Laptop alıc yardım!!

Sponsorlu Bağlantılar

75gkc

Üye
    Konu Sahibi
Laptop alıc yardım!!
Merhaba arkadaslar ben bilgisayar müh. Okuyorum yeni bir laptop alıcam ama pek bilgim yok piyasadan bana 2000 ile 2500 arası yazılmda kullanicagım ayretten rahat oyun oynayacagım ısınmayan ve sarj uzun giden bir laptop tavsiye edebilirmisiniz simdiden tesekkürler

Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
O fiyatlara bu özellikler istekler biraz zor karşılanır.

• Beğen
Tepkiler: PalmerTech
djhiguramos

djhiguramos

Üye
gtx 950m li modeller 2799 liradan satılıyor. gt940m li modeller 1700den başlıyor genelde 1000 dolardır zamanın gerekli özelliklerini taşıyan dizüstü bilgisayar fiyatı

PalmerTech

PalmerTech

Üye
Ben de aynı durumda pc bakan biri olarak, ihtiyacımı karşılayan 5500 TL altında cihaz göremedim daha...

75gkc

Üye
    Konu Sahibi
Peki buna yakın bir model söyleye bilirmisiniz dedigim fiyat aralıhı aradı ?

Bab-ı Umut

Bab-ı Umut

Üye
Benim kardeşim bir ay önce laptop aldı, rahat oyun oynamak istersen, özellikle bu son zamanlarda çıkan kaliteli oyunları, 3-4 bin tl yi gözden çıkarman lazım. ama yazılım için yeter dersen 2000 tl ye kolay bulursun.

enaa_881

enaa_881

Üye

kardeş fiyatları senin söylediğin rakamın biraz üstünde ama bunlardan birini tercih edebilirsin
asusun yorumlarında şarjının 6 saat gittiğini yazmış birisi şarj onemliyse bu olabilir
3 ü de yaklaşık aynı özelliklere sahip sayılır ufak farlılıkları var
lenovonun ekranı full hd asusun hd
lenovonun 8 gb ramı var asusun 12 gb

benim tercihim bu üçü arasında asus olurdu ama sen biraz araştır yinede

djhiguramos

djhiguramos

Üye
o kadar para vereceksen direkt bunu al diğerleri diğerleri i7 nin u serisi ve ekrankartı 940m zaten o kadar para 940m için verilmez aslında gtx950 için de verilmez ama en azından iyi kötü oyun oynarsınız yazılım için ram bazen sıkıntı olabiliyor 8gb ve altında misal android studio da sanal makineyle çalışırsanız ve arka planda youtubeden video açıksa antivirüsünüzde varsa arkada sadece 1 gb boşta ram kalıyor visual studio dan biz bu oyunun pc sürümünde ne yapmıştık diye bakmaya kalksan ram yetmeyecek

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Forumda Çok Var Seningibi Arayan vede Bulan 17"den Aşağiya Alma + Min 8 GB RAM ve 6.Nesil İşlemcisi Olsun Son Olarakta Ekran Kartı GTX Serisi Olursa Rahat Edersin

enaa_881

enaa_881

Üye
o kadar para vereceksen direkt bunu al diğerleri diğerleri i7 nin u serisi ve ekrankartı 940m zaten o kadar para 940m için verilmez aslında gtx950 için de verilmez ama en azından iyi kötü oyun oynarsınız yazılım için ram bazen sıkıntı olabiliyor 8gb ve altında misal android studio da sanal makineyle çalışırsanız ve arka planda youtubeden video açıksa antivirüsünüzde varsa arkada sadece 1 gb boşta ram kalıyor visual studio dan biz bu oyunun pc sürümünde ne yapmıştık diye bakmaya kalksan ram yetmeyecek

arkadaşın dediği bilgisayar güzel bi araştır

exp_l0it

exp_l0it

Üye
gtx950m olan bir cihaz kullaniyorum modeli imzada yaziyor, pili ekran karti acikken cok uzun gitmesede tasarruf modunda 3 saatten fazla sure alabiliyosun ekran karti kapali iken, modelin biraz isinma sorunu var ama o kadarda abartilacak kadar degil, el koyma paneli soguk, fullhd ekran alman hem butceni hem ekrankartini zorlicaktir o yuzden dusunmeni onermiyorum, bende bilgisayar muh okuyorum ve neye ihtiyaclari oldugunu biliyorum, son guncel oyunlari oynayabilirsin, gta ultrada 15 fps aliyorsun, oyunlari rahatlikla orta ayarlarda oyniyabilirsin, altina bir sogutucu fan alman her bilgisayar gibi bunada yararli, 8-12 ram konusunda arkadaslara katiliyorum, bazen 3 tane sanal makinayi ayni anda kullanman gerekiyor ve bu rami haylice zorluyor, i7li iyi bir islemci yazdigin programlarin hizli code edilmesinde de onemli bir i5 ile sayi sayma programi yazip iki bilgisayarda calistirdik ve i7li cihazin daha hizli calistirdigina arkadaslarla sahit olduk, benim aktaracagim fikirler bunlar yardimi olur diye dusunuyorum

• Beğen
Tepkiler: djhiguramos

hayyam482

Üye
Msi veya monster dan bakin. Ucuz ama kaliteli laptoplari var.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

75gkc

Üye
    Konu Sahibi
Bütün herkesin yorları icin tesekkürler en kısa zamanda dogru makinayı alıp yazarım burdan :)

Üst Alt