuçu yok nereye gitseler manzara değişmez. Bu tarz sıkıntıları olanları ancak fiber kurtarır o da varsa. Altyapısı ayrı çünkü.

habib_723

habib_723

Üye
Bilgi için tesekkur ederim

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

hikmet366

hikmet366

Üye
Ben turknet den adsl hat aldım memnun um geçen ayın 24 den beri kullanıyorum bir sıkıntı olmadı ama kablo çekmeye gelen insanlar kutudan kablo çıkarıp bıraktı 30 cm kadar bizede dediler ki kablo alıp kendiniz çekeceksiniz veya elektrikciye dedi kabloyu ayarladı gitti bizde kendimiz ordan ek yaptık çektik İnterneti eve bunun dışında bir sıkıntı yok

Bu sorunu sıkıntı etmiyorum niye adil kullanım kotası yüksek ve ucuz bu yüzden kablo işini dert etmedim

Birde şöyle bir sıkıntı var 15o akk ya

100 GB 16 mps ile bağlanıyor

Son 50 GB ise 3mps ile bağlanıyor

Anladınız mı bilmiyorum

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
Ben turknet den adsl hat aldım memnun um geçen ayın 24 den beri kullanıyorum bir sıkıntı olmadı ama kablo çekmeye gelen insanlar kutudan kablo çıkarıp bıraktı 30 cm kadar bizede dediler ki kablo alıp kendiniz çekeceksiniz veya elektrikciye dedi kabloyu ayarladı gitti bizde kendimiz ordan ek yaptık çektik İnterneti eve bunun dışında bir sıkıntı yok

Bu sorunu sıkıntı etmiyorum niye adil kullanım kotası yüksek ve ucuz bu yüzden kablo işini dert etmedim

Birde şöyle bir sıkıntı var 15o akk ya

100 GB 16 mps ile bağlanıyor

Son 50 GB ise 3mps ile bağlanıyor

Anladınız mı bilmiyorum

Akn de bir yanlışlık var senin 150 ye kadar sabit olmalı bir hata olmuştur ara hemen düzelttir

habib_723

habib_723

Üye
Benim taahhüt devam etmeseydi ttnet te hemen geçerdim doğrusu.. Benim 50gb akk 16mbps e kadar aylık 54tl veriyorum bunlar vicdansız ya... Daha ayın 4 ü 40gb bitti bile yarın akk ye dahil olurum sanırım...

Cezzbedici3

Cezzbedici3

Üye
+10 tlye 50gb daha alabiliyorsun yani 69.90 a 200gb oluyor ama ne kadar gerek var tartışılır.
Bu arada şuan tanımlı VDSL paketleri olarak 75mbit ve 100mbit hızlar var en üstten 2 paket olarak. Hattı 100 desteklemeyenler 75 veriyorlar halbuki bu kişiler 90 alabilirler. Sırf tanımlı paket yok diye 75 kullanmak zorunda kalıyorsunuz.
Ben şimdi Turknete 90'lık ara paket tanımlatmaya çalışıyorum. 100lük paketi desteklemiyor diye vermediler 75 kullanıyorum ama biliyorum ki hattım 90 destekliyor modemde 108000 görüyorum çünkü.
İşte bu durumu Turknete onları bayacak şekilde ısrarla bildirmeye devam ediyorum. Yakında aktif olur.
Bir sonraki operasyon ise aynı şekilde upload hızını arttırmak
Uploadta ise en fazla 4mbit var amacım bunuda 10mbite kadar yükselttirmek.

habib_723

habib_723

Üye
Bu turknet baya cezbedici şuan öyle görünüyor artık gözümde

• Beğen