Windows 10 KULLANICILAR KULÜBÜ [SORU(N)LAR-ÇÖZÜMLERİ]

Sponsorlu Bağlantılar

WINDOWS 10'A HER AÇIDAN BAKILDIĞINDA HANGİ PUANI VERİRSİNİZ? (5 çok iyi, 1 çok kötü)

• Kullanılan toplam oy
    139

0MG90

0MG90

Üye
Şimdi arkadaşlar. Ekran kartı ile ilgili sorum olucak. Bundan önceki laptopu oyun oynamaktan ısınma ile ilgili sıkıntıdan dolayı ekran kartı yandı. Ama o laptop oyun laptopu değildi. Yani ekran kartının düşmanı ısınmak. Gtx 950m ekran kartıyla ısınma ile aynı problemle karsilasirmiyim. Ağır oyunlarda baya ısınıyor çünkü. Korkuyorum fazla oynamıyorum kapatıyorum. Ayrıca iyi birde soğutucu aldım.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
950M ekran kartı olan bi laptop oyun laptopu olur zaten. Onun içinde iyi fan soğutma yapmışlardır. Bir şey olmaz.

canko13

canko13

Üye
950M ekran kartı olan bi laptop oyun laptopu olur zaten. Onun içinde iyi fan soğutma yapmışlardır. Bir şey olmaz.
Bende öyle tahmin ediyorum. Benim korktuğum ağır oyunlarda fazla ısınıyor batterfiled 4 oynuyorum şu anda baya ağır bir oyun fazla ısınıyor. Birde laptopu alalı 1 sene oldu. Fani temizlenmez gerekiyormuş?

0MG90

0MG90

Üye
Bende öyle tahmin ediyorum. Benim korktuğum ağır oyunlarda fazla ısınıyor batterfiled 4 oynuyorum şu anda baya ağır bir oyun fazla ısınıyor. Birde laptopu alalı 1 sene oldu. Fani temizlenmez gerekiyormuş?

Benimkinde de 960M var bende de ısınıyor fan en yüksek olduğu halde. Bir şey olmaz yinede.
Fanlar iyi çalışmıyorsa temizleyin onun dışında sökmeyin boşuna.

canko13

canko13

Üye
Benimkinde de 960M var bende de ısınıyor fan en yüksek olduğu halde. Bir şey olmaz yinede.
Fanlar iyi çalışmıyorsa temizleyin onun dışında sökmeyin boşuna.
Temizleme işini nasıl yapıyorsunuz?

Emrebali05

Emrebali05

Üye
Arkadaşlar size ufak bi tavsiye vereyim bende asus x550jx aldım başta bir sürü oyun oynadım baya oyun test ettim 80 90 derece arasında duruyordu daha sonra güç seçeneklerinden işlemci kullanımını %99 yaptım notebook fan control programı ile de fan son devir calistiriyordum ve bu kadar sıcak havalarda bile cs go da 55 60 derece arasi gta 5 te bile 70 dereceyi geçmiyor 35 50 fps arası bazı sahnelerde 70 fpslere çıkıyor ve en yüksek ayarlarda böylece laptopun omrude uzuyor kesinlikle sizde uygulayın daha sonra basınız agrimasin sıcaklıktan dolayi

canko13

canko13

Üye
Arkadaşlar size ufak bi tavsiye vereyim bende asus x550jx aldım başta bir sürü oyun oynadım baya oyun test ettim 80 90 derece arasında duruyordu daha sonra güç seçeneklerinden işlemci kullanımını %99 yaptım notebook fan control programı ile de fan son devir calistiriyordum ve bu kadar sıcak havalarda bile cs go da 55 60 derece arasi gta 5 te bile 70 dereceyi geçmiyor 35 50 fps arası bazı sahnelerde 70 fpslere çıkıyor ve en yüksek ayarlarda böylece laptopun omrude uzuyor kesinlikle sizde uygulayın daha sonra basınız agrimasin sıcaklıktan dolayi
Güç seçeneklerinden işlemciyi nasıl ayarlasın. Ben bulamadım veya yapamadın.

Emrebali05

Emrebali05

Üye
Güç seçeneklerine girdikten sonra dengeliyi seç ayarları değiştir seçeneği var oraya gir ekran kapanması seçenekleri çıkacak orda gelişmiş ayarlar var tıkla küçük kutu açılacak aşağıda işlemci güç yönetimi var onu pirize takılıyi %100 den 99 a indirin

canko13

canko13

Üye
Güç seçeneklerine girdikten sonra dengeliyi seç ayarları değiştir seçeneği var oraya gir ekran kapanması seçenekleri çıkacak orda gelişmiş ayarlar var tıkla küçük kutu açılacak aşağıda işlemci güç yönetimi var onu pirize takılıyi %100 den 99 a indirin
99 daha düşük değilmi ? Nasıl bir sistem acaba?

exp_l0it

exp_l0it

Üye
    Konu Sahibi
99 daha düşük değilmi ? Nasıl bir sistem acaba?

ayni cihazi bende kullaniyorum haklisin isiniyor da oyunda fps degeride dusuyor yuksekten normale alinca normalde 60 biraz zor alirim ama 30un altina gidiyor arada dengede

0MG90

0MG90

Üye
Arkadaşlar Redstone güncellemesi nerede? Bugün çıkmayacak mıydı?

Emrebali05

Emrebali05

Üye
Bende herhangi performans düşüklüğü olmadi ama ısı da 10 derece düşüş oldu zaten ekran karti fazla isinmiyordu işlemci isiniyordu 90 derecelere bile çıktığı oluyodu

exp_l0it

exp_l0it

Üye
    Konu Sahibi
Bende herhangi performans düşüklüğü olmadi ama ısı da 10 derece düşüş oldu zaten ekran karti fazla isinmiyordu işlemci isiniyordu 90 derecelere bile çıktığı oluyodu
bende tam tersi :ehe

• Beğen
Tepkiler: Emrebali05
0MG90

0MG90

Üye
Gelişmiş seçeneklerde yüklemeleri ertele açıkmış. Onu devre dışı bırakınca güncellemeyi buldu. Versiyon 1607 indiriliyor şimdi. :yuru

0343434

0343434

Üye
Sistem daha bir stabil olmuş. Güncellemeyi yüklemek tavsiye edilir.

iPhone ile uygulamasından gönderildi.

Üst Alt