Hikayeleri Yüreğimize Dokunacak 19 Tarihi Fotoğraf

Sponsorlu Bağlantılar

'Şeref'

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Hikayeleri Yüreğimize Dokunacak 19 Tarihi Fotoğraf
Gerçekten insanın kanını donduran hikayeler..
Dünyaya en medeni biziz diyen bazı ülkelerin yaptıkları dikkatlerden kaçmamalı.!

1. Savaşın dehşetini yüzünden anlaşılan genç bir Alman askeri.

2. 1914 yılında 1. Dünya Savaşı öncesi sahibi tarafından önce ağaca zincirlenmiş bir bisiklet.

3. Mahkemeye çıkan Alman savaş suçlularına toplama kampında yaptıkları izletiliyor.

4. Beyazlar için ayrılmış ağaç altında poz veren Amerikalı bir siyahi. (1950)

5. Atom bombasından 20 dakika sonra Nagazaki kenti. (1945)

6. Efsanevi boksör Muhammed Ali bir binanın 9. katında intihara kalkışan birisini atlamaması için ikna ediyor. (1981)

7. 1956, Elvis Presley bir mekanda yemeğini bekliyor. Siyahi kadın ise yasalar gereği ayakta beklemek zorunda.

8. 1930'lu yıllarda Londra'da bahçesiz evlerde küçük çocukların hava alması için pencere kenarına kurulan bir kafes.

9. Kolları olmayan Charles B. Tripp ve bacakları olmayan Eli Bowen bisiklete binerken. 1890lar.

10. 23 yaşındaki Evelyn McHale Empire State binasından atlayarak intihar edip bir arabanın üzerine düşüyor. 1947

İntihar notuna da şunları yazıyor;

"Ailemin içinden veya dışından hiç kimsenin hiçbir parçamı görmesini istemiyorum. Lütfen bedenimi yakarak yok edin. Size ve aileme yalvarıyorum, benim için tören veya anma düzenlemeyin. Nişanlım Haziran'da evlenmeyi teklif etti. Ben kimse için iyi bir eş olabileceğimi düşünmüyorum. O benden çok daha iyi birisi. babama söyleyin annemle çok fazla ortak yönümüz var."

11. Leonid Rogozov, Sovyetler Birliği'nin Antarktika'daki keşif heyetinde başka cerrah olmadığı için kendisine ameliyat yapıyor.

12. 6 yaşındaki Avusturyalı bir yetimin ayakkabı sevinci. (1946)

13. Amerika'daki siyahi aktivistler için sakinleşme dersleri. Öğrenci kız bu hareketle karşılacağı için tepki vermemeye, sakin olmaya çalışıyor. (1960)

14. Pennsylvania valisinin kedisini öldürdüğü için müebbet hapis cezası alan köpek Pep. (1924)

15. 1940'ların mizah anlayışı.

16. İlk kez penguen gören küçük kızın tepkisi.

17. Siyahi aile yüzerken havuza asit döken bir otel sahibi. (1964)

18. 1960'larda Avustralya'da Aborjinler insan sınıfına sokulmuyordu.

19. Nazi kamplarındaki kurbanlardan toplanan evlilik yüzükleri. (1945)

Alıntıdır..

• Beğen
Tepkiler: Silinen Üye 2619136 ve jojo_va

NiTr[O]gEn

NiTr[O]gEn

Üye
Bilmiyorum ne kadar faydalı bir konu ama Bence gerekli ve güzel bir konu :)
Eline sağlık

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref'
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Bugün dünyaya medeniyet dersleri verende bunlar!!! :hmmm Yazık...

• Beğen

'Şeref'

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: jojo_va ve OttomaN TigeR
jojo_va

jojo_va

Üye
Çoğu utaç verici,birde bize barbar diyorlar,ilk önce atalarına baksınlar.

• Beğen
Tepkiler: 'Şeref' ve OttomaN TigeR
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Kesinlikle.. insan haklarından bahsederler ama lafta .. çok şükür geçmişimizde böyle utançlar yok..
Aynen bunlar için her şey lafta. Düşün bak! Birleşmiş Milletlerin kuruluş amacı; Adaleti ayakta tutmak, haksızlık karşısında haklının yanında yer almak, insan haklarını tesis etmek ve dünyanın kan gölüne dönmesini engellemek değil miydi?

Sence gerçekten günümüzde insan haklarına ve barışa katkı sağlayabiliyorlar mı? Bence HAYIR. Çünkü, Birleşmiş Milletler büyük devletlerin çıkarına göre müdahale yapan, kararlar alan ve zulümler karşısında sessiz kalmayı düstur edinegelmiş teşkilattan başka bir şey değil. Zaten bu yapısıyla da güven telkin etmiyorlar.

Hatırlarsanız Bosna'yı sadece izlediler, Suriye'de binlerce insan gökten yağan bombalarla, tanklarla, makineli tüfeklerle hayatını kaybetti ve halen kaybediyor. Myanmar'da binlerce Müslüman alenen katlediliyor, topraklarından sürülüyor, tüm hakları ellerinden alınıyor, aile kurma ve çocuk yapma yasakları getiriliyor. Ve bakıyorsun bunlara rağmen (güya Barış Melekleri) halen ortada yok.!

Neyse kardeşim daha çok şeyler yazarım da, sabah sabah durduk yere daha fazla gerilmeyeyim. Zaten benim söylemlerim de pek bir şey değiştirmez.
Yani uzun lafın kısası: "Bunların insanlığı da, hakları da ancak kendi gibi olanlar için geçerli bir kavramdır."

• Beğen

'Şeref'

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
"Bunların insanlığı da, hakları da ancak kendi gibi olanlar için geçerli bir kavramdır."
İşte bu son cümlen hepsinin özeti aslında. Bu konularda bende çok doluyum zaten.. bu "BM" filan daimi uyelerin çıkarını korumak için kurulmuş bir sistem başka ülkelerin sözü geçmiyor ..

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Kesinlikle... :oke:

• Beğen

PixelWolf

Üye
O zamanlarda yaşayan bir beyaz olsam, böyle insanlık dışı hareketlere karşı çıkıp siyahlara yardım ederdim.

• Beğen
Tepkiler: Baydırman