E8200 2.66 Ghz vs E8400 3.00 Ghz

Sponsorlu Bağlantılar

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
E8200 2.66 Ghz vs E8400 3.00 Ghz

MaxipmaN

Üye
bunu denemiştim ama nerden indiricem ben de deniyim.

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61

MaxipmaN

Üye
Bir Ara Forumda Ana Konusu Vardıda Bulamadım :hmmm
Aynen ben de bulamadim da benim anakart oldu galiba. Kucuk bi bip sesi geliyo donuyo bilgisayar. 30sn sonra duzeliyo gene bip sesi ve gene donma. Format ise yaramadi demekki.

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Aynen ben de bulamadim da benim anakart oldu galiba. Kucuk bi bip sesi geliyo donuyo bilgisayar. 30sn sonra duzeliyo gene bip sesi ve gene donma. Format ise yaramadi demekki.
Diğer Donanımlarada Bak yada Sistem Isılarına Bak Speccy İle

MaxipmaN

Üye
Diğer Donanımlarada Bak yada Sistem Isılarına Bak Speccy İle
Anakart 46 derece yukte 50 idi. Gecen sene havayi disari atan guc kaynagi vardi 44ü gecmezi ama 50 de cok abarti degil.
Digerleri dusuk zaten islemci yukte 62, hdd 38, ekran karti yukte 70 kusur.

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
Anakart 46 derece yukte 50 idi. Gecen sene havayi disari atan guc kaynagi vardi 44ü gecmezi ama 50 de cok abarti degil.
Digerleri dusuk zaten islemci yukte 62, hdd 38, ekran karti yukte 70 kusur.
Aynen Yaz Ayları Geldimi Sıcaklıklara Pek Takılmamak Gerek

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN

MaxipmaN

Üye
e7400lü ddr2 hurda masaüstü böyle çıktı, sonra 3230mli laptopu eklerim

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen

MaxipmaN

Üye
Test Programlarıda Bence Fos Gibime Geliyor 8400 Nere 7400 Nere Arada Fark Yok Denecek Kadar Azmiş
e8200 ise e7400e göre 80 puancık daha fazla benchmarkta ama 11 saniye fark atmışım ilginç.
e8400 ise 300 puan kadar iyi e7400den.

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
e8200 ise e7400e göre 80 puancık daha fazla benchmarkta ama 11 saniye fark atmışım ilginç.
e8400 ise 300 puan kadar iyi e7400den.
Donanımlar Ne Durumda Acaba Senin Benim İşlemciler OCli Allah'ım Canımı Al Diye Yalvarıyorlardı Çoğu Zaman Testlerde OCli OCsiz Denedimde Yinede Çok Bişey Fark Etmedi

MaxipmaN

Üye
Donanımlar Ne Durumda Acaba Senin Benim İşlemciler OCli Allah'ım Canımı Al Diye Yalvarıyorlardı Çoğu Zaman Testlerde OCli OCsiz Denedimde Yinede Çok Bişey Fark Etmedi
overclock hiç yok benDe, hem oda sıcaklığı 31-32 derece, hem oda küçük hem kasa p4 zamanından kalma ondan ısınmasın diye yanaşmıyorum çok da birşey değişmez zaten.
2.80 yerine 3.2 3.3 yapayım ki farketsin, ama güç kaynağım eski tip(geçen bozuk diyodum ikinici el taktık) ve stock fan ile ısınma sorunu olacaktır.

bu 3230m işlemcinin testi. 2.6 ghzye çıkardı en fazla, 3.0-3.2(turbo boost) civarına çıkarmadı. i serisi öncesi için mantıklı bir test diyebiliriz. bir de fişe takıp deneyeyim sonra şarjı var diye takmadım.

Son düzenleme:
  • Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi
overclock hiç yok benDe, hem oda sıcaklığı 31-32 derece, hem oda küçük hem kasa p4 zamanından kalma ondan ısınmasın diye yanaşmıyorum çok da birşey değişmez zaten.
2.80 yerine 3.2 3.3 yapayım ki farketsin, ama güç kaynağım eski tip(geçen bozuk diyodum ikinici el taktık) ve stock fan ile ısınma sorunu olacaktır.

bu 3230m işlemcinin testi. 2.6 ghzye çıkardı en fazla, 3.0-3.2(turbo boost) civarına çıkarmadı. i serisi öncesi için mantıklı bir test diyebiliriz. bir de fişe takıp deneyeyim sonra şarjı var diye takmadım.
Testler Yanıltıcı Anlaşılan

• Beğen
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
    Konu Sahibi

Üst Alt