LG G2 Cm 13 kullanan varsa bakabilirmi?

Sponsorlu Bağlantılar

Fantastik20

Fantastik20

Üye
    Konu Sahibi
Cm 13 kullanan varsa bakabilirmi?
Arkadaşlar telefona lg g2 telefonuma cm13 rom attim rom süper hizli fakat vpn kullaniyorum ben telefonda her zaman vpn programinj kapatirken arada telefon yeniden basliyor. Yani baglantiyi kes dedigim gibi donuyor telefon yeniden basliyor sizce bunun romla alakasi varmidir. Roma hergun guncelleme geliyor düzelirmi sizce
Yokmu kullanan

cemal çolak

cemal çolak

Üye
Cm13 Snapshot sürümünü kullanmıştım. Vpn kullanmadim gayet iyi gibiydi.

Istersen sende snapshot sürümünü bi deneyebilirsin

cemal çolak

cemal çolak

Üye
Nightly; bir gecelik sürümdür, her gece yeni bir Nightly sürüm çıkarırlar sende indirirsin. Sürümlerin en başında gelir Nightly, çoğu şey tam yerine oturmamıştır Nightly sürümde. O yüzden çoğunlukla Nightly sürüm önerilmez.
Nightly sürümden bir sonra gelen sürüm; Snapshot sürümdür.

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
Bende CM13 tabanli Resurrection Remix ROM unu kullaniyordum dune kadar VPN de bir sikinti gormedim @cemal çolak in dedigi gibi Snapshot surumunu deneyebilirsin veya Resurrection Remix te kullanabilirsin pil omru Stock ROM a gore zayif ama gayet stabil bi ROM du

exp_l0it

exp_l0it

Üye
Bliss romda hotspot vpn sorun vermiyor ne tur vpn kullaniyorsun bilmiyorum ama. S4 mini bliss 6.2

GT-I9190 ile uygulamasından gönderildi.

Fantastik20

Fantastik20

Üye
    Konu Sahibi
romu baştan yükledim bu seferde üst bar inmedi bildirimler gözükmedi kilit ekrani yok bende zenrom 5 finali kurdum şimdilik düzelesine kadar.

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
romu baştan yükledim bu seferde üst bar inmedi bildirimler gözükmedi kilit ekrani yok bende zenrom 5 finali kurdum şimdilik düzelesine kadar.

Su an son surum .zip telefonda duruyor yarin flashlayip sorunlari sikintilari yazarim...

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
Fantastik20

Fantastik20

Üye
    Konu Sahibi
OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
Arkadaşlar bende 1-1,5 ay gbi bir süredir CM13 Snapshot sürümünü kullanıyorum, açıkçası memnunum diyebilirim ancak rehberimin gözükmemesi gibi bir sorunum var. Sizce RR kurmalı mıyım ? 5.1.1 olması bir handikap mıdır ?

EDIT : RR 'nin tam olarak nereden indireceğimi bulabilmiş değilim. Bulduğum linkte 5.6.0 sürümünde ve Android Marshmallow yazıyor ?

@ghstr

Son düzenleme:
TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
Arkadaşlar bende 1-1,5 ay gbi bir süredir CM13 Snapshot sürümünü kullanıyorum, açıkçası memnunum diyebilirim ancak rehberimin gözükmemesi gibi bir sorunum var. Sizce RR kurmalı mıyım ? 5.1.1 olması bir handikap mıdır ?

EDIT : RR 'nin tam olarak nereden indireceğimi bulabilmiş değilim. Bulduğum linkte 5.6.0 sürümünde ve Android Marshmallow yazıyor ?

@ghstr

telefonun model kodu tam olarak nedir ? D80x ?

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
telefonun model kodu tam olarak nedir ? D80x ?
D802 'di ancak sanırım telefonu hard brick yaptım. LG logosu görünüp hemen gidiyor. Telefona 4.4.2 Stock atmıştım Flash tool ile, ardından root ve recovery 'i atıp RR Romunu atacaktım. Rootu attım, Recoveryi attım, RR romu kurarken hata verdi, internette baktım mount storage yapın diyordu bende mounta girdim sadece storageyi işaretli bıraktım ve tekrar kurdum succesfull dedi ve telefon bu halde..

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
D802 'di ancak sanırım telefonu hard brick yaptım. LG logosu görünüp hemen gidiyor. Telefona 4.4.2 Stock atmıştım Flash tool ile, ardından root ve recovery 'i atıp RR Romunu atacaktım. Rootu attım, Recoveryi attım, RR romu kurarken hata verdi, internette baktım mount storage yapın diyordu bende mounta girdim sadece storageyi işaretli bıraktım ve tekrar kurdum succesfull dedi ve telefon bu halde..

Recocery ye giriyorsa wipe menüsünden repair file system ile dahili hafıza hariç ( system cache dalvik vb ) repair işlemi yap daha sonra RR ROM unu dene ( recovery advanced file Explorer a girip PC ye bağlayınca PC depolama olarak gorecektir ) kurmadan önce tekrar dan dahili hafıza hariç full wipe yapmayı unutma

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
Recocery ye giriyorsa wipe menüsünden repair file system ile dahili hafıza hariç ( system cache dalvik vb ) repair işlemi yap daha sonra RR ROM unu dene ( recovery advanced file Explorer a girip PC ye bağlayınca PC depolama olarak gorecektir ) kurmadan önce tekrar dan dahili hafıza hariç fu ll wipe yapmayı unutma
Sorunu çözdüm, ki zaten sorunu çözmeden önce de recovery e girmiyordu. İnterneti didik didik ettim yolunu buldum 4-5GB veri indirdim falan bir şekilde stock roma tekrar dönüp, root ve twrp atıp sonra da CM13 'e tekrar döndüm. Rehber sorunu beni sinir ediyor. Birde ekran parlaklığında ki matlık.

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
Sorunu çözdüm, ki zaten sorunu çözmeden önce de recovery e girmiyordu. İnterneti didik didik ettim yolunu buldum 4-5GB veri indirdim falan bir şekilde stock roma tekrar dönüp, root ve twrp atıp sonra da CM13 'e tekrar döndüm. Rehber sorunu beni sinir ediyor. Birde ekran parlaklığında ki matlık.

CM 13 yerine RR çok daha stabil attığım linkten sıkıntısı yükleyebilirsin bende kendi cihazima aynı linkten kuruyordum

OnurAYDN

OnurAYDN

Üye
ROM hakkında nerden bilgi edinebilirim ? Sürümü nedir, özelleştirme şansımız ne kadar, ekran görüntüleri falan ? Ayrıca bu romu CM13 'ten direk kuramıyorum demi ?@ghstr

TheLastRevolution

TheLastRevolution

Üye
ROM hakkında nerden bilgi edinebilirim ? Sürümü nedir, özelleştirme şansımız ne kadar, ekran görüntüleri falan ? Ayrıca bu romu CM13 'ten direk kuramıyorum demi ?@ghstr

Standart CM tabanlı ROM kendinden ROOTlu SELinux Mode istediğin gibi değiştirebilirsiniz özelleştirme olarak ta ROOTlu bir cihazda yapabildiğin ne varsa bunda da onu yapabilirsin Android sürümü de 6 Marshmallow tamamen saf Android